Рано чи пізно вони не оминуть жодного з нас. Зморшки — це невеликі складки на шкірі, які утворюються на чолі, навколо очей, між бровами й навколо рота та з часом поглиблюються. Хоча поява зморшок є природним процесом, їхню кількість та інтенсивність можна суттєво обмежити. Дізнайтеся про методи боротьби зі зморшками і старінням шкіри та як найкраще цьому запобігти.
Різновиди зморшок і їхні причини
- Зморшки, спричинені старінням шкіри. З віком у шкірі поступово зменшується вміст еластину та колагену, що відповідають за її пружність і міцність. Унаслідок цього з'являються дрібні зморшки навколо очей, рота та на чолі.
- Зморшки, спричинені зневодненням шкіри. Вода становить близько 75 % нашого організму. Її нестача зумовлює недостатнє відновлення шкіри та втрату нею еластичності. Зневоднення призводить до появи зморшок насамперед на чолі.
- Мімічні зморшки. Ці зморшки утворюються в складках шкіри при неодноразових скороченнях м'язів, коли ми посміхаємось, хмуримося або примружуємо очі. Найпоширенішими є мімічні зморшки навколо рота, між бровами та «гусячі лапки» навколо очей.
- Зморшки через неправильне положення під час сну. Якщо ви спите на животі або на боці, шкіра протягом декількох годин стискається і в складках утворюються заглиблення. Щоб уникнути цих зморшок у зоні декольте та навколо губ чи очей, спіть на спині.
Негативні чинники, що спричиняють появу зморшок
На формування зморшок впливає наша генетика, довкілля та спосіб життя. І хоча з генетичною схильністю нічого не зробиш, зміна способу життя та звичок у наших руках. Покладіться на ефективну профілактику зморшок і уникайте перелічених нижче негативних факторів.
-
Недостатній питний режим і нездорове харчування з надлишком жиру.
-
Куріння та перебування в накурених приміщеннях, надмірне вживання алкоголю та кофеїну.
-
Неправильний і недостатній догляд за шкірою, зневоднення шкіри, недостатнє очищення шкіри від макіяжу й забруднень.
-
Надмірне перебування на сонці та відмова від використання сонцезахисних кремів і кремів для шкіри обличчя з SPF.
-
Значні коливання ваги та різкі дієти.
-
Нестача відпочинку й недосипання. Стрес і напружений спосіб життя.
Як позбутися зморшок
Ефективна боротьба зі зморшками вимагає ефективної зброї. Удоскональте свій догляд за шкірою та доповніть його гімнастикою для обличчя та масажем від зморшок, який стимулює вироблення колагену й утримує шкіру еластичною в будь-якому віці. Пам'ятайте, що найбільш схильною до зморшок є зневоднена та суха шкіра. Отож зволоження — на першому місці.
Принципи догляду за шкірою при боротьбі зі зморшками
- Знімайте макіяж і очищайте шкіру. Забруднення та залишки макіяжу обтяжують шкіру, перешкоджають її відновленню та правильній дії косметичних засобів від зморшок. Не забувайте про ранкове очищення та тонізування шкіри.
- Зволожуйте та використовуйте цільовий догляд. Обирайте доглядові засоби, що містять зволожувальні та антивікові компоненти. Почніть із сироватки від зморшок, яка ефективно діє в глибоких шарах шкіри. Опісля нанесіть зволожувальний крем від зморшок. На тендітну ділянку навколо очей нанесіть призначений для неї крем від зморшок, злегка постукуючи по шкірі пучками пальців.
- Захищайте шкіру від сонця й інших негативних впливів. Щоб запобігти передчасному старінню, наносьте на обличчя крем із SPF щоразу, коли виходите з дому. Взимку користуйтеся захисними креми, які запобігають пересиханню шкіри через низькі температури.
- Відновлюйте. Регулярно наносьте на обличчя скраб від зморшок, який прискорює відновлення шкіри. Доповніть його маскою для обличчя від зморшок.
Найпопулярніші компоненти косметики від зморшок
- Гіалуронова кислота. Це природна складова нашої шкіри. Вона допомагає утримувати в шкірі воду та стимулює утворення колагенових й еластинових волокон. Вона бореться з передчасним старінням і сприяє зменшенню зморшок.
- Ретинол. Ефективний антиоксидант, який сприяє швидкому відновленню шкіри та розгладженню зморшок.
- Колаген. Відповідає за міцність і пружність шкіри, але з віком його кількість природно зменшується, тому запаси колагену необхідно поповнювати. Колаген підвищує стійкість шкіри до негативних зовнішніх впливів.
- Коензим Q10. Захищає шкіру від вільних радикалів, які викликають передчасне старіння, а також розгладжує зморшки.
- Вітамін С. Сприяє виробленню в шкірі колагену та захищає її клітини від пошкодження вільними радикалами.
- Додатково: вітамін Е, кераміди, пептиди, AHA-кислоти, кофеїн, масло дерева ші або зелений чай.
Масаж від зморшок
Масаж знімає напругу м'язів, стимулює кровообіг і сприяє відновленню шкіри, зміцнює та розгладжує її. Масаж обличчя від зморшок бажано проводити ввечері на очищеній шкірі, попередньо нанісши на неї улюблений крем, олійку або сироватку від зморшок. Масаж можна виконувати пальцями або скористатися масажним роллером для обличчя чи масажером гуа-ша. Повторюйте описану нижче процедуру тричі.
- Почніть із шиї. Проводьте акуратними рухами знизу вгору до краю обличчя.
- Із проміжку між бровами виконуйте напівкругові рухи в напрямку до зовнішнього краю чола й до скронь.
- Обведіть очі по колу. Рухайтеся від перенісся через надбрівні дуги до зовнішніх кутиків очей, далі проведіть під оком і поверніться до перенісся.
- Щоки масажуйте напівкруговими рухами, рухаючись від носа під вилицями та від підборіддя до скронь.
- Насамкінець помасажуйте носогубні зморшки, рухаючись від підборіддя навколо рота в напрямку до носа.
Менопауза та шкіра
У період менопаузи проблеми зі шкірою не обмежуються лише зморшками. Шкіра стає набагато сухіша, тендітніша та чутливіша. Вона стоншується, втрачає щільність, контури обличчя обвисають, частіше утворюються пігментні плями. Як доглядати за шкірою під час менопаузи?
-
Очищайте обличчя делікатними засобами, придатними для сухої та чутливої шкіри. Умивайтеся лише прохолодною водою.
-
Залежно від стану шкіри виберіть ензимний пілінг або пілінг на основі гліколевої кислоти. Захищайте шкіру від сонячного випромінювання не тільки після ексфоліації.
-
Не забувайте про засоби з вмістом керамідів і жирних кислот омега-3 та омега-6, що містяться, наприклад, у маслі дерева ші, яке сприяє нормальному функціонуванню шкірного бар'єру.
-
Якщо ви відчуваєте сухість шкіри протягом дня, відразу нанесіть на обличчя зволожувальний крем із гіалуроновою кислотою та гліцерином. Освіжити шкіру можна також термальною водою у формі спрею.