Чи знали ви, що найбільшої шкоди своїй шкірі ми завдаємо у віці до 20 років? Звісно, ми маємо на увазі згубний вплив сонячного випромінювання. Мама не завжди поруч, аби змащувати нас на бігу, та й хто пам'ятає про креми, наприклад, на музичному фестивалі? Просто неба, звісно.
І всі ці маленькі гріхи даються взнаки пізніше, коли ви цього зовсім не очікуєте, адже тепер ви наносите крем щодня. Аби цього уникнути, варто з раннього віку привчати дітей до дитячих кремів для засмаги, пояснюючи їм важливість захисту від сонця. Адже чого в молодості навчишся, то на старість як знайдеш!
Який сонцезахисний крем для дітей найкращий?
Найкращий крем із SPF – це, звичайно ж, той, яким ви з дітьми охоче користуватиметеся. Тому обирайте текстуру, яка підходить вам на 100%: крем, молочко, спрей або стік.
Вони повинні мати такі властивості:
Широкий спектр захисту
Дерматологи за кожної нагоди наголошують, що креми широкого спектра дії – це єдиний правильний вибір. Адже креми повинні захищати не лише від UVB-випромінювання, яке спричиняє сонячні опіки й може призвести до раку шкіри, але й від UVA-випромінювання. Воно не обпікає, але також може викликати рак і призводить до передчасного старіння шкіри. На упаковці має бути напис «broad spectrum», позначка PA+++ або текст UVB+UVA.
Високий захисний фактор SPF
Зазвичай люди наносять недостатню кількість сонцезахисного крему, тому й не отримують обіцяного на упаковці захисту. Для достатнього захисту має вистачити об’єму чайної ложки на обличчя й стопки на все тіло. Тобто крему потрібно доволі багато. Крім того, більшу безпеку гарантує використання кремів із захисним фактором SPF 30 і вище.
Водостійкість
Більшу частину канікул і загалом літа діти проводять біля води. Ось чому вам не обійтися без водостійкого крему. Такий крем із SPF залишається ефективним навіть під час водних розваг або потіння. Але навіть у цьому разі не забувайте оновлювати шар захисного крему що дві години. І після кожного купання, звісно.
Інші поради:
- Не забувайте про ніс, вуха, тильні сторони рук і ніг.
- Наносьте сонцезахисний крем із SPF що дві години й після кожного купання.
- Дітям до шести місяців взагалі не можна перебувати на сонці. Придбайте для них спеціальний одяг із захистом від сонця (навіть для купання), головний убір і тримайте їх у тіні.
- Якщо ваші діти мають чутливу шкіру або швидко отримують опіки, придбайте для них одяг із SPF-фільтром. Це завжди 100 % захист.
- Між 11 й 15 годиною намагайтеся не випускати дітей (і себе) з тіні.
- Навіть якщо ви віддаєте перевагу сонцезахисному крему або молочку, покладіть у пляжну сумку спрей із SPF-фільтром, щоб у крайньому разі обприскати дітей на бігу, як справжній ніндзя.
З правильним SPF-захистом вам узагалі не доведеться боятися сонця влітку (й цілий рік). І не забувайте про себе, адже сонце світить і на вас!