Перейти до основного вмісту

Як позбутися подвійного підборіддя? Користуватися спеціальними кремами, зміцнювати за допомогою вправ і робити масаж.

03.03.2023

Jana Potuznik

Читання на 6 хвилин

Друге підборіддя буквально краде молодість обличчя, особливо якщо дивитися на нього в профіль. Тому всі хочуть тільки одного — позбутися його. І це можливо! За умови правильного домашнього догляду ви можете принаймні помітно зменшити розмір другого підборіддя. А якщо ще й відвідати клініку естетичної медицини, то цієї непроханої «краси» можна раз і назавжди позбутися (без скальпеля!).

Поява подвійного підборіддя зумовлена не лише однією причиною.

Як взагалі з’являється подвійне підборіддя? «Для деяких це винятково питання генетичної схильності. Людина може народитися з таким специфічним положенням нижньої щелепи й розташуванням м’язів, що у неї фактично вже є друге підборіддя, — зазначає Іванна Прокопенко, засновниця клініки естетичної медицини Beauty Clinic, і додає: 

В інших випадках із віком починається ослаблення контурів обличчя й старіння підшкірних тканин, зокрема й жирової, що також позначається на області підборіддя. Ця проблема стосується навіть дуже струнких жінок старше 45 років. І, нарешті, друге підборіддя зазвичай є результатом зайвої ваги й неправильного способу життя».

Друге підборіддя загрожує навіть дуже струнким жінкам. З віком відбувається ослаблення контурів обличчя й старіння підшкірних тканин, зокрема й жирової.

4 кроки для зменшення другого підборіддя

1. Крему ніколи не буває достатньо

Першим кроком у боротьбі з другим підборіддям має стати загальний догляд за шиєю й зоною декольте. Для цього чудово підходить крем-ліфтинг для підборіддя або крем для моделювання контурів обличчя. Ви робите правильно, якщо вже використовуєте спеціальний крем для шиї та зони декольте. 

Активні речовини в подібних продуктах не тільки дбають про зволоження шкіри, але й стимулюють, наприклад, вироблення колагену для більшої еластичності шкіри або протидіють відкладенню підшкірного жиру. 

Найкращі креми для шиї, декольте й підборіддя

Хочете підтримати ефект цих засобів? Навчіться робити масаж підборіддя й нижньої частини обличчя вручну. 

  • Уже під час нанесення крему робіть усі рухи проти напрямку сили тяжіння, тобто знизу вгору. Почніть знизу з шиї та продовжуйте рухатися вздовж країв обличчя вгору до підборіддя.
  • Прикладіть обидві руки до краю підборіддя так, щоб можна було «відщипнути» шкіру нижнього контуру обличчя, затиснувши її між великим і вказівним пальцем. Завжди починайте з середини підборіддя й рухайтеся обома руками синхронно в сторони, у напрямку до вух, повторюючи не надто болючі «щипки».
  • Потім зігніть пальці й затисніть підборіддя між зігнутими вказівними й середніми пальцями. Зігнутими пальцями знову виконайте масаж у напрямку від центру підборіддя до вух. Рухи мають бути повільними, плавними.

2. Спробуйте вправи для другого підборіддя.

Отже, будете робити вправи для підборіддя? ТАК! Як? Для цього існує йога для обличчя. «Область під підборіддям також наповнена жиром і м’язами, тому жир потрібно видалити, а м’язи зміцнити. Власне, як ми й робимо з усім тілом, коли хочемо привести себе в форму. І хоча йога для обличчя не сприяє зникненню жиру, проте вона, безумовно, допоможе зміцнити м’язи в області підборіддя, — пояснює Іванна Прокопенко. — Перевагою є те, що ці вправи можна швидко освоїти, вони прості, а результати ви побачите зовсім незабаром». 

Однією з найефективніших вправ йоги для обличчя є звичайне висовування язика.

Спробуйте повернутися в дитинство й знову згадати улюблене заняття! Коли ви інтенсивно висовуєте язик, ви відчуваєте, як напружуються м’язи в області підборіддя. Потім спробуйте висунути язик прямо перед собою й потягнутися його кінчиком до носа. Повторюйте обидві вправи 5 разів, наприклад щоранку.

3. Масаж для зміцнення й розгладження

Що більш вираженою є проблема другого підборіддя, то інтенсивніше вам потрібно шукати шляхи її усунення. Тож не варто нехтувати апаратними методами масажу й зміцнення. 

«Правильні апаратні процедури за умови регулярного й тривалого застосування дійсно можуть подбати про глибоке зміцнення м’язів у цій зоні», — зазначає Іванна Прокопенко, яка рекомендує для досягнення ефективних результатів поєднувати всі три рівні догляду за другим підборіддям, а також використовувати апаратне лікування навіть у рамках профілактики. «По суті, після сорока років уже майже запізно займатися профілактикою!» — додає вона. 

Якщо ви хочете уникнути появи другого підборіддя внаслідок старіння, вам потрібно подбати про профілактику до сорока років.

ТОП-прилади для масажу й зміцнення

4. Клініка естетичної медицини

А які варіанти боротьби з подвійним підборіддям пропонує естетична медицина? Їх декілька, але завжди потрібна консультація спеціаліста.

«Загалом у вас є кілька варіантів. Для зменшення підшкірного жиру вводяться ін’єкції ліполітиків. Їхній недолік полягає в тому, що результат не завжди є задовільним і часто спостерігається певне ослаблення шкіри в обробленій ділянці. Тому для збереження результату необхідно працювати над зміцненням шкіри й підшкірної клітковини, а також зміцнювати контури обличчя. Певна річ, також необхідно робити вправи й застосовувати відповідні креми»,— рекомендує Іванна Прокопенко.

Якщо ви шукаєте спосіб усунути друге підборіддя надовго, він також існує. «Це може бути більш інвазивна й ризикована місцева ліпосакція, але вона підходить не всім. Це так званий ендоліфтинг, під час якого лікар вводить у підшкірну клітковину тонке нанооптичне волокно, на кінці якого знаходиться лазерний промінь. Він зміцнює й ущільнює шкіру та підшкірну клітковину, водночас зменшуючи об’єм жирової тканини. За допомогою ліполізу ви фактично лише змушуєте жирові клітини вивільнити свій вміст, а за допомогою ендоліфтингу ви ліквідуєте їх остаточно», — підсумовує Іванна Прокопенко, засновниця клініки естетичної медицини Beauty Clinic.

Вам докучає друге підборіддя, але ви не хочете виконувати всі наші поради? Тоді ви можете візуально приховати його за допомогою контурування обличчя. Тож постає інше питання: у вас уже є палетка для контурування