Як можна розпізнати мікоз?
З’являються виділення (з неприємним запахом), свербіж і печіння в інтимних місцях. А іноді це супроводжується вищезгаданим запаленням сечовивідних шляхів. Як ці проблеми виникають?
Перша річ – ми не замислюємося про інтимну гігієну біля води або під час занять спортом. Проблема запалення сечовивідних шляхів – це питний режим. І нікому з нас не йде на користь тривале перебування в мокрому купальнику або спітнілому одязі. У промежині розмножуються дріжджі та бактерії, оскільки вона сохне найповільніше й водночас зберігає найбільше тепла.
«Часто також забувають замочувати купальники в чистій воді й узагалі прати їх. А найбільш ризикованим є купання в стоячих водоймах, які не призначені для купання або не обслуговуються та не контролюються санітарними службами», – додає гінекологиня.
Самолікування чи гінеколог?
Навіть якщо ви клятвенно обіцяєте дбати про свою інтимну гігієну, варто взяти з собою у відпустку аптечні засоби першої допомоги при гінекологічних проблемах. Якщо йдеться про лікування мікозів, то зазвичай вам достатньо мати в одній коробці комбінацію вагінальних свічок (для вас персонально) і крему (використовується як вами, так і вашим партнером), тоді у вас є всі шанси вилікуватися без допомоги лікаря.
«Але тут діє правило: дотримуватися зазначеного терміну лікування, бо запалення може незабаром повернутися. Під час лікування також слід підвищити ретельність гігієни й уникати надмірного споживання цукру та алкоголю, особливо ферментованих напоїв», – каже Каміла Жижкова, додаючи, що якщо проблеми повертаються або тривають більше 5-7 днів, тоді вже час звернутися до лікаря.
Обов’язково візьміть із собою засоби першої допомоги, якщо ви страждаєте від інфекцій сечовивідних шляхів. Хоча б урологічні чаї чи брусницю, також чудово підійде красоля або засоби, що містять так звану D-манозу. Спеціальні гелі для інтимної гігієни повинні бути обов’язковим елементом догляду (достатньо міні-версії в дорожній косметичці), так само як і додавання пробіотиків для зміцнення вагінальної мікрофлори.