Перейти до основного вмісту

Поради перукарки: Яким має бути ідеальний догляд за волоссям улітку?

21.07.2023

Jana Potuznik

Читання на 5 хвилин

Звісно, ми любимо літо. Проте для нашого волосся це період випробувань сонцем, морем і водою басейнів в умовах браку часу на звичайний догляд. І що з цим робити? Читайте поради безпосередньо від перукарки про те, як доглядати за волоссям на морі й біля басейну, аби воно залишалося красивим і після відпустки!

Що відбувається з волоссям улітку?

  • Хлор розчиняє шкірне сало на поверхні голови, а також може зв’язуватися з кератином у волоссі. Подальша хімічна реакція висушує і ослаблює волосся. Не кажучи вже про знежирення шкіри голови. 
  • Морська вода завдяки вмісту солі насправді є корисною для волосся, адже вона поповнює запаси мінералів. Та коли до морської води додаються вітер й ультрафіолетове випромінювання, відбувається повторне зневоднення, і волосся може стати ламкішим. 
  • Сонце, певна річ, випаровує воду, але насамперед воно бомбардує незахищене волосся ультрафіолетовими променями, які послаблюють його білок, кератин, тобто й саме волосся. 

А коли всі три чинники діють разом, то без правильного догляду на вас після відпустки чекатиме незапланована радикальна стрижка. Немає бажання підстригтися? Тоді доглядайте. А як?

Підживлюйте волосся зсередини й захищайте його ззовні

«Ще до початку літа насичуйте волосся корисними речовинами зсередини. Існують дієтичні добавки у вигляді біотину, кератину. Цинк, селен, вітаміни групи В також дуже корисні. Крім того, зверніться до свого перукаря щодо інтенсивного зволоження і живлення волосся за допомогою спеціальної перукарської косметики», — рекомендує перукарка (Magda Kunešová) Магда Кунешова.

Найкраща сонцезахисна косметика для волосся

Літо вимагає спеціальної сонцезахисної косметики для волосся. «Шампунь і кондиціонер, доповнені сонцезахисною маскою, — це база. Разом із тим бажано придбати спреї для захисту волосся від сонця, тобто ультрафіолетових променів. Вони дійсно ефективно захищають волосся від сонця, причому їх можна наносити на мокре або сухе волосся кілька разів на день», — продовжує перукарка, зауважуючи, що багато хто навіть не здогадується, наскільки сильно можна спалити волосся на сонці. Наслідки можуть бути серйозні. Ми просто не відчуваємо їх, на відміну від опіків шкіри. Тож вищезгаданий спрей для волосся так само його захищає, як це робить зі шкірою крем від засмаги!

ДОДАТКОВА ПОРАДА:

Спробуйте солоний спрей для волосся. Насправді це звичайний засіб для укладання (він робить чудові пляжні хвилі й додає дещо мокрого вигляду), який насичує волосся мінеральними речовинами й фіксує його. У випадку хвилястого волосся цей засіб покращує його природну текстуру. 

Панама, сонцезахисний крем і кокосова олія 

Шкіру голови також потрібно захищати. «Носіть капелюх або модну бейсболку. Особливо під час занять спортом, коли збираєте волосся і, наприклад, робите елегантний проділ. Саме він без капелюха згорає на 100%. Якщо ви не хочете нічого носити на голові, то перед заняттями спортом нанесіть крем для засмаги в тій зоні, де ви його розділяєте на проділ», — рекомендує Magda Kunešová. 

А якщо ви хочете додатково захистити волосся на морі, увітріть у нього кокосову олію, заплетіть косу й залиште так на весь день. «Волосся змащується олією, вбирає з неї поживні речовини й отримує потрібний захист», — додає перукарка. Якщо вас дратує «відчуття жирності», то змастіть хоча б кінчики. Знову ж таки, кокосовою або аргановою олією.

Прийнявши душ й обробивши волосся сонцезахисним засобом, дайте йому висохнути без фена. «Тонке волосся висихає відразу, а от густе залишається вологим протягом декількох годин, тоді зростає ризик розмноження мікробів на невисохлій шкірі голови й подальшої появи грибку», — пояснює важливість сухості шкіри Magda Kunešová.

Літнє укладання і догляд за волоссям

Особливе попередження для блондинок

Від кольору волосся залежить і те, яку кількість засобів для догляду доведеться використовувати. На сонці відтінок певною мірою вицвітає у всіх. Але найтяжче влітку почувається світле від природи, а також знебарвлене чи меліроване волосся (яке й без того зазнало стресу від хімічного фарбування).

Крім того, саме волосся відтінку блонд іноді незрозумілим чином «зеленішає» у відпустці. «Ми цю властивість помилково приписуємо хлору, але правда полягає в тому, що в деяких басейнах використовується мідний купорос, що вступає в реакцію з міддю у волоссі, яке потім набуває зелених відтінків», — розповідає Magda Kunešová. 

І якщо ви планували оживити світле мелірування напередодні відпустки, краще цього не робіть. Фарбування перед морською відпусткою — зазвичай не найкраща ідея. Почекайте до повернення хоча б тому, що ви матимете додатковий привід записатися на догляд за волоссям, яке зазнало стресу під час відпустки. «Перукар може глибоко зволожити волосся, поповнити запаси кератину, впоратися з втратою ліпідів… і тільки тоді має сенс стригти або фарбувати оздоровлене, підживлене волосся», — підсумовує Magda Kunešová. 

Резонна порада. Тепер ви знаєте про догляд за волоссям улітку все, що потрібно.. Залишилося насолодитися літом як слід. Чудового вам відпочинку!