Чутливість зубів до холодного, гарячого або солодкого іноді є супутнім явищем після гігієни зубів, відбілювання або занадто інтенсивного чищення. Чутливі зуби вимагають особливого догляду. Щоб дізнатися, що для них корисно, слід з’ясувати причини, які викликають чутливість зубів. Не переймайтеся, це не забере багато часу.
Оголені зубні шийки (тобто частина зуба, де закінчуються ясна) найбільш схильні до чутливості, але це може стосуватися і власне ясен. Це пов’язано з ослабленням ясен і стиранням емалі. Оголюється більш чутлива внутрішня частина зуба під емаллю та яснами, де проходять чутливі нерви. І тоді достатньо навіть легкого зовнішнього впливу (наприклад, просто холодного напою), який подразнює нерви, що спричиняє короткий, але сильний біль.
За цим також може стояти пошкодження зубної емалі, втрата ясен, карієс та інші фактори, яких ми, звісно, хочемо уникнути. Що ж робити?
Яка зубна паста найкраща для чутливих зубів?
Що допомагає при підвищеній чутливості зубів? Профілактика!
Найкраще запобігти чутливості зубів, тож просто неможливо обійтися без ретельної та регулярної гігієни порожнини рота.
- Обирайте щонайм’якшу і, отже, щонайделікатнішу зубну щітку. Це стосується і електричних зубних щіток: навіть серед них можна знайти продукти, ідеальні для чутливих зубів.
- Оберіть зубну пасту для чутливих зубів, яка зміцнює зубну емаль, захищає зуби від карієсу й містить необхідні мінерали, фтор та інгредієнти для зниження чутливості.
- Підтримайте дію зубної пасти на чутливі зуби спеціальними гелями – обирайте ті, що мають підвищений вміст кальцію або фтору.
- Зменшіть інтенсивність і не чистьте чутливі зуби занадто агресивно. Чистите зуби більше двох разів на день? Тимчасово чистьте їх рідше.
- Разом із чищенням зубів відповідною зубною пастою для чутливих зубів кожного разу також чистьте і ясна, які, на жаль, є сприятливим середовищем для бактерій.
- Намагайтеся обмежити надто холодні, гарячі та солодкі напої. Кислі й солодкі страви також можуть бути досить ризикованими.
Відповідні зубні щітки для чутливих зубів
Як звести до мінімуму дискомфорт, пов’язаний із чутливістю зубів
Не забувайте регулярно й правильно використовувати відповідні міжзубні щітки (ваш стоматолог або стоматолог-гігієніст допоможе обрати потрібний розмір), зубну нитку та ополіскувач для рота. І, певна річ, регулярно відвідуйте стоматолога. Якщо, всупереч усім вищезазначеним діям, біль або підвищена чутливість зубів не втрачають інтенсивності й не минають, настав час щоякнайшвидше взяти до рук телефон і записатися на прийом до стоматолога. За підвищеною чутливістю може ховатися карієс або інші проблеми, з якими здатен упоратися тільки фахівець.
Спробуйте ополіскувач для рота і догляд за міжзубними проміжками
Завдяки нашим порадам щодо засобів для чутливих зубів, ваші зуби будуть добре доглянуті навіть протягом літа, сповненого гурманськими спокусами й вечірками. Достатньо обрати потрібні продукти та подбати про гігієну порожнини рота як удома, так і, можливо, на іншому кінці світу.