Перейти до основного вмісту

Брекети: як правильно за ними доглядати і як чистити зуби

25.04.2023

Jana Uhlir

Читання на 3 хвилини

Брекети здатні виправити дефекти посмішки й вирівняти ваші зуби. Їх обирає все більше людей навіть у зрілому віці. Ви також до них належите? Тоді догляд за вашими зубами має бути просто бездоганним. І ми знаємо, яким саме!

Вас турбують неідеальна посмішка, неправильний ріст зубів або прикус? Тоді ви можете скористатися рішенням під назвою брекети. Брекети вже давно не викликають глузливих посмішок. Їх можна носити в будь-якому віці, якщо ви хочете покращити свою усмішку. 

Інвестуйте в себе

Звичайно, не варто купувати брекети наосліп в інтернеті. Проконсультуйтеся зі своїм стоматологом, який підбере для вас оптимальне рішення. Ключовий момент – тісна співпраця з ортодонтом. Так, спочатку носити брекети буде незвично, й ваш гаманець може дещо схуднути, але інвестиція у власне здоров'я – це найкраща інвестиція

Чого ви могли не знати про брекети?

  • існує три типи брекетів: незнімні, знімні й ретенційні капи – обрати найкращий варіант допоможе ваш стоматолог або ортодонт
  • більшість дорослих носять брекети від 18 до 30 місяців
  • після цього зазвичай настає черга тимчасових брекетів, які фіксують тканини навколо зубів
  • брекети – це не боляче, проте їхнє носіння й регулювання може спричинити певний дискомфорт

Зубні щітки й нитки для тих, хто носить брекети

Як доглядати за зубами з брекетами?

Ретельність і дбайливість – основні принципи чищення зубів із брекетами. Це пояснюється тим, що брекети можуть ускладнити гігієну зубів. При неправильному догляді вони збільшують ризик появи карієсу, плям на зубах і зубного каменю.

На щастя, на ринку доступний широкий асортимент засобів для правильного чищення зубів. Брекети й простір навколо них можуть легко стати домом для бактерій, джерелом зубного нальоту, а також затримувати залишки їжі, тому зуби слід чистити надзвичайно ретельно, дотримуючись інструкцій стоматолога й спеціаліста з дентальної гігієни.

Аксесуари для чищення зубів із брекетами

Як чистити зуби з брекетами?

Ретельно очистіть брекети по всій довжині. Очищайте кожен зуб окремо, не забуваючи про внутрішню поверхню зубів. Можна використовувати і механічні, і електричні зубні щітки з волокнами, що підходять для чищення брекетів. Наприкінці обов'язково скористайтеся монопучковою зубною щіткою й міжзубною щіткою. Використовуйте також зубну нитку (деякі призначені саме для чищення зубів із брекетами). Власникам брекетів рекомендовано чистити зуби після кожного прийому їжі.

Після чищення ретельно прополощіть рот і перевірте його чистоту в дзеркалі. Чудовим помічником при чищенні зубів із брекетами є стоматологічний іригатор, струмінь води якого досягає до всіх необхідних місць. Існують також спеціальні таблетки й розчини для індикації зубного нальоту. Завдяки їм ви дізнаєтесь, чи справді добре очистили зуби.

Зуби, немов перлинки

Дуже ретельна гігієна ротової порожнини особливо важлива при використанні незнімних брекетів, оскільки під час їхнього носіння підвищується ризик утворення зубного нальоту. Однак забезпечити належний догляд варто в будь-якому випадку – бажано з використанням спеціальних зубних паст і рідини для полоскання рота. Якщо ви носите знімні брекети, використовуйте таблетки для чищення.

Тепер ви знаєте, як правильно чистити зуби з брекетами, а ваш шлях до сліпучої посмішки й здорових зубів стане трішки приємнішим.