Найчастіше згадуються вправи Кегеля для тазового дна, тобто скорочення м’язів, як при сечовипусканні... Це так?
Я особисто віддаю перевагу терміну «втягнути і стиснути» м’язи тазового дна. Добре працює також уявлення про процес «загортання квітки в бутон». Загалом він складається з підйому, легкого підіймання м’язів до живота та м’якого стискання заднього проходу та уретри. Ми можемо перевірити рух на дотик, наприклад, витираючись туалетним папером. Спершу варто починати практикувати вправи Кегеля з простіших положень, наприклад лежачи.
Вправи Кегеля можна виконувати навіть протягом дня, у будь-який час... Скільки ж разів їх потрібно повторювати?
Так, наприклад стоячи в черзі, сидячи на роботі тощо. У цьому випадку, наприклад, повторюйте 1-3 рази на день, при цьому достатньо від трьох до п’яти «втягувань і стискань». Якщо хтось має проблеми з м’язовою слабкістю, то кількість повторень можна поступово збільшити до 30-80 стискань на день, звертаючи увагу на втому і підкреслюючи достатнє розслаблення між окремими підходами.
А яка ваша думка щодо поради «призупиняти сечовипускання»?
Ніколи цього не робіть! Такий прийом може збільшити ризик інфекції сечовивідних шляхів.
Для зміцнення тазового дна також чудово підходять вагінальні кульки. Уся магія цієї вправи полягає в самій спробі «утримати кульки в собі»? Чи це не так?
Саме так, при спробі утримати кульки м’язи активізуються самі.
Що робити, якщо я не знаю, як використовувати вагінальні кульки? З чого почати?
Зазвичай їх достатньо вставити в піхву й підвестися, спробувати, наприклад, підняти одну ногу, присісти або пострибати з ними, або ж спробувати провести прибирання протягом декількох хвилин, щоб вони не випали. Особисто я рекомендую пацієнтам використовувати радше різні вагінальні тягарці, які мають ширший діапазон ваги та розмірів. Таким чином жінки можуть підібрати пристрій, що відображає їхню поточну силу м’язів і поступово збільшувати навантаження.