Перейти до основного вмісту

Який у вас тип шкіри обличчя? Визначте його за два кроки

06.04.2023

Iva Davies

Читання на 3 хвилини

Поділ шкіри на кілька основних типів, звісно, не є чимось новим. Жирна, суха, нормальна, змішана, чутлива й зневоднена. Визначте свій тип шкіри, й ви завжди знатимете, який догляд обрати.

Як це зробити? Ми підготували для вас супершвидкий тест, завдяки якому ви відразу дізнаєтеся, яка у вас шкіра і які косметичні засоби їй підійдуть найкраще.

Як визначити свій тип шкіри обличчя за два кроки?

  1. Вимийте обличчя м’яким очищувальним засобом, висушіть і вподовж наступних тридцяти хвилин не наносьте жодних інших засобів.
  2. Опісля уважно подивіться на своє обличчя. На ньому з’явилися сухі плямки або жирні ділянки? Або і те, і інше? Ми розповімо вам, що варто знати:
  • Якщо ваша шкіра стягнута й схильна до напруження, на ній є сухі плями, особливо на щоках, навколо носа й біля очей, скоріше за все, у вас суха шкіра.
  • Якщо відразу після душу шкіра зволожена й сяє, на обличчі зменшилися зморшки, а вже через півгодини вам потрібно скористатися кремом, тоді це зневоднена шкіра.
  • Якщо шкіра почервоніла, свербить або пече, ймовірно, йдеться про чутливу шкіру. Зверніть увагу: чутлива шкіра може бути водночас сухою, жирною або змішаною.
  • Якщо на шкірі є сухі плями, але лоб, ніс і підборіддя блищать, у вас комбінована шкіра.
  • Якщо шкіра блищить усюди й вам потрібно знову очистити обличчя, у вас жирна шкіра.
  • А якщо ваша шкіра почувається чудово, не пече, не має надмірного блиску, ви не відчуваєте стягнутості й сухості, вітаємо, у вас нормальна шкіра.

Догляд за різними типами шкіри обличчя:

Суха шкіра

Забудьте про легкі гелі й креми. Сухій шкірі не вистачає шкірного сала. Її потрібно інтенсивно зволожити й забезпечити якісними оліями. Шукайте продукти, які містять скваланолію дерева ши або кераміди

Сухій шкірі сподобається

Зневоднена шкіра

Якщо сухій шкірі не вистачає олії, то зневоднена шкіра буде вдячна вам за велику порцію води. Ось чому вона так чудово виглядає у вологому середовищі, як-от тропіки або пара. Вибирайте продукти, які містять інгредієнти, що зв’язують воду й утримують її в шкірі. Гіалуронова кислота або гліцерин чудово для цього підходять.

Для кращого зволоження

Чутлива шкіра

Чутлива шкіра, яка швидко реагує почервонінням, наприклад на зміну середовища або крему, потребує найделікатнішого догляду. Додавайте нові продукти до свого щоденного догляду за шкірою дуже обережно й поступово, щоб ви могли швидко помітити, що вам не підходить.

Чутливій шкірі допоможуть

Змішана й нормальна шкіра

Комбінована шкіра – це зазвичай така шкіра, які була цілком нормальною, але втратила свій баланс внаслідок надмірного (й неправильного) догляду. Намагайтеся занадто не пересушувати її або ж не використовувати завелику кількість крему, й вона вам за це віддячить.

Відновлять баланс

Жирна шкіра

Жирна шкіра створює багато неприємностей у молодості, але старіє набагато пізніше. Вона дуже довго виглядає молодою й менш схильна до появи зморшок. Забудьте про олію дерева ши або какао-масло й обирайте легкі гелі та креми. Звісно, що цими засобами потрібно користуватися регулярно.

Спробуйте для жирної шкіри

Тепер ви знаєте, який у вас тип шкіри обличчя і який крем вам підійде найкраще. Що ви оберете для себе?