Перейти до основного вмісту

Як обрати найкращий дитячий сонцезахисний крем, як часто наносити і в якій кількості?

10.05.2023

Iva Davies

Читання на 3 хвилини

Навіть якщо ваша дитина давно вже не немовля, змиріться, що намащування її кремом із захисним фактором у відпустці, біля води або в подорожі – це лише ваш клопіт. Адже діти самі себе не захистять. А якщо й спробують, то не обов'язково правильно. Який крем із SPF є найкращим для дітей? За яким принципом вибирати подібні засоби і як їх правильно наносити?

Чи знали ви, що найбільшої шкоди своїй шкірі ми завдаємо у віці до 20 років? Звісно, ми маємо на увазі згубний вплив сонячного випромінювання. Мама не завжди поруч, аби змащувати нас на бігу, та й хто пам'ятає про креми, наприклад, на музичному фестивалі? Просто неба, звісно.

І всі ці маленькі гріхи даються взнаки пізніше, коли ви цього зовсім не очікуєте, адже тепер ви наносите крем щодня. Аби цього уникнути, варто з раннього віку привчати дітей до дитячих кремів для засмаги, пояснюючи їм важливість захисту від сонця. Адже чого в молодості навчишся, то на старість як знайдеш!

Який сонцезахисний крем для дітей найкращий?

Найкращий крем із SPF – це, звичайно ж, той, яким ви з дітьми охоче користуватиметеся. Тому обирайте текстуру, яка підходить вам на 100%: крем, молочко, спрей або стік.

Водночас купуйте креми з SPF, спеціально розроблені для дитячої шкіри.

Вони повинні мати такі властивості:

Широкий спектр захисту

Дерматологи за кожної нагоди наголошують, що креми широкого спектра дії – це єдиний правильний вибір. Адже креми повинні захищати не лише від UVB-випромінювання, яке спричиняє сонячні опіки й може призвести до раку шкіри, але й від UVA-випромінювання. Воно не обпікає, але також може викликати рак і призводить до передчасного старіння шкіри. На упаковці має бути напис «broad spectrum», позначка PA+++ або текст UVB+UVA.

SPF-креми для дітей

Високий захисний фактор SPF

Зазвичай люди наносять недостатню кількість сонцезахисного крему, тому й не отримують обіцяного на упаковці захисту. Для достатнього захисту має вистачити об’єму чайної ложки на обличчя й стопки на все тіло. Тобто крему потрібно доволі багато. Крім того, більшу безпеку гарантує використання кремів із захисним фактором SPF 30 і вище. 

Водостійкість

Більшу частину канікул і загалом літа діти проводять біля води. Ось чому вам не обійтися без водостійкого крему. Такий крем із SPF залишається ефективним навіть під час водних розваг або потіння. Але навіть у цьому разі не забувайте оновлювати шар захисного крему що дві години. І після кожного купання, звісно.

Дитячий SPF-захист

Інші поради:

  • Не забувайте про ніс, вуха, тильні сторони рук і ніг.
  • Наносьте сонцезахисний крем із SPF що дві години й після кожного купання.
  • Дітям до шести місяців взагалі не можна перебувати на сонці. Придбайте для них спеціальний одяг із захистом від сонця (навіть для купання), головний убір і тримайте їх у тіні.
  • Якщо ваші діти мають чутливу шкіру або швидко отримують опіки, придбайте для них одяг із SPF-фільтром. Це завжди 100 % захист.
  • Між 11 й 15 годиною намагайтеся не випускати дітей (і себе) з тіні.
  • Навіть якщо ви віддаєте перевагу сонцезахисному крему або молочку, покладіть у пляжну сумку спрей із SPF-фільтром, щоб у крайньому разі обприскати дітей на бігу, як справжній ніндзя.

З правильним SPF-захистом вам узагалі не доведеться боятися сонця влітку (й цілий рік). І не забувайте про себе, адже сонце світить і на вас!