Перейти до основного вмісту

Ви вмієте добре чистити зуби? Які найпоширеніші помилки ми робимо під час чищення зубів

13.03.2023

Jana Uhlir

Читання на 6 хвилин

Стоматологічні засоби – це новий догляд за шкірою. Догляд за зубами може бути не таким веселим і сексуальним, як випробування нової косметики, але, зрештою, це дуже корисно для нашого здоров’я й краси (та гаманця). Усі ми знаємо, що зуби потрібно чистити двічі на день, але на цьому догляд не закінчується. Отже, що ми маємо робити далі?

Вам також подобається здорова, чиста й білосніжна посмішка? Чи це не про вас, бо ви вважаєте, що краще не виставляти зуби напоказ? Основу правильного догляду за зубами ви щодня закладаєте у своїй ванній кімнаті. Так, це правильне чищення. Порадимо, навчимо!

Як правильно чистити зуби

Чищення зубів не вимагає суперздібностей, але в процесі ми можемо робити помилки. «Зуби потрібно чистити двічі на день й особливо ввечері. Для чищення використовуйте м’які щітки з рівним зрізом волокон», – одноголосно рекомендують дипломована спеціалістка Луція Розсипалова й Штєпанка Реслова з кабінету гігієни ротової порожнини «Зуби та ясна». Яку зубну щітку обрати – ручну чи електричну, ви вирішуєте самі. 

А як справді добре почистити зуби, а не лише «покопирсатися» щіткою? «У кабінеті ми вчимо робити більше кругових або вібраційних рухів щіткою. Слідкуйте за тим, щоб була вичищена вся поверхня зубів, оптимально, щоб головка щітки під час чищення завжди досягала аж до ясен», – пояснює спеціалістка. 

Чистіть зуби, телевізор почекає

Ви, мабуть, теж так вмієте: дивитися телевізор, готувати речі на наступний день і робити подібні справи під час чищення зубів. Але це не та звичка, за яку вас похвалить стоматолог або спеціаліст із гігієни ротової порожнини. «Під час чищення в таких умовах можна пропустити певні місця або ретельно не вичистити їх. Запалення ясен і карієс утворюються швидко, тому вам потрібно зосередитися на чищенні зубів», – пояснює Луція Розсипалова. Якщо ми можемо усвідомлено й відповідально їсти, спати чи гуляти в лісі, ми також зможемо свідомо чистити зуби. 

І чищення зубів піде (майже) само собою

Коли у вас є проблема...

Робимо під час догляду за ротовою порожниною ще одну помилку, яка може вилитися в серйозні проблеми з зубами й космічні рахунки від стоматолога? «На жаль, ми все ще зустрічаємося з думкою, що запалення ясен або пародонтоз можна вилікувати самостійно за допомогою безрецептурних засобів. Насправді це зовсім не так», – пояснює спеціалістка з гігієни ротової порожнини. Якщо вас турбує кровоточивість ясен, утворення зубного каменю, хитання зубів або неприємний запах із рота, запишіться на прийом до стоматолога або спеціаліста з гігієни ротової порожнини. І справді негайно.

Зверніться до стоматолога, якщо шийки зубів оголені й чутливі. Причин такого стану декілька, в тому числі запальні процеси. Власними силами в домашніх умовах цю проблему не вирішити.

Поради щодо вибору міжзубної щітки

Ще одна поширена помилка полягає в тому, що ми самостійно й абсолютно впевнено вибираємо розмір міжзубних щіток. «Коли ви самі обираєте зубну щітку, її розмір може не відповідати вашим потребам, – продовжує спеціалістка. – Занадто маленька міжзубна щітка не здатна належним чином вичистити міжзубні проміжки, а занадто велика може пошкодити ясна або зубну емаль». Зверніться до спеціаліста з гігієни ротової порожнини або стоматолога, які допоможуть вам вибрати відповідні засоби для чищення міжзубних проміжків

 «Якщо зуби розміщені щільно, особливо в передніх частинах щелепи, ми часто тягнемося до зубної нитки. А от міжзубних щіток варто мати декілька, різних розмірів, оскільки одного розміру може виявитися недостатньо», – розповідає Штєпанка Реслова. Сама вона намагається не вибирати для клієнта більше трьох розмірів щітки, щоб не відбити у нього бажання до чищення. 

Вражайте ідеальними зубами й свіжим подихом

Інтуїтивне чищення

«Ми вважаємо, що чищення міжзубних проміжків – це доволі інтуїтивний процес, тож клієнти не отримують від нас інструкції з зображеннями про те, де і який засіб для чищення міжзубних проміжків використовувати», – каже спеціалістка з гігієни ротової порожнини. Завжди намагайтеся використовувати при чищенні міжзубну щітку такого розміру, щоб після її введення ви відчували, що очищаєте прилеглі поверхні зубів. Якщо такого відчуття немає, щітка занадто маленька.

Спочатку до спеціаліста, потім домашній догляд

Ви вже вирішили почати користуватися допоміжними засобами для міжзубних проміжків дійсно регулярно, тобто так, як ви обіцяєте собі щоразу, коли виходите зі стоматологічного кабінету? Спершу запишіться на гігієну ротової порожнини. Ефективний домашній догляд можна починати лише тоді, коли в міжзубних проміжках немає зубного каменю й нальоту, які неможливо видалити самостійно в домашніх умовах. 

Гігієна ротової порожнини - це не косметична процедура, а лікувальний процес.

Головна інвестиція – щітка

За словами спеціалістки, ідеальне чищення зубів завжди передбачає роботу руками, тобто використання щітки й допоміжних засобів для міжзубних проміжків. Все інше може тільки зробити цей процес приємнішим. Іригатор може стати чудовим помічником при чищенні містків або завершальним штрихом після очищення міжзубних проміжків. Він не замінює основні засоби для чищення. 

Ополіскувач для ротової порожнини – це своєрідний дезодорант для ротової порожнини. «Він допоможе вам добре почуватися, освіжить подих. У деяких випадках стоматолог може порекомендувати ополіскувач для ротової порожнини, щоб прискорити загоєння, але самі по собі ці засоби не мають великого значення. Краще інвестуйте в основні засоби для чищення, як-от щітки й допоміжні засоби для міжзубних проміжків», – рекомендує Луція Розсипалова.

Ви вже знаєте, як правильно чистити зуби й міжзубні проміжки? Спробуйте зробити це частиною своєї звичайної вечірньої процедури догляду. Кілька додаткових хвилин, і ваші зуби будуть вам вдячні!