Тести на вагітність

Ви вибрали
 • Здоров'я
 • Мати й дитина
 • Тести на вагітність та овуляцію
 • Тести на вагітність

Усе, що ви хотіли знати про тести на вагітність: коли можна робити тест на вагітність?

Дізнайтеся, чи вагітні ви, не виходячи з дому. Тест на вагітність в домашніх умовах — це легкий і надійний спосіб вчасно виявити вагітність перед відвідуванням лікаря. Як і тести на овуляцію, тести на вагітність найчастіше проводяться шляхом аналізу сечі, бажано вранці, коли концентрація гормону вагітності в сечі найвища. Дізнатися достовірний результат тесту на вагітність можна вже через декілька днів після запліднення, тобто після того, як запліднена яйцеклітина закріпилася в матці.

Як працює тест на вагітність?

Тести на вагітність виявляють наявність хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ), який міститься лише в організмі вагітної жінки, та сигналізують про це шляхом забарвлення індикатора зі вмістом антитіл.

На сайті notino.ua ви знайдете широкий асортимент тестів із різним ступенем чутливості для швидкого та зручного виявлення вагітності. Позитивний або негативний результат тесту на вагітність встановлюється за допомогою контрольних смужок або інших знаків, тому спочатку завжди уважно ознайомтеся з інструкцією до тесту для належної інтерпретації результатів. Фактичне використання завжди залежить від типу придбаного тесту.

Тести на вагітність та їхнє застосування

 • Тест-смужки просто занурюють у ємність із сечею. Помістіть смужку в ємність із сечею до необхідного рівня відповідно до позначки, а потім покладіть смужку на рівну суху поверхню, що не вбирає вологу. Результат буде відомо вже за кілька хвилин.
 • Касетний тест на вагітність містить спеціально позначене віконце, куди додається сеча за допомогою піпетки, що входить до комплекту.
 • Струменевий тест на вагітність простий у використанні та не потребує додаткових аксесуарів.
 • Тест на вагітність за зразком крові визначає вагітність на кілька днів раніше, ніж тест на вагітність за сечею (вже на 8-9 день після запліднення). Для проведення тесту візьміть краплю крові з пучки пальця за допомогою ланцета, що входить до комплекту.
 • Цифровий тест на вагітність з індикатором тижнів окрім результату показує також кількість тижнів із моменту зачаття.

Коли робити тест на вагітність?

Тести на вагітність мають високу чутливість, і ви можете отримати достовірний результат уже через 14 днів після запліднення за допомогою тесту для аналізу сечі або приблизно через 9 днів після запліднення за допомогою тесту з використанням зразка крові. Заявлена ​​чутливість зазвичай становить 25 або 10 мМО/мл ХГЛ. Що менше це число, то чутливішим є сам тест, оскільки він здатен виявити ще меншу концентрацію гормону вагітності.

Зазвичай, щоб отримати достовірний результат, рекомендується робити тест на вагітність при затримці регулярної менструації впродовж кількох днів. Це також зменшить імовірність хибно негативного тесту. Крім того, рекомендується повторити тест приблизно через 10 днів.

Результат тесту на вагітність

 • У випадку негативного результату тесту зафарбовується ​​лише контрольна смужка, натомість смужка індикатора залишається незабарвленою. Завжди необхідно почекати принаймні 4 хвилини для підтвердження результату.
 • Якщо тест на вагітність позитивний, на ньому з'являться дві суцільні риски або знак «плюс» (залежно від типу тесту). Якщо риска індикатора вагітності є слабо забарвленою, тоді результат, швидше за все, позитивний, але тест на вагітність був проведений занадто рано після запліднення, тож його потрібно буде повторити.
 • У випадку, якщо жодна зі смужок не забарвиться, тест на вагітність є недійсним, і вам потрібно зробити новий тест.

Якщо ваш тест на вагітність позитивний, зверніться до лікаря-гінеколога.

Тести на вагітність: хибні результати

 • Хибно негативний результат може з'явитися у випадку, якщо ви вирішили зробити тест на вагітність занадто рано. У цьому разі ми рекомендуємо повторити тест через кілька днів.
 • Хибно позитивний результат може з'явитися в тому випадку, якщо ви не вагітні, але у вас був викидень або аборт, і в організмі ще кілька днів зберігається залишок гормону вагітності. Хибно позитивний результат іноді спостерігається при деяких захворюваннях, гормональних порушеннях або кістах яєчників. Існують також лікарські засоби, які можуть підвищити рівень гормону ХГЛ у крові та сечі. Тому завжди перевіряйте позитивний результат тесту на вагітність у свого гінеколога.

Замовляйте тест на вагітність в домашніх умовах онлайн на сайті notino.ua й отримуйте надійний результат легко та швидко!