Стандартне потовиділення vs надмірне потовиділення
Піт, який немає запаху, утворений на 99 % з води й на 1 % із солі та виділяється на поверхню шкіри за допомогою екзокринних потових залоз. Таким чином тіло охолоджується під час спеки або фізичної активності. Потовиділення може розпочатися також у стресових ситуаціях. Ідеться про так зване емоційне потовиділення, коли активними стають і апокринні залози.
Сильне потовиділення може іноді з’явитися навіть тоді, коли ви відчуваєте себе комфортно, при ідеальній температурі та без жодної причини. Саме це називається надмірним потовиділенням або гіпергідрозом.
Причини надмірного потовиділення
Головною причиною надмірного потовиділення вважається підвищена активність екзокринних потових залоз. Існують два типи гіпергідрозу: первинний (фокальний) і вторинний.
- Первинний гіпергідроз дуже часто буває спадковим, а перші його ознаки проявляються ще в пубертатному періоді. Йдеться про стан, коли частина мозку, що регулює потовиділення, посилає сигнал екзокринним залозам навіть тоді, коли для цього немає причини, а ви, таким чином, починаєте пітніти.
- Причини вторинного гіпергідрозу можуть відрізнятися. Спричиняють його різноманітні стани та фактори протягом цілого життя: вагітність, менопауза, серцеві й інші захворювання, надмірна вага, вживання речовин або ліків, які викликають залежність.
Як запобігти надмірному потовиділенню
Вас турбує надмірне потовиділення ніг або у зоні під пахвами? Спробуйте змінити декілька речей у своєму житті. Навіть одна невелика зміна може принести неочікувані результати.
- Обмежте пряну їжу, каву та алкоголь.
- Носіть одяг із натуральних матеріалів, наприклад з вовни або льону.
- Не забувайте пити несолодкі рідини в достатній кількості.
- Допомагає також ранковий прийом душу.
- Не перебувайте під прямим сонцем.
- Користуйтеся якісним антиперспірантом від надмірного потовиділення, який блокує утворення поту.