За останні кілька років косметичні процедури еволюціонували від тріо «зняти макіяж, тонізувати, нанести крем» до «зняти макіяж, інші 15 кроків, нанести крем». Окрім зволожувальних кремів, обов'язково перевіряйте склад косметики й присутню в ній кількість активних речовин, як-от ретинол, вітамін С або гліколева кислота.
Чи доводилося вам прокидатися з почервонілим обличчям? Причиною подразнення може бути саме неправильне поєднання активних компонентів. Тому прочитайте, які активні речовини в косметиці не можна змішувати, а які «дружать» між собою. Ласкаво просимо на урок маленьких хіміків.
Хімічні ексфоліанти (AHA/BHA-кислоти) й ретинол
Кислоти AHA (наприклад гліколева, молочна) й BHA (наприклад саліцилова), а також ретинол є інгредієнтами для ексфоліації, які позбавляють шкіру від відмерлих клітин й омолоджують її. Якщо з ними переборщити, то вранці можна легко прокинутися (грубо кажучи) з обличчям на подушці. «Ретинол можна поєднувати з іншою продукцією, але це дуже індивідуально. Це залежить від того, наскільки чутлива наша шкіра та як вона переносить засоби з ретинолом. Тому, якщо ми починаємо користуватися ретинолом, поєднувати його з іншими засобами не рекомендується», – пояснює корекційна дерматологиня, д.мед.н. Ґрета Воглова з празького Лазерного центру «Андєл».