Перейти до основного вмісту

Як правильно мити голову: 6 найпоширеніших помилок, яких ми припускаємося

26.05.2023

Jana Uhlir

Читання на 5 хвилин

Ви протрималися кілька днів із сухим шампунем, найкращим другом кожної зайнятої жінки, але вже справді час помити голову? Пропонуємо чудові поради від перукаря, які допоможуть вам зробити волосся красивим, пружним, пишним і здоровим.

Інколи миття волосся перетворюється на справжній квест. Чи варто мити голову сьогодні, чи ще трохи почекати? Знову обійтися сухим шампунем чи краще заскочити в душ? Разом із перукаркою Нелою Матисковою ми розповімо вам, як правильно мити волосся, щоб воно довго залишалося шовковистим і здоровим.

Як правильно мити голову?

Волосся практично ніколи не буває брудним, тож шампунь потрібен для видалення бруду зі шкіри голови. Як правильно ним користуватися? «Спочатку ретельно намочіть волосся. Для ефективного видалення бруду вода не повинна бути ні дуже гарячою, ні надто холодною. Спіньте шампунь у долонях і рівномірно розподіліть його на голові. Додайте води, щоб активувати продукт. Намочуванням і миттям ми відкриваємо волосяні волокна, тому завжди необхідно знову закривати їх кондиціонером або маскою. Не тріть шкіру, натомість масажуйте її пучками пальців круговими рухами», – рекомендує перукарка Нела Матискова. 

Які найпоширеніші помилки ми робимо під час миття волосся?

1. Використовуємо невідповідні продукти.

2. Наносимо шампунь лише один раз.

3. Не використовуємо кондиціонер або маску.

4. Погано змиваємо засоби для волосся.

5. Необережно миємо/тремо шкіру голови.

6. Не використовуємо метод CGM (Curly Girl Method) для кучерявого й хвилястого волосся.

А скільки разів ви наносите шампунь?

Думаєте, одного разу достатньо? А ось і ні. Важливо мити голову двічі. «Перше миття видаляє бруд. Іноді нам навіть не вдається спінити шампунь. Під час другого підходу використовуйте меншу кількість шампуню, адже він краще пінитиметься. Поступово додавайте воду, а не шампунь», – нагадує перукарка. Під час миття волосся приділяйте увагу всім ділянкам голови. «Піна повинна бути всюди, інакше волосся залишиться жирним і непишним», – наголошує перукарка. 

Що варто використовувати при митті голови

Після промивання шкіри достатньо просто розтягнути піну по всій довжині волосся аж до кінчиків. Важливим моментом, яким часто нехтують, є ретельне змивання продуктів із волосся. «Якщо ви цього не зробите, у вас може з'явитися лупа або інша проблема», – пояснює перукарка. І доведеться дбати про відновлення

Як часто потрібно мити голову?

За словами перукаря, найкраща періодичність – двічі на тиждень, але це знову ж таки залежить від типу вашого волосся. «Мити голову двічі на тиждень – ідеальний варіант, але це не жорстке правило. Людям із сухою шкірою голови достатньо мити голову один раз на тиждень, тоді як іншим це доводиться робити ледь не щодня», – пояснює Нела Матискова.

Загалом можна підсумувати, що тонке волосся зазвичай потрібно мити через день, нормальне – двічі на тиждень, а товсте й жорстке – один раз на тиждень. Враховуйте свій спосіб життя, частоту фізичних навантажень, використання засобів для укладання та, найголовніше, тип шкіри голови. 

Не забувайте про відновлення

Хтось намагається заощадити на шампуні, а хтось влаштовує справжню пінну вечірку. Тож як визначити оптимальну кількість? Якщо ви не хочете чути класичну відповідь «за потребою», знайте, що розміру ліщинового горіха буде достатньо. «Звичайно, це залежить від того, яким брендом і типом шампуню ви користуєтеся», – додає Нела Матискова. 

Як обрати шампунь для волосся?

Універсальної відповіді не існує. Обирайте засіб відповідно до типу вашого волосся та його потреб. Ви також можете проконсультуватися зі своїм перукарем. Спробуйте, наприклад, безсульфатні шампуні, яких сьогодні на ринку вдосталь. Для чого потрібні сульфати в шампунях? «Вони допомагають видаляти бруд і жир. Під час миття волосся ці компоненти створюють рясну піну, яка підсилює враження ідеально вимитого волосся. Але піна – це ще не все, а безсульфатні шампуні усунуть бруд так само добре», – зазначає перукарка. Сульфати в шампунях можуть подразнювати шкіру, зневоднювати або послаблювати волосяні фолікули. 

Без чого не обходиться правильне миття волосся

Миття волосся навпаки (Reverse hair washing) – так чи ні?

Можливо, ви вже спробували тренд reverse hair washing. Нас зацікавило, для якого типу волосся, на думку перукаря, він підходить. «Зворотний спосіб миття волосся повністю протилежний тому, як ви зазвичай миєте голову – спочатку слід наносити на вологе волосся кондиціонер, а потім шампунь. Я рекомендую використовувати цей метод для тонкого й ослабленого волосся, щоб воно не втрачало пишності», – пояснює Нела Матискова. 

Проте запорукою гарного результату є передусім правильний продукт, і тоді відпаде потреба навіть у «зворотному способі». Якщо ви оберете неправильні засоби, то порушите логічний процес миття, де шампунь відкриває кутикулу волосся, а інші засоби для догляду закривають її. Волосся може ставати наелектризованим або розпушеним.

Миття голови – не така вже й складна наука, якщо знати її правила. Тож тепер вам залишається вибрати правильні продукти й перейти до справи.