Літо вже тут - вибираємо сонцезахисні засоби
Засмагнемо менше з вищим УФ фільтром?
Однією з найбільших помилок щодо сонцезахисних засобів є те, що з вищим значенням УФ фільтра ми менше засмагнемо. Число на флаконі вказує лише на кількість хвилин, які ми можемо провести на сонечку, таким чином, щоб наша шкіра була захищена. В більшості випадків засоби містять не лише хімічні речовини, які фільтрують шкідливе УФ випромінювання, а й мінеральні речовини, які відбивають сонячне випромінювання. Також креми для засмаги можуть містити і антиоксиданти , які нейтралізують вільні радикали.
Який фактор обрати?
Фактор захисту від сонця позначається на маркуванні абревіатурою SPF та означає ступінь захисту від сонця.
Сонцезахисні засоби забезпечують захист вашій шкірі лише на певний період часу, який дуже просто вирахувати. Помножте час власного захисту шкіри від опіків, який відповідає вашому фототипу, на величину сонцезахисного фактора, зазначеного на упаковці.
При виборі крему перш за все слід з’ясувати свій фототип шкіри.
Існує 3 основні фототипи, які розділені відповідно до типів шкіри:
Світла шкіра з ластовинням - перебувати на сонці без захисту можна максимально 10 – 15 хвилин.
Темнуватий колір шкіри – 10 – 20 хвилин
Темна шкіра – 25 – 35 хвилин, такі люди практично ніколи не отримують опіки
Використання та вибір захисного фактору SPF на практиці відбувається таким чином: якщо у вас світла шкіра, яка може залишатися на сонці без захисту максимально 10 хвилин і ви використовуєте крем з фактором 12, то доба перебування на сонці становитиме 120 хвилин. Тому, безперечно, варто інвестувати гроші в крем з вищим захисним фактором.
Як правильно наносити крем?
Захисні креми необхідно наносити декілька разів впродовж дня. Сонцезахисний засіб необхідно наносити за 20хвилин до виходу на сонечко! Особливу увагу варто приділяти виступаючим частинам тіла (ніс, губи, вуха, плечі, спина та груди). Для них рекомендується використовувати спеціальні засоби для обличчя, не тільки тому, що вони мають вищий фактор захисту, але й тому, що вони спеціально розроблені для більш вразливої та тонкої шкіри.
Також не забудьте, що якщо вказано, що крем водостійкий, це ще не означає, що одного шару крему вистачить на цілий день , необхідно пам’ятати, що оновлювати захист доведеться після кожного купання в морі або після прийняття душу з використанням мила. Навіть, якщо ви перебуваєте під парасолькою або день видався похмурий і небо затягнуто, ультрафіолетове проміння все рівно потрапляє на вашу шкіру, тому і в таких випадках необхідно використовувати захисний крем.
Види захисних засобів
Сонцезахисні засоби доступні в декількох варіантах. Креми з густою консистенцією краще тримаються на шкірі та зазвичай призначаються для обличчя. Якщо у вас алергія на сонце або подразнена шкіра виберіть захисний крем, наприклад від Vichy – це гіпоалергенний крем, який не містить парабенів, ароматизаторів та не закриває пори.
Масла в спреї мають перевагу – вони легко наносяться. Нанесіть необхідну кількість масла та розітріть його. Деякі засоби мають спеціальний пульверизатор, завдяки якому після нанесення масла розтирати його не потрібно, це полегшує і прискорює його нанесення, дозволяє більш економно витрачати захисний засіб.
Сонцезахисне молочко добре розтирається та має приємну та легку текстуру, завдяки чому швидко поглинається шкірою. Воно ароматніше, має більш рідку консистенцію, ніж креми, легко поглинається, насичує шкіру поживними речовинами та чудово зволожує.
Використання захисних засобів перешкоджає проникненню сонячного УФ випромінювання і разом з тим забезпечує досконале зволоження шкіри. Якісні продукти сонцезахисної косметики ви можете знайти, наприклад, серед широкого асортименту брендів Vichy, La Roche-Posay a Piz Buin. Продукти Piz Buin містять Tanimel - речовину, яка сприяє більш інтенсивній засмазі.
Також ми можемо порекомендувати спеціальні дитячі сонцезахисні засоби торгових марок, які виробляють дермокосметику, наприклад Bioderma.
Можливо, крем після засмаги не обов’язково використовувати?
Ні. Шкіра, перебуваючи на сонці цілий день, втрачає вологу та перегрівається, але правильно підібране сонцезахисне молочко заспокоїть її (охолодить до звичайної температури) та зволожить завдяки наявності зволожуючих компонентів.
І нарешті, залишається побажати Вам , щоб ваш відпочинок був безтурботним і ви повернулися з чудовою засмагою! Вдалого відпочинку!