Перейти до основного вмісту

1 грудня: збережіть внутрішній спокій. У цьому допоможе йогівське дихання

01.12.2023

Notino

Читання на 2 хвилини

Поки інші захекано метушаться, спробуйте зупинитися й зробити глибокий йогівський вдих, у прямому й переносному сенсі. Ми вас навчимо!

У чарівний передсвятковий час забудьте про метушню й поспіх, а натомість насолоджуйтеся 24 днями маленьких ритуалів краси. Це допоможе вам успішно впоратися з передріздвяним стресом. Можна виконувати доглядові ритуали день у день, або не поспішати й балувати себе лише на вихідних. Можливо, ви оберете лише один, який стане частиною вашої б'юті-рутини на цілий рік. Просто робіть так, як хочеться. Найголовніше, щоб вам було добре!

Як виконувати дихальні вправи з йоги  

У класичному повсякденному хаосі ми всі дихаємо поверхнево — чим ще більше вводимо організм у стресовий стан. Прискорене дихання — це лише черговий різновид поспіху.  

Для заспокоєння спробуйте йогівське дихання. Достатньо кількох хвилин на день. Ляжте, заплющте очі й почніть рівномірно дихати, спочатку животом, потім грудьми. Третя фаза процесу — підключичне дихання, яке охоплює зону аж до плечей, під ключицями. Мета полягає в тому, щоб за один вдих провести дихальну хвилю від живота через грудну клітку до ключиць. Вдихайте й видихайте через ніс, спокійно й так, щоб видих був помітно довшим за вдих.

Як іще можна підтримати свій передсвятковий дзен?

Чим настільки корисне правильне дихання

Можливо, це не спрацює одразу, але зосереджене дихання врешті-решт принесе вам розслаблення. Йогівське дихання впливає на все — від роботи серця до насичення крові киснем. Воно вас заспокоює, розслаблює тіло й очищує розум. Це може бути частиною медитації або ритуалу перед сном, або засобом порятунку, коли все просто падає з рук. Коли ви буквально відчуваєте, що потрібно перевести подих...