Літо – важке випробування для волосся
Сонце, море, хлоровані басейни... усе це влітку піддає волосся значному стресу й пересушує його. Панамки, капелюхи, велосипедні шоломи? Механічне пошкодження волосся є неминучим. Ви більше потієте, частіше стоїте під душем й миєте голову. Щоправда, необережне миття порушує природний мікробіом шкіри голови. І врешті-решт, хто сильно переймається здоровим способом життя влітку? Морозиво, коктейлі, all inclusive... Нічого такого, що містило б вітаміни й мінерали, які допомагають живити волосся.
Зробити коротку стрижку чи все-таки поборотися за красиве волосся?
Сірувате, без блиску, розпушене, ослаблене, обшарпане? Не дивно, що вам хочеться опустити руки й одразу записатися на стрижку. Іноді це справді наймудріше рішення. «Трапляється, що волосся після літа настільки пошкоджене, що на ньому відсутня так звана кутикула – верхній лускатий шар, який при правильному догляді розгладжується, й волосся набуває блискучого вигляду. Але якщо він відсутній? Тоді вже нічого розгладжувати, і єдиний вихід – ножиці!» – зазначає Іванна Покорна з клініки естетичної медицини Formocitas.
Хто не стриже, той живить і доглядає!
Схоже, вам ще зарано вирушати в перукарню, й ви хочете врятувати все, що можливо? Тоді потрібно зрозуміти відмінність між доглядом за волосяними волокнами й доглядом за шкірою голови. Адже це різні речі.
- Шкіра голови потребує живлення зсередини
«Шкіра голови подібна до грядки, на якій росте волосся. І щоб воно було гарним, його треба підживлювати», – наголошує Івана Покорна. Саме тому овочі, фрукти, кисломолочні продукти, риба, горіхи, крупи в першу чергу мають потрапляти до нашого продуктового кошика. Збалансоване харчування. Саме воно має вирішальне значення. Якщо ви не забезпечите свій організм якоюсь із поживних речовин, то він сам поповнить нестачу зі шкіри голови, яка є щедрим джерелом мінералів.
«Організм міг би забирати їх з кісток, сухожиль, але це було б небезпечно для життя. Тоді як випадіння волосся від недостатнього живлення не несе смертельного ризику. Але саме тому випадіння волосся, навіть якщо загалом ви почуваєтеся нормально, це сигнал про те, що потрібно потурбуватися про харчування, й не тільки після літа», – застерігає експертка.
На допомогу прийдуть біологічно активні добавки для волосся. «Особливо важливі магній, кальцій, селен, цинк, кремній, біотин і вітаміни А, В, С, D та Е. Ми також забуваємо, що деякі вітаміни є жиророзчинними – A, D, E, K – і їх потрібно доповнювати омега-3 жирними кислотами. Поряд із омега-3 не забувайте про так звані поліфеноли, які разом з корисними омега-9 кислотами, пропонує оливкова олія. Достатньо однієї столової ложки на день. Значну кількість поліфенолів містять волоські горіхи, ягоди або шкоринки фруктів», – рекомендує Іванна Покорна, додаючи, що навіть за умови бездоганного харчування й догляду на покращення доведеться чекати близько двох місяців.
- Шкіра голови потребує й зовнішнього догляду
До засобів для зовнішнього догляду за шкірою голови належить передусім шампунь! І вкрай важливо користуватися ним правильно. «Шампунь ніколи не варто наносити на всю довжину волосся, особливо якщо воно довге, пошкоджене сонцем або фарбуванням. Завдання шампуню – очистити шкіру голови й корені від накопичених залишків шкірного сала, поту, солей і бруду. А якщо втирати його по всій довжині пошкодженого й пересушеного волосся, ви тільки посилите його руйнування, адже шампунь знежирює», – пояснює Іванна Покорна.
ЯК ПРАВИЛЬНО МИТИ ГОЛОВУ?
- намочіть волосся по всій довжині
- невелику кількість шампуню втріть у шкіру голови біля коренів, а потім м'яко, але енергійно помасажуйте кінчиками пальців (вважайте на нігті)
- якщо шампунь не піниться, це значить, що його замало або його бульбашки зв’язуються жиром на шкірі голови
- якщо хочете, щоб шампунь пінився, змийте його й повторіть процес
- не тріть мокре волосся під час сушіння, а м'яко «промокніть» і загорніть у рушник
Волосяним волокнам підуть на користь маска й кондиціонер
«Щодо волосяних волокон, нам доводиться виправляти наслідки передусім механічного пошкодження, заподіяні тим, що на волоссі просто лежали. Не кажучи вже про шкоду, завдану фарбуванням або перебуванням на сонці. Від механічного пошкодження волосся потерпають переважно довговолосі жінки. Якщо коротке волосся є молодим, то вік довгого волосся може сягати п'яти або шести років. І уявіть собі, як би виглядали волокна вашого улюбленого светра через такий самий час, коли б ви носили його щодня, прали, фарбували...», – додає Іванна Покорна.