Перейти до основного вмісту

Проєкт «Дермокосметика»: Чи потрібен вам SPF-захист щодня? Ми кажемо «Так!»

31.05.2023

Iva Davies

Читання на 4 хвилини

Чи знали ви, що найважливішим засобом у догляді за шкірою є крем із високим захисним фактором SPF? Ви користуєтеся ним щодня чи тільки тоді, коли їдете в гори або на море? Перший варіант, звісно, правильний!

Якщо ви включите креми із захисним фактором SPF у свою щоденну процедуру догляду, ваша шкіра скаже вам спасибі. А якщо ви привчите своїх близьких наносити цей крем, як молодих, так і старших, вони теж вам подякують. Адже користь від щоденного використання компенсує відчуття липкості, яке залишає після себе крем із захисним фактором SPF. Але не хвилюйтеся, в асортименті дерматологічних засобів із захисним фактором SPF і справді знайдеться ідеальний варіант будь для кого. Різноманітні текстури та фініші дійсно не липнуть і, безумовно, підійдуть всім і кожному.

«Щоденне нанесення на обличчя засобу із захисним фактором SPF уповільнює старіння шкіри, утворення зморшок і пігментних плям, а також знижує ризик розвитку раку шкіри».

УФА та УФБ-випромінювання

УФА та УФБ- промені – частина сонячного випромінювання, і саме вони завдають шкоди вашій шкірі. УФА-випромінювання впливає на вас завжди й скрізь, за будь-якої погоди, воно проникає крізь хмари та скло, і саме тому вам необхідно щодня користуватися кремами із захисним фактором SPF. 

УФБ-випромінювання не проникає крізь хмари або скло й може бути небезпечним для шкіри тільки тоді, коли сонце сяє на повну силу. УФБ-випромінювання викликає почервоніння шкіри та сонячні опіки, а також може підвищити ризик виникнення раку шкіри. Дізнайтеся більше про УФА та УФБ-випромінювання з нашої статті в рамках проєкту «Make SPF your BFF».

Спробуйте ці креми із SPF

Щоденна необхідність

Якщо ви хочете сповільнити старіння, уникнути пігментних плям і підвищеного ризику виникнення раку шкіри, а також щоякнайдовше відтермінувати появу зморшок, вам слід наносити крем із захисним фактором SPF щодня. Але ж у моєму денному й тональному кремі вже є SPF-захист, скажете ви? Так, ми розуміємо ваше розчарування, але захисний фактор SPF, що міститься у вашому денному або тональному кремі, не дасть вам необхідного захисту. 

Захисний фактор SPF у цих продуктах зазвичай низький, і ви, ймовірно, не наносите достатньо денного або тонального крему на обличчя, щоб гарантувати достатній захист. Ось чому вам варто придбати спеціальний захисний крем для обличчя, який стане частиною вашого щоденного догляду. 

Наносьте крем ретельно

Скільки треба крему із захисним фактором SPF

А чи знаєте ви, скільки крему вам потрібно? Одна чайна ложечка на обличчя, але це складно виміряти спросонку. Тож спробуйте правило «двох пальців». Складіть вказівний і середній палець літерою V та нанесіть на обличчя рівно стільки засобу, скільки вам знадобиться, щоб покрити ці пальці. Так, тільки на обличчя.

Не бійтеся щедро його намастити, воно не буде білим, мов із миски зі сметаною

На щастя, крем із високим ступенем захисту більше не означає товстий білий шар на всьому тілу. Матуючі флюїди для жирної шкіри, тонувальні креми для чутливої та схильної до почервоніння шкіри, стіки для додаткового захисту чутливих ділянок або спрей для подорожей, який можна наносити впродовж дня, щоб відновити захисний шар. Є з чого обирати, тож зробіть це, і бажано вже зараз.

Тепер ви знаєте, чому вам потрібен спеціальний крем із захисним фактором SPF. Тож не забувайте наносити його та пам’ятайте про це протягом дня. Поновлення захисного шару SPF також надзвичайно важливо. Додайте до цього ще й регулярну перевірку родимок.