Перейти до основного вмісту

Що добре працює проти пігменту на зубах і чому він утворюється на емалі?

18.08.2023

Jana Uhlir

Читання на 4 хвилини

Чи регулярно ви балуєте себе кавою, ожиною та червоним вином і чи не позначається ваше меню на зубах? Сірувате забарвлення або коричневі чи чорні плями, на кілька тонів темніша емаль навколо ясен. Звичайна справа, але коли ви дивитеся в дзеркало, це точно вас не радує. Хороша новина полягає в тому, що пігментним плямам на зубах можна запобігти й навіть позбутися їх. Це потребує правильного догляду!

Знайдіть винуватців

Насправді плями — це зміна кольору зубної емалі. Причини появи можуть бути як внутрішніми (спричинені, наприклад, фтором, певними ліками, мертвими зубами тощо), так і зовнішніми, тобто поверхневими. Тут легше знайти винуватців — зазвичай пігментацію зубів викликають інгредієнти продуктів харчування або напоїв, багаті на пігменти. У поєднанні з недостатньою гігієною зуби можуть набути жовтого, жовто-коричневого або навіть чорного відтінків —  і на білосніжну усмішку вже складно сподіватися.

Для більш блискучих і білосніжних зубів

Необов'язково відмовлятися від кави й вина

Напоїв і продуктів харчування, які впливають на пігментацію зубів, безліч: зафарбовують не тільки кава, чай, вино, газовані напої, солодка газована вода, але й помідори, каррі, соєвий соус, бальзамічний оцет, солодощі й фрукти, такі як чорниця і ожина. Якщо коротко: те, що фарбує язик і рот, фарбує й зуби. Звісно, через це ми не відмовимося від кави, вина та фруктів! В якості першої допомоги після їх вживання в їжу рекомендується прополоскати рот водою.

Покладіться на спеціальну обробку ротової порожнини за допомогою піскоструминних інструментів і ретельний домашній догляд

Ви можете усунути пігментацію — або зменшити її — кількома способами. Природний відтінок зубів ви можете повернути завдяки регулярному використанню відбілювальних зубних паст, які містять активні речовини, як-от: біоактивне вугілля, ферменти, пероксиди, мікроперлини або абразиви.

Чи чистите ви зуби після прийому їжі? Зачекайте півгодини після прийому їжі. Коли ми їмо, в роті утворюються кислоти, які прилипають до емалі й можуть пошкодити її, якщо їх негайно почати чистити.

Вибирайте склад зубної пасти відповідно до ступеня зміни кольору зубів: при слабкій пігментації, викликаній, наприклад, плямами від кави або газованої води, допоможуть практично всі види відбілювальних зубних паст; при середньому й більш високому ступені зміни кольору вибирайте відбілювальні зубні пасти з пероксидами. Під час їх використання завжди дотримуйтеся інструкції, яка зазначена на упаковці. Під час чищення зубів обов'язково видаляйте наліт із поверхні зубів, оскільки саме там відкладаються пігменти.

Також пригадайте, коли ви востаннє ходили на гігієну ротової порожнини. Стоматолог-гігієніст вміє делікатно зменшити пігментацію зубів завдяки фінальній спеціальній піскоструминній обробці. Не потрібно боятися: лікування безболісне, а результат ви побачите відразу.

За допомогою чого можна позбутися пігментів на зубах

Також добре працюють спеціальні відбілювальні гелі, порошки, набори для відбілювання зубів і пудри для відбілювання зубів або олівці для відбілювання. Ви можете підтримати ефект за допомогою спеціальних ополіскувачів для порожнини рота для відбілювання зубів. У будь-якому разі перед будь-яким домашнім відбілюванням відвідайте свого стоматолога. Він видалить карієс і порадить, яке відбілювання підійде саме для вас. Він також може виявити можливу більш глибоку причину пігментації зубів.

Спробуйте набори, гелі та пудри для відбілювання зубів

5 порад, як запобігти появі пігментних плям на зубах

  1. Регулярно ходіть на гігієну ротової порожнини. Деякі плями зможе видалити лише професіонал, і ваші зуби стануть здоровішими, блискучішими та білішими.
  2. Слідкуйте, щоб ви ретельно чистили зуби: окрім зубної щітки, використовуйте також щодня міжзубні щітки та зубну нитку.
  3. Полощіть рот водою після кожного прийому їжі або напою, який спричиняє виникнення пігментних плям на зубах, або чистьте зуби через 30 хвилин після такого прийому.
  4. Якщо ви балуєтеся сигаретами, спробуйте позбутися цієї шкідливої звички.
  5. Використовуйте якісну відбілювальну зубну пасту — найкраще таку, яка підходить для вашого типу зубів (наприклад, зубну пасту для чутливих зубівзубну пасту для лікування пародонтозу  тощо).

Білосніжні зуи вимагають догляду й витрат часу, але красива (і здорова!) усмішка, безумовно, того варта. Адже це одна з перших речей, яку ми помічаємо в інших.