Перейти до основного вмісту

Стисла інструкція з IPL-епіляції: дотримуйтеся її, щоб отримати не опіки, а чудовий результат!

02.08.2023

Jana Potuznik

Читання на 6 хвилин

Я не читаю інструкцій. І не раз обпікалася через це. А у випадку з IPL-голінням — у буквальному сенсі. Якщо у вас аналогічна ситуація, але ви тільки збираєтеся зробити епіляцію в домашніх умовах, принаймні прочитайте 16 основних правил, які ми підготували разом з Іваною Покорною з клініки естетичної медицини Formositas.

1. IPL — це не лазер! IPL означає intense pulsed light, що перекладається як «інтенсивне імпульсне світло». Імпульси непомітні для ока, ви сприймаєте їх як один спалах. «Хоча апарати для домашнього вжитку позиціюються як такі, що гарантують безпеку використання імпульсного світла без ризику пошкодження очей, я все одно раджу придбати захисні окуляри для регулярних процедур», — коментує питання безпеки IPL Івана Покорна з клініки естетичної медицини Formositas.

2. Перевірте свій тип шкіри й колір волосся. IPL-епіляція ідеально підходить для світлої шкіри з темними волосками, тому що на ній імпульсне світло найлегше знаходить свою ціль (воно націлене на меланін — барвник у волоссі). Імпульсне світло шукає передусім фолікул, руйнує його, і в разі багаторазового впливу може знищити назавжди. 

Апарат розраховано на спектри відповідного відтінку шкіри, а останні моделі IPL-епіляторів оснащені датчиками, які відстежують колір шкіри: якщо вона надто темна, процедура не запускається. Якщо ваше волосся має мінімальний вміст пігменту (світла або руда гамма), IPL-терапія не принесе вам великої користі, а сивому волоссю, яке вже втратило пігмент, узагалі не допоможе.

3. Складіть план. Починати потрібно до літа, адже шкіра після IPL не повинна перебувати під прямими сонячними променями. А ще волоски перестають рости не відразу, а поступово. Як часто слід користуватися IPL-епілятором? Зазвичай протягом першого й другого місяця раз на тиждень, на третій місяць — раз на два тижні, а потім раз на місяць протягом року після початку процедур. І насамкінець лише один раз на пів року. Якщо ви придбаєте сучасніший пристрій із мобільним застосунком, не забувайте використовувати його, адже він допоможе вам правильно визначити час проведення процедур. 

4. Будьте обережні зі свіжою засмагою. Для шкіри, що перебуває в процесі засмагання, дія IPL-світла є шкідливою. «Якщо ризикнете, це може спричинити небажану депігментацію в зоні обробки», — попереджає Івана Покорна. Іншими словами, шкіра може втратити засмагу в зоні застосування IPL.

5. Спершу поголіться. Перше використання IPL-епілятора стало для мене катастрофою. Я не поголилася. Адже я не читаю інструкцій, очікуючи, що впораюся самостійно. Що ж, того разу не вийшло. І всі без винятку волосинки обвуглилися. 

Тому одного вечора поголіться, хоча б класичною бритвою, а наступного вечора, коли чорні цятки волосся знову стануть помітними, зробіть епіляцію. Світло знаходитиме волоски на потрібній стадії росту!

Перед IPL-епіляцією вам знадобиться

6. А також помийтеся. Якщо ви обробляєте пахви, вони повинні бути не тільки поголеними, а й чистими. Без залишків антиперспіранту! Перед епіляцією обличчя обов'язково зніміть макіяж та вмийтеся.

7. Використовуйте насадки. Використовуйте спеціальні насадки для ніг, пахової зони й обличчя, якщо вони входять у комплектацію вашого епілятора. Для ніг — найбільшу, для швидшої епіляції. Для обличчя — найменшу, для зручності маневрування.   

8. Згадайте, що таке прямий кут. Адже голівка епілятора повинна бути розташована точно під кутом 90 ° до шкіри. Доведеться трошки потренуватися (мені не одразу вдалося навчитися обробляти задню поверхню литок!), адже епілятори генерують спалахи лише тоді, коли добре прилягають до шкіри.  

9. Забудьте про IPL на період вагітності. Так само радимо уникати цього виду епіляції в разі діабету (з огляду на чутливість шкіри) й епілепсії (саме через спалахи).  

10. Оминайте татуювання й веснянки! Адже це лише подразнить шкіру в цій зоні (IPL націлюється на темний пігмент, пам'ятаєте?). IPL-світло протипоказане в разі екземи, псоріазу тощо. 

11. Експериментуйте з правильною інтенсивністю світла. Кожна шкіра має різну чутливість. Якщо чутливість вашої шкіри відповідає нормі, то правильну інтенсивність IPL-світла визначає її колір. Що вона темніша, то слабші мають бути імпульси. А якщо ви тестуєте апарат уперше, обов'язково почніть із низької інтенсивності й поступово підвищуйте її. IPL-епіляція не має приносити больових відчуттів.  

Зволожуйте й захищайте шкіру за допомогою засобів із SPF після IPL-епіляції

12. Не позичайте IPL-епілятор чоловікам! Структура їхнього волосся відрізняється від жіночого, тому деякі компанії вже випускають спеціальні IPL-епілятори для чоловіків. Але навіть із такими пристроями чоловікам не варто експериментувати з бородою. Вони занадто потужні для цього, тож є ризик отримати опіки.  

13. Оминайте інтимні зони! Хоча IPL-терапія підходить для зони бікіні, тобто «навколо трусиків», вона протипоказана безпосередньо для статевих органів. Бо тоді вам буде непереливки!

14. Наприкінці процедури змастіть шкіру. Після IPL-епіляції нанесіть зволожувальний крем або молочко для тіла. Мені подобаються гелі з високим ступенем зволоження з вмістом алое вера. Ви будете в захваті ще й від того, якою гладенькою стала ваша шкіра. 

15. Не забувайте про SPF. Щоб уникнути подразнення шкіри після IPL-епіляції, зачекайте щонайменше 24 години, перш ніж виходити на сонце, і використовуйте крем із найвищим захисним фактором SPF

16. Не висмикуйте волоски між процедурами. Повне відновлення фолікула займає декілька тижнів, тому епіляція, проведена занадто рано, буде не дуже ефективною. 

Готово. Лаконічнішої інструкції з IPL-епіляції годі й шукати. А наступного разу ми підготуємо добірку відгуків про конкретні IPL-епілятори, які ми тижнями тестували в редакції!