Перейти до основного вмісту

Судинна сітка на обличчі: ми знаємо, як із нею боротися!

21.10.2021

Notino

Читання на 4 хвилини

Зазвичай ми були б раді червоніти лише тоді, коли чуємо компліменти на свою адресу. Але коли на обличчі з’являється не рум’янець, а густа судинна сіточка, то нам, найімовірніше, захочеться заховати голову в пісок. Судина сітка, або купероз, з’являється на шкірі внаслідок того, що судини втрачають свою пружність, а їхні стінки тоншають. Як запобігти куперозу чи зменшити судинну сітку після її появи?

Чому на обличчі з’являються судинні зірочки? 

Судинна сітка на обличчі найчастіше з'являється тоді, коли наша шкіра старіє, — тому нам слід стати пильнішими, щойно ми задмухаємо 30 свічок на торті. Стінки судин поступово втрачають природну пружність, судини розширюються й можуть ставати крихкими. Тоді на обличчі проступають капіляри, що нагадують павутиння. Також цей процес може супроводжуватися почервонінням шкіри. На те, чи «ощасливить» нас купероз і коли це станеться, впливає наша генетика, а також наш спосіб життя. 

Що може стати причиною появи судинної сітки?

  • Генетика. Хтось із вашої родини має розширені судини на обличчі? Тоді й у вас самих більше ризиків мати їх також.
  • Гормональні зміни. Сіточка також може з’являтися на обличчі під час вагітності, статевого дозрівання чи менопаузи, або, до прикладу, під впливом гормональних контрацептивів.
  • Шкірні захворювання. Розширення судин на обличчі часто може бути пов’язане і з іншими проблемами шкіри, як-от розацеа або екзема. 
  • Сонячне випромінювання. Воно є одним із небезпечних чинників, тож це ще один привід дбати про SPF-захист шкіри цілий рік. 
  • Тепло та холод. Шкіра обличчя, схильна до розширення та крихкості кровоносних судин, не любить спеки, сильного холоду чи різких перепадів температури. 
  • Вживання алкоголю й тютюну. 
  • Інші зовнішні впливи, наприклад забруднене довкілля. 

 

Як запобігти появі судинної сітки? 

Якщо ви хочете убезпечити свою гарну шкіру від появи судинних павутинок, спробуйте дотримуватися кількох основних правил — і тоді єдиним червоним кольором на обличчі буде лише колір вашої губної помади! Як це зробити?

  • Якщо ваша шкіра чутлива до екстремальних температур, уникайте частого приймання гарячих ванн та парових компресів, відвідування саун і солярію, або, наприклад, не кладіть до холодильника свої масажні ролери для обличчя.
  • Регулярно користуйтеся якісними SPF-засобами, причому впродовж усього року.
  • Уникайте хімічного чи механічного пілінгу — при чутливій шкірі обличчя краще спробуйте м’який пілінг, як-от ензиматичний. 
  • Обмежте у своєму раціоні страви, які розширюють судини. До них належать гостра їжа, алкоголь або, наприклад, кава. 
  • Максимально уникайте стресових ситуацій.
  • Також важливими є регулярний догляд та очищення шкіри і, звичайно ж, якісна косметика!

 

Що робити з судинною сіткою на обличчі?

Навіть якщо якась судинка виступить на вашому обличчі, це ще не кінець світу. За умови правильного способу життя та вживання якісних продуктів ви зможете принаймні мінімізувати видимість судинної сітки на обличчі. 

Вибирайте косметику відповідно до свого типу шкіри та призначену саме для чутливої шкіри, а також зверніть увагу на зволожувальні інгредієнти.

Із почервонілою та чутливою шкірою чудово впорається крем FlosLek Laboratorium Dilated Capillaries. Він забезпечить вашій шкірі додаткову дозу зволоження, запобігаючи в такий спосіб почервонінню та появі судинних «зірочок».

Якщо у вас дуже чутлива шкіра, спробуйте зміцнювальний крем для розширених і потрісканих судин For Sensitive Skin від бренду Alcina з календулою та кінським каштаном, який приємно заспокоює шкіру. 

Шукаєте крем, який, окрім зволоження та заспокоєння, забезпечить шкірі ще й захист від сонця? Тоді вам та вашій шкірі неодмінно сподобається крем Iwostin Capillin — він допомагає запобігти появі куперозу, а завдяки зеленому пігменту оптично зменшує почервоніння. 

Щоб запобігти появі судинної сітки або зменшити її, треба лише трохи терпіння — але ви з цим точно впораєтесь! 

Продукти