Перейти до основного вмісту

Парфумерне «дозрівання»: чи змінюються наші парфумерні вподобання з віком?

04.04.2023

Jana Potuznik

Читання на 4 хвилини

Якщо у двадцять років ми прагнемо спробувати кожну парфумерну новинку, то пізніше, коли вік стає лише цифрою, ми зазвичай залишаємося вірними улюбленим брендам. Чи у вас усе інакше, і з віком ви стаєте дедалі авантюрнішими у виборі парфумів? А як формуються парфумерні вподобання у чоловіків?

Захоплення першими ароматами буває таким само швидкоплинним, як і перша закоханість

Перші аромати — як перше кохання. Часто почуття до них швидко згасають. У підлітковому віці ми часто обираємо мейнстримні аромати, які просто створені для того, щоб сподобатися якомога більшій кількості людей. У вас було (або є) так само?

У юні роки дівчата схильні обирати солодкі чи свіжі фруктові аромати або навіть простіші фруктово-квіткові композиції в легких концентраціях у вигляді спрею для тіла й туалетної води. Вони не лише нестійкі, а й швидко набивають оскому, бо всі одночасно користуються чимось схожим. І тому доводиться шукати далі. 

Природним етапом парфумерного дозрівання є період своєрідного бунту. Тоді ми або чергуємо безліч ароматів, або вибираємо максимально насичену композицію, сподіваючись, що вона компенсує все те, що нас дратує. Якщо ви тільки стали на шлях до впевненості в собі й здорового себелюбства, а «квіти й фрукти» вже набридли, то вам припадуть до душі водні або легкі деревні аромати.

Для віку парфумерного дозрівання найкраще підійдуть

Відомі бренди й наступний етап парфумерної зрілості

Невдовзі з'являється перша робота, спільне життя з людиною, яка нарешті гідна бути з вами. Настає час для справжніх, якісних парфумів. Флакончики за сто гривень — уже пройдений етап, а ціни з трьома нулями не викликають шоку. І найбільше нас збуджують слова: «Боже, ти так добре пахнеш, це нові Prada?». Чи не так?

На цьому етапі легкої туалетної води вже недостатньо, щоб вирізнятися з натовпу, тож саме час звернути увагу на парфумовану воду. Дещо вишуканішу. Не обов’язково мати їх три-чотири — і двох ароматів цілком достатньо, якщо вони того варті. Навіть якщо це будуть аромати унісекс. Адже саме час віднайти свою парфумерну індивідуальність і усвідомити свою унікальність. А що ж чоловіки? Багатьом із них вже недостатньо дезодоранту-спрею, і вони відкривають для себе світ справжніх ароматів: одеколонів і туалетної води. І парфумів. Або також ароматів унісекс. 

Щоб стати помітнішими завдяки аромату…

Чи є придбання справжніх парфумів ознакою зрілості?

Коли настає «зрілість» у світі ароматів? Коли ми обираємо перші справжні парфуми. Тоді ми перестаємо боятися інтенсивності, насичених композицій і відчуття, ніби щось нам не пасує. Коли ми без вагань інвестуємо. У себе. У якість. Не в найвідоміший бренд, а, можливо, в нішеві парфуми крафтового виробництва, які, напевно, ніхто не впізнає. І нас це не хвилюватиме.

Можна замовити свій індивідуальний аромат відповідно до конкретних уподобань. Якого немає ні в кого, крім вас. Або можна навчитися нашаровувати аромати! І створювати несподівані поєднання давно знайомих вам складників, але у варіаціях, які допоможуть інгредієнтам вирізнитися на загальному тлі.

Коли настає такий час? У декого — «після дітей». У когось це відбувається після пошуків себе по світах, на різних континентах, коли нарешті приходить усвідомлення, що сенс життя полягає в чомусь іншому. Це приходить із життєвим досвідом, дорослішанням і справжнім самопізнанням. Зі сміливістю сказати «НІ», коли ми чогось не хочемо, і «ТАК», коли ми згодні. Коли ми усвідомлюємо свої межі. І не боїмося їх переступати в якийсь момент.

Жіноча самовпевненість і чоловіча індивідуальність

А як щодо періоду, коли вік не має значення?

До того часу, як ви почнете казати, що вік — це лише цифра, ви вже добре знатимете свої смаки. І не відмовлятиметеся від дорогих серцю парфумів лише тому, що в них з'явилися нові версії. Відстоюйте те, що ви любите, якщо для вас це дійсно важливо. Адже за допомогою аромату можна певним чином зупинити час. З іншого боку, чудес не буває навіть тут. Обирайте з розсудливістю й мудрістю — і мова тут іде зовсім не про щось нудне і нецікаве. 

А що ж чоловіки? Вони або лишаються вірними своїм улюбленим брендам, або дорослішають до ще більшої елегантності, глибоких деревних нот і пряних східних ароматів. Ви теж це помічаєте?

Аромат, який сподобається в будь-якому віці

Розкажіть, якого етапу життя й розвитку парфумерних уподобань наразі досягли ви? Які аромати вас захоплюють, а які ви таємно записуєте до свого списку бажань?