Перейти до основного вмісту

Придане для новонародженого: що вам точно знадобиться в пологовому та в перші дні вдома

07.08.2024

Jana Potuznik

Читання на 5 хвилин

У сучасному асортименті дитячих товарів дуже легко загубитися. Стільки всього! І таке гарненьке! І точно цікавіше, ніж у «Пакунку малюка» (який не факт, що видадуть вчасно). Часто в пориві емоцій і материнської любові ми купуємо гори непотрібних речей, а потім хапаємося за голову, коли в потрібний момент нам раптом бракує найнеобхіднішого. Саме для того, щоб із вами нічого подібного не сталося, ми склали спеціальний список речей для немовляти. До нього увійшли предмети, якими ви дійсно будете користуватися!

Одяг, пледи й конверти…

Якщо ви чекаєте на появу дитини влітку, підготуйте боді з короткими рукавами (десь 8 шт.), легкі повзунці й «чоловічки» (6 шт.), тонкі бавовняні шапочки (2 шт.), тонкі рукавички-антидряпки (1 пара), шкарпетки (3 пари), тонкі светрики / лонгсліви (по 3 шт.) Звісно, не обійтися і без тонкого літнього пледа-конверта, літнього конверта у візок, а також легких (наприклад, бамбукових) ковдрочок. І не забудьте про літній спальник. 

Для дитини, що має народитися взимку, набір буде таким самим, просто оберіть тепліші матеріали, довший рукав, додайте зимовий комбінезон та утеплені «черевички» для візка... І, певна річ, м’які махрові шкарпетки. А для кращого утеплення придбайте зимовий конверт і спальний мішок.

Що стосується розміру, то найменшу модель із позначкою 50 (що відповідає зросту немовляти 50 см) обирайте лише в тому разі, якщо очікуєте двійню (вони зазвичай менші), або якщо на 100 % знаєте, що дитина народиться невеликою. Загалом у нормі варто орієнтуватися на 56-й розмір, але не бійтеся взяти й 62-й, якщо знаєте, що дитина вийде таким собі велетом. У будь-якому разі ви незчуєтеся, як малеча виросте і з нього. Ось чому вам знадобиться мінімум речей найменшого розміру, щоб дитина встигла їх «зносити»! 

Речі, що підійдуть немовляті

Купання з шиком

Перше купання – незабутній момент для всієї родини. Щоб належно до нього підготуватися, допишіть у список, крім ванночки, ще й олійки або дитячі емульсії для купання, які додаються безпосередньо у воду і запобігають пересиханню шкіри, придбайте термометр для води, олійку або молочко для тіла, щоби змащувати малюка після купання, а також м’які мочалки й рушники. 

Усе для купання немовляти

Повністю укомплектований сповивальний столик

За переповиванням малечі ви проведете чимало часу, тому оберіть зручне місце для сповивального столика або принаймні для гігієнічної пелюшки. Просунуті варіанти навіть пропонують можливість пристебнути дитину, наприклад, за допомогою паска на липучці. Ця опція буде корисною, коли дитина почне крутитися і пробувати перевертатися. Як із паском, так і без нього малюк на сповивальному столику завжди має бути у вашому полі зору.

Серед речей для сповивання новонародженого мають бути підгузки (розмір 0 або 1), вологі серветки, гігієнічні пелюшки (+ для домашнього використання і багаторазові), а також мазь проти попрілостей. Кошик для підгузків зазвичай виявляється непотрібним. Якщо ви збираєтеся використовувати тканинні підгузки, придбайте принаймні один стартовий набір, до якого увійдуть вкладки з різним ступенем поглинання (бамбукові, карбонові...), а також зовнішні трусики для новонароджених. 

Під час переповивання ви неодмінно оціните

Якщо з грудним вигодовуванням не склалося…

Ми розуміємо, що грудне вигодовування – це досконалий винахід природи, але деяким мамам із різних причин доводиться переходити на альтернативні способи годування. Візьміть на пробу продукцію кількох брендів (немовлята такі вибагливі): пляшечки, різні види сосок… 

А ці речі стануть вам у пригоді, якщо ви таки збираєтеся годувати грудьми. Наприклад, періодично буде потрібно зціджувати молоко (саме тому в списку є молоковідсмоктувач). А ще підберіть гарні ортодонтичні пустушки. Не всі малюки бувають у захваті від пустушок, але краще бути готовими на випадок, якщо ваша дитина їх полюбить. 

Для годування та заспокоєння підготуйте

І, звісно, потрібна аптечка. Про всяк випадок!

Хоч би як ми старалися, хвороб не оминути. Висока температура, застуда, проблеми з кольками... Саме на такі випадки добре мати в аптечці базові медичні засоби для малюка, щоби бути напоготові, якщо щось станеться одразу після повернення з пологового. 

Безконтактний термометр, жарознижувальні свічки, засіб від нежитю, назальний спрей або сироп проти кашлю в немовлят – це необхідний мінімум. Можна також додати дезінфекційний засіб, який не пече, – на випадок, якщо дитина подряпається (до речі, саме тому у вашому наборі, зокрема й на літо, мають бути рукавички, адже нігті в дітей після народження дуже гострі). Додайте кусачки для нігтів або дитячі ножиці, спеціальні палички з обмежувачами для чищення вушок... Готово! 

Підготуйте аптечку для малюка

Тепер ви в курсі, чого потребуватиме немовля одразу після народження і в перші дні вдома. У нашому списку відсутні візок, автокрісло, сповивальна сумка, яку можна взяти з собою в дорогу… З цими пунктами пропонуємо вам визначитися самостійно. У нашому переліку ми зосередилися на дрібничках і на таких очевидних на перший погляд речах, про які ви могли не подумати. Прогляньте його на всяк випадок іще раз для впевненості й будьте готові сповна насолоджуватись материнством.