Перейти до основного вмісту

Що таке пародонтоз, як його розпізнати та що від нього допомагає?

07.06.2023

Jana Uhlir

Читання на 4 хвилини

Вважаєте, що пародонтоз вас не стосується? Тоді вам пощастило й можете не турбуватися про кровоточивість ясен та інші «сюрпризи». Не впевнені в тому, що таке пародонтоз і які його прояви? У цьому випадку рекомендуємо прочитати нашу статтю з порадами про те, як розпізнати це захворювання, а також як йому запобігти.

Ви, мабуть, уже чули про пародонтоз, але як дізнатися, чи є він і у вас? Що таке пародонтоз? Його спричиняють бактерії, віруси та грибки. Одним з основних симптомів цього захворювання є кровоточивість ясен під час чищення зубів і споживання їжі. Вас також повинні насторожити незвичайна чутливість ясен або їхній набряк, почервоніння й утворення невеликих проміжків між зубом і яснами. Саме тут можуть накопичуватися небажані бактерії. Дехто також страждає від поколювання зубів і їхньої підвищеної чутливості. 

За пародонтозу оголюються шийки зубів, подовжуються коронки зубів, а самі зуби починають хитатися.

Міфи про пародонтоз

Чи є пародонтоз проблемою лише літніх людей? Як би ж то! Він може з’явитися навіть у двадцять років. Зазвичай, якщо у нас нічого не болить, ми не звертаємо увагу на проблему. За цього виду захворювання цілком може трапитися так, що ясна кровоточать, але біль не відчувається. Тому у випадку тривалої кровоточивості ясен відвідайте стоматолога й не відкладайте огляд.

Що допомагає проти пародонтозу?

Як позбутися пародонтозу?

Основне правило – придбати якісну й ефективну зубну пасту від пародонтозу (зміцнює ясна та зменшує кровоточивість), обирати м’якшу зубну щітку, регулярно й ретельно користуватися міжзубними щітками й зубною ниткою, а також очищати ротову порожнину ополіскувачем

Чим саме допомагає зубна паста проти пародонтозу?

  • допомагає запобігти кровоточивості ясен;
  • освіжає подих;
  • видаляє наліт і захищає зуби від його утворення;
  • усуває дискомфорт, спричинений подразненням ясен;
  • попереджує появу карієсу;
  • допомагає запобігти повторному виникненню пародонтозу.

Киньте палити й не ігноруйте карієс!

Пам’ятайте також, що, крім генетичних факторів, пародонтоз також буває спричинений поганою гігієною зубів, курінням, нелікованим карієсом і, перш за все, зубним каменем. Тому всім рекомендовані регулярні огляди у стоматолога та візит до лікаря-гігієніста, ідеально двічі на рік. Усе решта у ваших руках – навчіться правильно чистити зуби й дотримуйтесь комплексної гігієни порожнини рота. Так, навіть якщо ви лягаєте спати на світанку або ж не можете відірватися від перегляду улюбленого серіалу.

Як позбутися пародонтозу?

Вибрали зубну пасту від пародонтозу, але вагаєтеся, як часто її потрібно використовувати? Якщо ви використовуєте зубну пасту як профілактику пародонтозу, тоді сміливо чергуйте її зі своєю улюбленою звичайною зубною пастою. Ви вже страждаєте на пародонтоз? Використовуйте пасту проти пародонтозу двічі на день або за рекомендацією вашого стоматолога. Можливо, спочатку вам доведеться змиритися зі специфічним смаком пасти, але через тиждень ви до нього звикнете.

Крім цього, потрібно знати, що зубна паста проти пародонтозу не є ліками проти цього захворювання, вона лише сприятиме зміцненню ясен і може зменшити кровоточивість. Тому на першому місці завжди стоїть доведене до досконалості чищення зубів і міжзубних проміжків із використанням якісних антисептичних засобів для запобігання виникненню запальних процесів у ясенних борозенках, які посилює пародонтоз.

Отже, ви вже знаєте, що допомагає проти пародонтозу? Тепер із правильно підібраною пастою й ретельною гігієною порожнини рота, ви зможете широко усміхатися світу!