Перейти до основного вмісту

Як боротися із заплутаністю волосся? Ми підготували поради перукарів, які дійсно працюють

08.08.2023

Jana Uhlir

Читання на 5 хвилин

Як не пошкодити пасма волосся під час розчісування, як правильно розчісувати мокре або заплутане волосся та який гребінець чи щітку використовувати? Перукарка Наталя Кравченко поділиться з вами своїми секретами й перевіреними способами легкого розчісування волосся.

До речі, скільки у вас удома гребінців і щіток для волосся? Вам достатньо лише одного гребінця для будь-якої укладки або ж, навпаки, у вас цілий арсенал інструментів для розчісування й укладання волосся? Правильні інструменти й засоби, підібрані відповідно до вашого типу волосся, – основа легкого розчісування. Тож що потрібно?

1. Гребінці для вашого типу волосся

Вибирайте щітку та гребінець для легкого розчісування відповідно до типу вашого волосся й мети, для якої вони призначені. У вас хвилясте, коротке, довге, нарощене волосся, ви хочете додати йому об’єму чи радше розгладити неслухняні пасма? «Як на мене, в кожному домі має бути компактний гребінець, у який закохаються навіть чоловіки», – каже перукарка Наталя Кравченко, за словами якої гребінець для волосся Tangle Teezer не має аналогів на ринку. Він стане для вас чудовим помічником для розчісування волосся як до, так і під час миття.

Помічники для розчісування волосся

2. Правильний гребінець для укладання волосся

За словами перукарки, кожна щітка для волосся повинна мати м’які й гнучкі щетинки. «У вас обов’язково має бути щітка для укладання волосся – кругла, квадратна або плоска», – додає вона й радить інвестувати в якісну щітку для волосся. Її порекомендує ваш перукар, який найкраще знає ваше волосся. Професійні щітки й гребінці для розплутування волосся полегшать вашу роботу й прослужать вам дійсно довго.

Проте одного гребінця Tangle Teezer або подібного інструменту вам буде замало. «Наприклад, під час укладання феном завжди звертайте увагу на те, щоб у щітки були щілини, через які проходитиме повітря», – рекомендує перукарка. Усі щітки Tangle Teezer виготовлені з високоміцного пластику, але ми не рекомендуємо використовувати їх під час укладання волосся феном, оскільки вони можуть розплавитися за високої температури. Тобто якщо вони не призначені безпосередньо для укладання волосся.

У вас тонке волосся? Вибирайте щітки з натуральної щетини. Вони також підходять для дитячого волосся, яке зазвичай дуже ніжне й потребує делікатного догляду. Спробуйте, наприклад, щітки для волосся зі щетиною кабана.

3. Розчісуйтеся в потрібний час

Як розчесати волосся? Більшість із нас розчісується вранці, але не менш важливо розчісувати волосся перед його миттям ще й ввечері. «Розчісування волосся видаляє забруднення. Таким чином ви масажуєте шкіру голови й розподіляєте шкірне сало по всій довжині волосся, що є його природним захистом. Але якщо у вас хвилясте волосся, розчісуйте його лише перед миттям», – радить Наталя Кравченко. З її слів, ідеально на ніч заплітати волосся в косу й використовувати сатинову гумку, щоб запобігти ламкості волосся вночі.

Хочете знати, як найкраще розчесати заплутане волосся? Найчастіше волосся заплутується в області шиї. Це спричинене тертям комірців одягу й шарфів. Також заплутується волосся, яке спадає на спину, внаслідок потовиділення або недостатнього розчісування. «Іноді причина заплутування полягає в тому, що ви використовуєте неправильно підібрані засоби або ж не використовуєте жодних, і ваше волосся постійно скуйовджується», – пояснює перукарка. 

Зарадити зможе спрей для розчісування волосся, підібраний відповідно до вашого типу волосся, який забезпечить належне пом'якшення й живлення. Так ви уникнете заплутування волосся після миття. Якщо заплутана шевелюра також є проблемою ваших дітей, зверніть увагу на спеціальні спреї для розплутування волосся для дітей. І вдома буде набагато менше галасу під час розчісування.

ПОРАДА: як розчесати дуже заплутане волосся?

Нанесіть невелику кількість кондиціонера на волосся й дуже акуратно розчешіть його від самих кінчиків, пасмо за пасмом.

Більше жодного заплутаного волосся!

4. Розчісуйте волосся пальцями після маски

Після нанесення маски або кондиціонера прочешіть волосся пальцями, перш ніж використовувати щітку. «Зверніть увагу на спосіб розчісування: завжди рухайтесь у напрямку від кінчиків до коренів, тобто від низу до верху волосся. Мокре волосся дуже ослаблене й може легко ламатися», – каже перукарка. Тому рекомендується використовувати гребінець для розчісування мокрого волосся. Зазвичай він має рідші проміжки між зубцями або щетинками.

5. Використовуйте правильні засоби для розчісування волосся

Завжди майте вдома базову трійку засобів – шампунь, бальзам і маску для волосся. «До базового набору придбайте термозахист для волосся або незмивні спреї, які можна наносити на сухе чи мокре волосся перед розчісуванням. Ці засоби розгладжують волосся й сприяють його легкому розчісуванню. Знову ж таки, починайте розчісувати волосся від кінчиків і рухайтеся до коренів», – пояснює пані Наталя. 

ПОРАДА: чи вмієте ви чистити гребінці та щітки для волосся? 

Пластикові гребінці можна мити в посудомийній або пральній машині, але зверніть увагу на температуру й стійкість щітки, а також не забудьте вимкнути режим віджиму. Ви також можете покласти гребінець у теплу воду, дати йому трохи відмокнути, а потім видалити забруднення вручну. Крім того, на ринку ви можете знайти спеціальні засоби для чищення гребінців і щіток.