Перейти до основного вмісту

Залисини на скронях і маківці от-от стануть помітними? На щастя, випадіння волосся в чоловіків є проблемою, яку можна вирішити!

04.01.2023

Jana Potuznik

Читання на 4 хвилини

Вони ніколи не визнають цього, поки не почнуть втрачати волосся. Адже чоловіки пишаються своїм волоссям так само, як і ми, жінки. Проте чоловіки набагато більше ризикують втратити свою шевелюру через генетику, гормони або спосіб життя. Що ж робити для того, щоб максимально відтермінувати появу ненависних залисин?

Мова не йде про природні втрати

Відверто кажучи, щодня в кожного з нас, і в чоловіків, і в жінок, випадають десятки волосин. Їх кількість може наближатися до сотні. І це волосся, яке просто завершило свій життєвий цикл й опинилося в так званій телогеновій фазі, або фазі спокою, коли після періоду росту волосина випадає з волосяного мішечка (фолікула). Тому не варто панікувати через кілька волосин, які залишилися на гребінці або в душовій кабінці після купання. 

Увага, надмірне випадіння волосся!

Але що робити, якщо в чоловіків випадає забагато волосся? Якщо це відбувається вже давно, очевидно, що йдеться про проблему надмірного випадіння волосся. Тоді треба шукати причину. Тому зверніться до дерматолога, а ще краще до трихолога – фахівця, що спеціалізується на питаннях здорового волосся й шкіри голови. 

Те, чого забагато, може нашкодити…

Надмірний догляд також може сприяти випадінню волосся. Постійне використання стайлінгових засобів. Неправильне термоукладання волосся. Часте носіння шапки, шолома тощо. Банальні, на перший погляд, причини, які можуть перетворити життя волосся на справжнє пекло.

Генетика? Гормони? Обидва фактори можуть бути винні!

Так зване «класичне облисіння» пов’язане з віком (старе волосся стає слабшим і легше випадає), а також зі спадковістю. Але це не єдина причина випадіння волосся в чоловіків. Великий вплив мають статеві гормони. У чоловіків випадіння волосся може бути пов’язане з так званою андрогенною алопецією, яка часто починається після 30 років (іноді навіть до 20-річчя). Передусім це обумовлене процесом перетворення тестостеру на дигідротестостерон. Дигідротестостерон послаблює волосяні фолікули й волосся випадає.

Існують й інші типи алопеції

Існує кілька різновидів цього захворювання, причини їх також є різними (часто називають аутоімунні причини), як і перебіг випадіння волосся. Якщо андрогенна алопеція починається із типових скроневих залисин і зменшення кількості волосся на маківці, інші типи алопеції характеризуються так званим вогнищевим випадінням волосся або облисінням на великих ділянках голови або тіла.

Профілактичні заходи для здоров’я вашого волосся:

  1. Слідкуйте за рівнем стресу. Відпочивайте, добре висипайтеся, а якщо ви не можете впоратися із стресом на роботі, спробуйте додаткові тренування.
  2. Обирайте якісне харчування. Волоссю потрібні магній, біотин (тобто вітамін Н), вітаміни групи В, цинк, мідь, селен, кремній... Тому на вашій тарілці повинні бути бобові й цільнозернові культури. Доповніть свій раціон жирними кислотами групи Омега, які можна отримати з горіхів і насіння, морською рибою й рисом. Свіжі овочі і фрукти також відіграють важливу роль..
  3. Дотримуйтесь питного режиму. Відмовтесь від солодких напоїв і пийте достатню кількість води.

Спробуйте догляд проти випадіння волосся

Проблемне волосся потребує оптимального догляду

Під час миття й догляду за волоссям не забувайте використовувати відповідні засоби, спеціально розроблені для того, щоб стабілізувати здоров’я шкіри голови й сприяти росту нового здорового волосся. Ідеальний догляд у випадку боротьби з випадінням волосся включає в себе не тільки спеціальні шампуні для стимулювання росту волосся (зазвичай містять стимулювальний кофеїн), але й тонік або сироватку проти випадіння волосся. Помітні результати забезпечують також продукти, призначені для довгострокового лікувального курсу.

Отже, тепер ви знаєте все, що хотіли знати про випадіння волосся в чоловіків (і не тільки в них)? Чудово!