Перейти до основного вмісту

Як зберегти чуттєву літню засмагу? Ділимося секретами!

16.08.2023

Tereza Krup

Читання на 5 хвилин

Бажаний бронзовий відтінок обійшовся вам у години сонячних ванн (звісно, з високим SPF-захистом), і тепер ви не хочете втратити розкішну засмагу за декілька днів? Ми підготували 5 перевірених порад, які допоможуть вам підтримувати засмагу якомога довше. Чого слід уникати, і що варто придбати?

Якщо ви обожнюєте засмаглу шкіру й не збираєтеся від неї відмовлятися, навіть знаючи, що засмага вже не в тренді, відкриваємо 5 секретів, які допоможуть вашій бронзовій шкірі не втратити сонячного відтінку. Ось кілька порад, як зберегти засмагу!

1. Пілінг — це правильний шлях  

Як зберегти морську засмагу, тобто красивий смаглявий відтінок? Почніть із відлущування. Хоча може здатися, що механічне очищення шкіри й частий душ позбавлять вас соковитого кольору, насправді це не так. Масажуйте все тіло м'яким абразивним пілінгом для тіла під душем, бажано один або два рази на тиждень. Одразу після пілінгу подбайте про зволоження. Чекати не варто.

Якщо ви хочете зберегти засмагу на обличчі, не використовуйте з цією метою скраби для тіла. Придбайте спеціальний пілінг для обличчя. Той, що для тіла, має грубіші частинки, геть не корисні для ніжної шкіри на щоках. Крім того, стежте за тим, щоб вода в душі або ванні не була надто гарячою. За деякими дослідженнями гарячі ванни є найпоширенішою причиною сухості шкіри, адже порушують її верхній шар. А засмага швидше сходить саме з сухої шкіри.

Підтримати засмагу вам допоможе

2. Зволоження й догляд після засмагання  

Не варто недооцінювати живильні засоби після засмагання, як-от високоякісні зволожувальні креми чи олійки. Вони буквально пестять втомлену сонцем шкіру. Найкраще використовувати їх на ніч, коли вони можуть діяти довго. Деякі експерти рекомендують крем для підтримання засмаги з екстрактами волоських горіхів, які додають смаглявості, а інші — олійку з обліпихою. 

У редакції ми переконалися, що зволожувальні креми здатні творити дива й глибоко живити шкіру. Оптимально використовувати їх одразу після душу, а потім можна навіть кілька разів на день. Зволожена шкіра довше зберігає засмагу, ви це вже знаєте.  

3. Засмага в тюбику  

Коли ми в редакції розглядали способи підтримання засмаги, на диво непоганим варіантом виявилися засоби для автозасмагання. Більшість із них підходять для обличчя й тіла. Якщо у вас чутлива шкіра, рекомендуємо використовувати креми для автозасмагання, призначені безпосередньо для обличчя, і наносити їх на суху шкіру один раз на тиждень, аби сприяти посиленню засмаги. 

Така ж обережність доцільна й щодо кремів для автозасмагання, призначених для тіла. Влітку не варто користуватися щільним макіяжем, підтримуйте засмагу легшими тональними кремами для обличчя й підбирайте їх відповідно до вашого поточного відтінку шкіри. Не бійтеся використовувати сяйливі бронзатори, які можна наносити пензлем під вилиці, а також злегка на зону декольте. 

Щодо харчових добавок, то впродовж місяця після засмагання корисно вживати бета-каротин. Звичайна доза — одна капсула бета-каротину на день. 

4. Пийте! 

На здатність шкіри утримувати воду впливає регулярний догляд і, звичайно, достатня кількість рідини. Кокосове молоко з молодих горіхів добре допомагає збалансувати рівень pH шкіри. Воно містить цитокіни й лауринову кислоту — два елементи, необхідні організму в процесі зростання клітин. Ці речовини є антивіковими й мають омолоджувальний ефект.

Щодо препаратів з екстрактами кокоса, то вони використовуються в косметиці завдяки своїм зволожувальним, відновлювальним і заспокійливим властивостям. Тому сміливо після засмагання застосовуйте й подібні засоби для догляду за тілом.

5. Штучне сонце ставимо на паузу 

Якщо вам пощастило провести літо на пляжі, а не в офісі, уникайте солярію, коли повернетесь додому (і в цілому протягом року). Хоча засмагла шкіра краще поглинає ультрафіолетові промені в солярії, ніж на відкритому повітрі, ризик раку шкіри й пересушування шкіри зростає. Останнє призводить до передчасного старіння шкіри. А ми старіти що? Не хочемо! 
Тож порада наостанок: відлущуйте шкіру раз на тиждень, зволожуйте її хоча б кілька разів на день, приймайте лише теплий душ і додатково купіть легкі засоби для автозасмагання й стильний бронзатор! Тепер ви вже знаєте, як зберегти засмагу?