Перейти до основного вмісту

Глибоке очищення волосся вдома та в салоні: поради експертів

15.05.2025

Petra Vachousek

Читання на 5 хвилин

Звичайного миття волосся для видалення всіх забруднень і залишків засобів для укладки іноді буває недостатньо... Глибоке очищення волосся допоможе відновити природний баланс шкіри голови, повернути волоссю легкість і здоровий блиск. Спробуйте! Як зробити цю процедуру вдома й коли звернутися до салону?

Глибоке очищення волосся є одним із ключових кроків до здорового, красивого та сповненого життя волосся. Миття звичайним шампунем для видалення всіх забруднень, засобів для укладки й мінеральних відкладень від жорсткої води не завжди достатньо, тому необхідно час від часу додавати до своєї процедури догляду за волоссям також глибоко очищувальний шампунь. Які дива він може зробити з вашим волоссям і шкірою голови?

«Очищувальний шампунь для волосся допоможе відновити баланс шкіри голови й покращити загальний стан волосся. Він видаляє накопичені забруднення та залишки засобів, які обтяжують волосся й роблять його тьмяним і ламким», — пояснює перукарка Катя Гамплова з мережі перукарень Klier.

Найкращий очищувальний шампунь для домашнього використання

Як часто слід робити домашнє очищення волосся

Глибоке очищення волосся — питання не тільки естетики, але й здоров'я. Накопичені речовини на волоссі подразнюють шкіру голови, можуть викликати свербіж і сприяти сильнішій жирності волосся. Правильна частота й вибір косметики для волосся, звісно, відіграють важливу роль у домашньому глибокому очищенні волосся.

Незалежний перукар Тібор Нємец додає: «Часте використання засобів для глибокого очищення волосся може, навпаки, пошкодити волосся та шкіру голови. Тому я був би обережним. Найкраще проконсультуватися зі своїм перукарем». На його думку, нормальне й жирне волосся можна глибоко очищувати шампунем раз на два-чотири тижні. Сухе та пошкоджене волосся слід очищати таким способом не частіше ніж раз на вісім-десять тижнів.

Перевірені домашні методи очищення волосся

Домашнє глибоке очищення волосся завжди проводиться однаково. Починається воно з нанесення очищувального шампуню, який ретельно вимиває накопичені залишки продуктів і всі забруднення. Після його використання для очищення шкіри голови можна також застосувати пілінг для волосся, який видалить відмерлі клітини й покращить кровообіг. «Також важливо нанести зволожувальну маску для волосся або глибоко очищувальний кондиціонер, щоб волосся залишалося м'яким і зволоженим», — додає Катерина Гамплова.

Кондиціонери для глибокого очищення волосся

Домашнє очищення проти салону-перукарні

Різниця між домашнім очищенням волосся та процедурою в салоні полягає насамперед у засобах, які в перукарні можуть мати набагато сильнішу концентрацію. Але відрізняється й власне процес очищення волосся. «Перукарі мають досвід і знання, як правильно проводити глибоке очищення, і можуть адаптувати його до будь-якого типу волосся», — пояснює перукарка Катя Гамплова.

Основні відмінності між очищенням волосся в домашніх умовах і в салоні

        Засоби. У салоні використовуються професійні й часто більш концентровані засоби, тоді як удома ви маєте у своєму арсеналі звичайний очищувальний шампунь або його натуральну альтернативу.

        Ефективність. Салонне очищення має більш тривалий ефект, домашнє очищення є скоріш профілактичним.

        Застосування. Перукарі мають досвід, тому знають, як найкраще працювати з засобами для глибокого очищення волосся.

        Ціна. Відвідування салону, безсумнівно, є більш дорогим варіантом, тоді як очищення волосся в домашніх умовах залишається більш доступним.

Детокс волосся в домашніх умовах перукарі вважають скоріше профілактичним заходом. «Очищення волосся від силіконів та інших небажаних речовин раз на певний час у домашніх умовах — це, безумовно, добре. Проте я б рекомендувала раз на два-три місяці приходити до перукарні для глибокого очищення волосся. Частота залежить від того, яку косметику для волосся ви використовуєте вдома, а також, наприклад, від жорсткості води», — пояснює Катерина Гамплова.

Чому варто робити очищення волосся

Регулярне глибоке очищення волосся допомагає не тільки покращити його зовнішній вигляд, але й підтримати здоров'я шкіри голови. «Чисте волосся краще вбирає поживні речовини з усіх нанесених масок і кондиціонерів, що, серед іншого, сприяє його швидшому та здоровішому росту», — пояснює перукар Тібор Нємец. Тож, незалежно від того, чи ви вирішите робити професійне очищення волосся в салоні, чи час від часу наважуватиметеся на домашню процедуру, завжди дбайте про правильний вибір косметичних засобів і дотримуйтесь рекомендованих кроків. Тільки так ваше волосся стане здоровішим, міцнішим і красивішим.

Ty nej hloubkově čisticí masky

То що, візьметеся за очищення волосся вдома чи відразу запишетеся до салону й довірите себе рукам професіоналів?