Перейти до основного вмісту

Проєкт «Дермокосметика»: знаєте, що це таке?

03.05.2023

Iva Davies

Читання на 5 хвилин

Ви коли-небудь замислювалися, чим відрізняється «звичайний» косметичний засіб від того, що продається в аптеці? Чи може так звана дермокосметика бути ефективнішою за, наприклад, придбану в супермаркеті? Аби пояснити, про що йдеться, ми започаткували нашу серію тематичних матеріалів.

Що таке дермокосметика?

Ви, напевно, знайомі з терміном дермокосметика, адже він міцно увійшов у вжиток. Якщо вам потрібен догляд, спрямований на подолання певної проблеми, ви зазвичай шукаєте в аптеці так звану дермокосметику. Її склад і виробництво не регламентовані жодним нормативно-правовим актом. Також не встановлено жодних спеціальних законодавчих вимог до того, які засоби можуть називатися дермокосметикою. Звичайно, дермокосметика має відповідати стандартам Закону про косметичні препарати. 

За словами косметологині й експертки з оцінки безпечності косметики Ленки Прушової, той факт, що продукт розроблений у співпраці з дерматологами, не робить його чимось більшим за звичайну косметику. Також проходження дерматологічного тестування не переводить продукт в іншу категорію з погляду категоризації. 

«Ніде навіть не написано, якою має бути «правильна дермокосметика». Вона може бути парфумованою чи ні? Як має виглядати упаковка? Які речовини вона повинна містити? Для косметичних продуктів встановлені чіткі й зрозумілі правила виробництва, продажу й застосування, і я наполегливо рекомендую їх дотримуватися. Це єдиний спосіб уникнути конфлікту з наглядовими органами. Вже сама назва «дермокосметика» звучить дещо смішно. «Dermo», очевидно, має асоціюватися з застосуванням на шкірі, тож назва не передбачає якогось спеціалізованого принципу використання», – пояснює термін фахівчиня.

Для початку спробуйте

Дермокосметичні продукти зазвичай розробляються у співпраці й під наглядом експертів з дерматології або педіатрії й проходять дерматологічне тестування, щоб задовольнити потреби навіть найчутливіших типів шкіри. «Так звана дермокосметика відповідає лише мінімальним законодавчим вимогам для виходу на ринок, тобто точно таким самим, як і для інших косметичних продуктів», – коментує Ленка Прушова.

Дермокосметика vs «класична косметика»

Дермокосметика призначена для чутливої шкіри й тому зазвичай не містить ароматизаторів і подразнювальних компонентів, які можуть викликати алергічну реакцію. Її можна використовувати як додатковий косметичний засіб під час дерматологічного лікування, наприклад при акне або екземі.

Продукти, позначені як «дермокосметика», спрямовані на подолання конкретних проблем шкіри. Замість «класичного» крему для сухої шкіри ви можете придбати спеціальний крем для атопічної шкіри. І навіть якщо вас нічого не турбує, з дермокосметикою ви все одно не помилитеся. Але при цьому точно не варто відмовлятися від використання різних кремів, лосьйонів, засобів для вмивання й сироваток від класичних брендів.

Що може вам підійти

Коли варто використовувати продукти, позначені як дермокосметика?

  1. Ви маєте чутливу шкіру, яка червоніє після звичайних кремів або починає свербіти й лущитися? Спробуйте гіпоалергенні засоби для чутливої шкіри. Але зауважте: те, що продукт є гіпоалергенним, не означає, що у вас не виникне на нього побічної реакції. На жаль, ніхто не може цього гарантувати.
  2. Ви страждаєте на акне й не знаєте, як позбутися прищів? Спершу зверніться до дерматолога, він порадить, як доглядати за такою шкірою. І доповніть рекомендоване лікування засобами для проблемної шкіри.
  3. Ви перестаралися з засобами, що містять активні інгредієнти, як-от ретинол або відлущувальні кислоти? Шкіра різко почала погано реагувати на якийсь продукт? Можливо, ви пошкодили захисний бар'єр шкіри. Спробуйте кілька тижнів користуватися лише так званою дермокосметикою. Вона заспокоїть шкіру й допоможе повернути її до нормального стану. Відмінний варіант – La Roche-Posay Toleriane Sensitive або Uriage Bariéderm Cica Daily Serum.
  4. Страждаєте на атопічну екзему? Існує ціла низка чудових засобів для сухої шкіри й мазей для різних атопічних станів.
  5. Хочете захиститися від сонця? Ну що за питання? Хочете. І саме серед продуктів, відомих вам як дермокосметика, існує, напевне, найбільший вибір різних засобів із захисним фактором SPF для всіх типів шкіри. Тож ви точно не помилитеся із захистом від сонця.

З величезного асортименту продукції, безумовно, кожен вибере щось на свій смак. Ми невдовзі розглянемо кожну категорію окремо. Наступного разу ми розповімо про те, чому настільки важливі продукти з факторами захисту від UVA й UVB.