Матісек — мужній боєць, а тому заслуговує на новий електричний візок

вересень 2019

Матісек народився в серпні 2014 року за допомогою кесаревого розтину. Після його народження батьки дізналися, що Матісек страждає на вроджений артрогрипоз. Ураження торкнулося не лише суглобів усіх кінцівок і хребта, а й м’язів. Через це більшість його м’язів атрофовані від народження, а деякі м’язи повністю відсутні. Після народження він не міг рухатись, його тіло було скам’яніле та деформоване.

Характерним для діагнозу Матісека є те, що всі суглоби після розминання чи після операції мають тенденцію повторно кам’яніти та повертатися в неприродне положення. Тому Матєй повинен регулярно займатися фізичними вправами протягом усього життя, щоб хоча б частково підтримувати рухливість суглобів і м’язів.

Сьогодні Матєйові п’ять років, йому вже кілька разів оперували стопи, кульшовий суглоб, і попереду в нього інші операції. Мета лікарів — поставити Матєя на ноги, хоча б із допоміжними засобами. Однак зараз для нього навіть сидіння є проблематичним.

Незважаючи на те що Матєй обмежений у русі, його ментальний стан чудовий. Він дуже швидко навчився говорити та має неймовірну фантазію. Зі своєю помічницею він відвідує звичайний дитсадок, де його чудово прийняв дитячий колектив. Матєй не може їсти, пити, сісти або вдягнутися без допомоги. Але все одно залишається веселим хлопчиком, який хоче робити все, що роблять інші діти.

Ми жертвуємо гроші його родині на придбання електричного візка, щоб Матісек міг вільніше пересуватися.

Ми бажаємо всій його сім’ї багато енергії. Хай у їхньому житті буде багато прекрасних днів.