Перейти до основного вмісту

Надмірне потовиділення

Потовиділення може принести багато клопоту. Однак, перш за все, це стандартна функція людського тіла, крім цього, потовиділення корисне для здоров’я, якщо воно не є надмірним.

Стандартне потовиділення vs надмірне потовиділення

Піт, який немає запаху, утворений на 99 % з води й на 1 % із солі та виділяється на поверхню шкіри за допомогою екзокринних потових залоз. Таким чином тіло охолоджується під час спеки або фізичної активності. Потовиділення може розпочатися також у стресових ситуаціях. Ідеться про так зване емоційне потовиділення, коли активними стають і апокринні залози.

Сильне потовиділення може іноді з’явитися навіть тоді, коли ви відчуваєте себе комфортно, при ідеальній температурі та без жодної причини. Саме це називається надмірним потовиділенням або гіпергідрозом.

весь текст скритий текст

Причини надмірного потовиділення

Головною причиною надмірного потовиділення вважається підвищена активність екзокринних потових залоз. Існують два типи гіпергідрозу: первинний (фокальний) і вторинний.

  • Первинний гіпергідроз дуже часто буває спадковим, а перші його ознаки проявляються ще в пубертатному періоді. Йдеться про стан, коли частина мозку, що регулює потовиділення, посилає сигнал екзокринним залозам навіть тоді, коли для цього немає причини, а ви, таким чином, починаєте пітніти.
  • Причини вторинного гіпергідрозу можуть відрізнятися. Спричиняють його різноманітні стани та фактори протягом цілого життя: вагітність, менопауза, серцеві й інші захворювання, надмірна вага, вживання речовин або ліків, які викликають залежність.

Як запобігти надмірному потовиділенню

Вас турбує надмірне потовиділення ніг або у зоні під пахвами? Спробуйте змінити декілька речей у своєму житті. Навіть одна невелика зміна може принести неочікувані результати.

  • Обмежте пряну їжу, каву та алкоголь.
  • Носіть одяг із натуральних матеріалів, наприклад з вовни або льону.
  • Не забувайте пити несолодкі рідини в достатній кількості.
  • Допомагає також ранковий прийом душу.
  • Не перебувайте під прямим сонцем.
  • Користуйтеся якісним антиперспірантом від надмірного потовиділення, який блокує утворення поту.

весь текст скритий текст

Антиперспірант від надмірного потовиділення

Антиперспірант від надмірного потовиділення в зоні під пахвами може бути непоганим рішенням, якщо ви бажаєте обмежити потовиділення. Він містить дієві речовини, що впливають на екзокринні й апокринні потові залози та частково блокує їхню діяльність. Окрім цього, існують ефективні антиперспіранти, що діють навіть декілька днів. Це не означає, що протягом цієї доби можна не приймати душ, але ефективне блокування потових залоз відбуватиметься протягом довшого періоду часу.

Дезодорант від надмірного потовиділення?

На відміну від антиперспірантів, дезодорант не блокує утворення поту. Дезодорант обмежує реакцію поту з бактеріями на шкірі, найчастіше під пахвами, де може утворюватись неприємний запах. Таким чином, дезодорант не зменшує потовиділення, але стане хорошим доповненням до антиперспіранта.

Лікування надмірного потовиділення або коли антиперспірант вже не діє

Вам не підходить жоден із методів боротьби з потовиділенням? Рішенням може стати професійна медична допомога. Серед найвідоміших засобів для обмеження функціонування потових залоз — ботулотоксин А, лонтофорез (електротерапія) або антихолінергічні препарати. Застосовуйте ці засоби лише після консультації з лікарем.