Що таке дермокосметика?
Ви, напевно, знайомі з терміном дермокосметика, адже він міцно увійшов у вжиток. Якщо вам потрібен догляд, спрямований на подолання певної проблеми, ви зазвичай шукаєте в аптеці так звану дермокосметику. Її склад і виробництво не регламентовані жодним нормативно-правовим актом. Також не встановлено жодних спеціальних законодавчих вимог до того, які засоби можуть називатися дермокосметикою. Звичайно, дермокосметика має відповідати стандартам Закону про косметичні препарати.
За словами косметологині й експертки з оцінки безпечності косметики Ленки Прушової, той факт, що продукт розроблений у співпраці з дерматологами, не робить його чимось більшим за звичайну косметику. Також проходження дерматологічного тестування не переводить продукт в іншу категорію з погляду категоризації.
«Ніде навіть не написано, якою має бути «правильна дермокосметика». Вона може бути парфумованою чи ні? Як має виглядати упаковка? Які речовини вона повинна містити? Для косметичних продуктів встановлені чіткі й зрозумілі правила виробництва, продажу й застосування, і я наполегливо рекомендую їх дотримуватися. Це єдиний спосіб уникнути конфлікту з наглядовими органами. Вже сама назва «дермокосметика» звучить дещо смішно. «Dermo», очевидно, має асоціюватися з застосуванням на шкірі, тож назва не передбачає якогось спеціалізованого принципу використання», – пояснює термін фахівчиня.