Відкрийте для себе Святий Ґрааль догляду за волоссям та поверніть йому міцність і сліпучий блиск! Якщо вас турбує кучеряве, неслухняне й сухе або, навпаки, жирне волосся, що втратило життєву силу, живильні маски, сповнені різноманітних діючих речовин, вітамінів, рослинних олій і масел зміцнять його та знову зроблять м’яким. Читайте наші поради, як зробити правильний вибір і як використовувати маски для волосся, щоб із першого ж дотику закохатися у власні локони.
Навіщо користуватися маскою для волосся?
Сонце, жорстка вода, вітер, дощ і мороз, а також часте фарбування і термічна укладка зовсім не покращують стан нашого волосся. Інтенсивний оздоровлювальний догляд подарують локонам професійні маски для волосся, що:
- забезпечують інтенсивне глибоке живлення волосся і розгладжують його структуру;
- полегшують розчісування волосся;
- захищають волосся від негативного впливу;
- зменшують ламкість і розпушування, а також зміцнюють волосся до самих кінчиків;
- забезпечують волосся всім необхідним для швидшої регенерації і росту;
- роблять волосся стійкішим до зовнішніх чинників, блискучішим, здоровішим й ідеально зволоженим;
- доступні для всіх типів волосся і прості у використанні.
Кондиціонер, бальзам та маска для волосся – яка між ними різниця?
- Кондиціонер для волосся підходить для щоденного використання і діє виключно на поверхні волосся. Його основною функцією є закривання лусочок волосся після миття, полегшення розчісування та збереження волосся в гарному стані – блискучим, гнучким, без лупи й сухих кінчиків.
- Бальзам для волосся проникає глибоко у волосся, де зосереджується на вирішенні конкретних проблем, як-от ламкість та сухість. Він також сприяє заспокоєнню шкіри голови. Бальзам для волосся можна використовувати кілька разів на тиждень.
- Маска для волосся глибоко проникає у волосся і містить найвищу концентрацію поживних речовин, спрямованих на вирішення конкретних проблем. Крім того, вона має накопичувальний ефект, тому використання маски один-два рази на тиждень достатньо, щоб волосся не «перенаситилося» піклувальними речовинами.
Яку маску для волосся обрати?
Цікаво, яка маска для волосся найкраща? Це просто! Найкращою маскою є та, яка забезпечить ваше волосся всім тим, що йому потрібно. Отже, хоч би якими були ваші локони – фарбованими, виснаженими внаслідок частої термічної обробки, без блиску, занадто м’якими чи неймовірно кучерявими, почніть із простого тесту на еластичність волосся, який визначить склад вашого волосся і полегшить підбір маски для волосся.
Тест на еластичність волосся
Візьміть випалу волосину й намочіть її. Потім намотайте на великий і вказівний пальці та повільно розтягуйте. Наскільки еластичне ваше волосся?
- Нормальна еластичність – волосяне волокно розтягується приблизно на 4 см, а потім повертається до початкового розміру. Волосся має збалансоване співвідношення протеїну та зволоження і є здоровим.
- Низька еластичність – якщо волосина не розтягується і швидко розривається, ваше волосся сухе та потребує значного зволоження. Недостатньо зволожене волосся схильне до пошкоджень, розпушування та ламкості.
- Висока еластичність – волосся легко розтягується, але не повертається до початкового розміру. Таке волосся містить занадто багато вологи, і йому, навпаки, не вистачає білка. Надмірне зволоження сильно обтяжує волосся, роблячи його млявим і позбавленим об’єму. У цьому випадку найкраще підійде протеїнова маска для волосся.
Види масок для волосся
Вас турбують, передусім, проблеми з волоссям, чи також існує певний дисбаланс у шкірі голови? Залежно від використання, маски для волосся поділяються на дві основні категорії:
- Маска для шкіри голови: ефективно доглядає за шкірою голови, знімає свербіж і подразнення, а також зменшує вироблення шкірного сала.
- Маска для волосся: наноситься тільки на волосся; не наноситься на шкіру голови, щоб не надто обтяжувати волосся і зайвий раз не провокувати його жирність. Більшість масок для волосся належить саме до цієї категорії.
Види масок для волосся за типом пошкодження волосся
Маски містять різноманітні натуральні ефірні олії і поживні речовини, які зосереджуються на боротьбі з конкретними проблемами волосся та його типах. Завдяки цьому ви легко визначите, який тип маски підходить саме вам.
- Маски для нормального волосся допомагають підтримувати волосся достатньо зволоженим і в гарному стані, захищаючи його від зовнішніх чинників.
- Зволожуюча маска для волосся ідеально підходить для сухого, пошкодженого та тьмяного волосся. Серед зволожувальних інгредієнтів, що їх містять маски для сухого волосся, зазвичай присутні елітні рослинні олії, як-от олія какао, арганова олія, олія з дерева ши та олія марули, котрі сприяють кращому розчісуванню і запобігають заплутуванню волосся протягом дня. Якщо вас також турбує свербіж шкіри голови й лущення шкіри, маска для сухої шкіри голови, наприклад, з гіалуроновою кислотою, сприятиме покращенню її стану.
- Протеїнова маска для волосся надає форму, міцність і пружність волоссю. Переважно вона підходить для тонкого й ослабленого волосся або ж кучерявого та хвилястого волосся, якому не вистачає білка. Маска для волосся з протеїном найчастіше містить амінокислоти, колаген, кератин, пептиди, а також рисовий, соєвий або вівсяний протеїн.
- Відновлювальна маска для волосся призначена для ламкого й пошкодженого волосся та сприяє його глибокій регенерації. Маска для пошкодженого волосся містить відновлювальні інгредієнти, як-от кокос, соя, сафлор красильний та козяче молоко.
- Маска для посічених кінчиків зазвичай містить речовини для загоєння кінчиків і захисту від їх подальшого посічення. Підійде, наприклад, кератинова маска для волосся. Кератин є природним структурним компонентом волосся і сприяє зміцненню волосся по всій його довжині.
- Маска для жирного волосся зосереджується на проблемах, пов’язаних із жирною шкірою голови та жирним волоссям. Доглядальні компоненти маски для жирного волосся сприяють зменшенню вироблення шкірного сала й дбайливо очищують волосся та шкіру голови. Загалом, це маски з вмістом активованого вугілля або глиняні чи грязьові маски.
- Маски для тонкого волосся – це легкі нежирні маски, які не обтяжують волосся і не дають йому виглядати ще більш утомленим. Маска для тонкого волосся підтримує об’єм і зміцнює волосся по всій його довжині. Вона повинна містити протеїни й вітаміни, наприклад, вітамін B3.
- Маски для кучерявого волосся підтримують хвилястість волосся та надають форми й сліпучого блиску диким хвилям та локонам. Зазвичай це або протеїнові, або, навпаки, зволожувальні маски, в залежності від того, чого бракує вашим локонам.
- Маски проти лупи доглядають за чутливою шкірою голови, делікатно позбавляють лусочок та лупи й зменшують жирність волосся. При цьому вони забезпечують достатнє зволоження волосся від коренів до кінчиків.
- Маски для фарбованого волосся підтримують стійкість та інтенсивність кольору вашого волосся, зберігаючи його зволоженим і блискучим та захищаючи від подальшого пошкодження. Незалежно від того, де ви зазвичай фарбуєте волосся – вдома чи в салоні, – маска для фарбованого волосся має стати звичайною частиною вашого догляду за волоссям, щоб запобігти його пошкодженню та розпушуванню.
- Маски для старіючого волосся, завдяки високому вмісту вітамінів, сприяють регенерації та пом’якшенню волосся, підтримують його еластичність і гнучкість.
Наша порада: Зробити волосся красивішим і надати йому життєвої сили зсередини можна за допомогою якісних вітамінів для волосся з цинком і вітамінами A, B, C, D і E.
Склад масок для волосся – біотин, кератин, кофеїн чи бичачі яйця?
Вас турбує, що волосся втратило життєву силу? Зробіть ставку на силу особливих інгредієнтів, які вважаються природними скарбами й швидко відновлять ваші локони!
- Арганова олія, яку також називають «марокканським золотом», підтримує блиск і силу волосся, водночас захищаючи його від розпушування та ламкості. Арганова маска для волосся також сприятливо впливає на шкіру голови, заспокоюючи й живлячи її.
- Кератин у популярних відновлювальних кератинових масках зміцнює структуру волосся і покращує його загальний стан. Окрім цього, кератинова маска для волосся запобігає посіченню кінчиків і дещо вирівнює волосяне волокно.
- Алое віра, окрім заспокійливого ефекту, також відзначається високим вмістом вітамінів А, С та Е, що сприяють регенерації ослабленого та пошкодженого волосся. Маска для волосся з алое віра допомагає стимулювати, покращує кровообіг та живить корені волосся.
- Бичачі яйця відомі своїм високим вмістом цинку. Маска для волосся з бичачих яєць захищає волосся від окислювального стресу й підтримує його здоров’я. Однак сьогодні маски з бичачих яєць уже практично не виробляються – їх замінили більш ефективні й щадні речовини, як-от екстракт бамбука.
- Обліпихова олія сприяє зміцненню волосся і водночас допомагає захистити його від наслідків термічної укладки. Обліпихова маска для пошкодженого волосся глибоко зволожує волосяні волокна й робить їх надзвичайно м’якими.
- Кофеїн є популярним компонентом жіночої та чоловічої косметики для волосся. Подібно до кофеїнових шампунів, маска для волосся з кофеїном сприяє регенерації волосся, вирівнює рН шкіри, стимулює ріст волосся і допомагає зменшити його випадіння.
- Біотин, або провітамін В7, сприяє виробленню колагену, повертає волоссю еластичність і допомагає зміцненню волосяних волокон.
- Кокосова олія має високі зволожувальні властивості й підходить навіть для дуже сухого волосся, оскільки, крім антиоксидантів, містить також вітамін E, який зволожує і відновлює волосся та запобігає його ламкості. Кокосова маска для волосся – це ще й гарна маска для дуже пошкодженого волосся. Вона, зокрема, має профілактичну дію, запобігаючи ламкості волосся та утворенню посічених кінчиків.
Спеціальні маски для волосся
Натуральні, незмивні та тонувальні. Чи знаєте ви про спеціальні види масок для волосся? Дозвольте нам про них розповісти.
Натуральна маска для волосся
Натуральні маски для волосся не містять хімічних речовин, як-от силікони та мінеральні масла. Вони складаються лише з натуральних інгредієнтів, які дбайливо доглядають за волоссям.
Незмивна маска для волосся
Це маска для волосся, яка наноситься на волосся і не змивається потім водою. Для економії часу ви можете використати маску одразу після миття голови, після чого потрібно розчесати волосся та дати йому висохнути. Також її можна наносити на сухе волосся між миттями.
Фарбувальна маска для волосся
Маски для фарбованого волосся з колорантами доступні в багатьох відтінках, що ідеально задовольнять ваші побажання. Тонувальна маска для волосся глибоко відновлює волосся і водночас оживляє та відновлює ваш колір волосся, фарбує світле волосся або підфарбовує корені між фарбуваннями.
Фіолетова маска для волосся
Фіолетова, або, інакше кажучи, срібна маска для світлого волосся працює як тонер, що за допомогою фіолетових пігментів допомагає нейтралізувати жовтуваті відблиски на світлому волоссі холодних відтінків. Насолодитися перевагами живильної маски з фіолетовими пігментами для світлого волосся можна, навіть якщо у вас мишасте волосся. Вона допоможе нейтралізувати небажані відтінки, викликані окисленням волосся, і дозволить насолодитися прекрасним платиновим кольором.
Нічна маска для волосся
Нічна маска для волосся, яку також називають overnight-маскою, – це чудовий спосіб додати краси пошкодженому волоссю, поки ви спите. Маска наноситься перед сном, зазвичай на сухе волосся (згідно з інструкцією). Просто вимийте його вранці й знову насолоджуйтеся м’яким і підживленим волоссям. Існує також кілька різновидів незмивних нічних масок, тому перед застосуванням уважно прочитайте інструкцію на упаковці продукту.
Маска для росту волосся
Маски для росту волосся зазвичай інтенсивно доглядають за кінчиками волосся, відновлюючи й живлячи їх та водночас зміцнюючи волосся по всій довжині. Таким чином, маска для прискорення росту волосся активно запобігає надмірно частому підстриганню волосся, завдяки чому можна дати йому довше повідростати.
Багатофункціональна маска для волосся
Якщо не вдаватися в деталі, вона використовується для досягнення одразу декількох цілей – не лише для глибокого живлення волосся після миття, а й для масажу шкіри голови та розгладжування сухого волосся. Просто ознайомтеся з інформацією на упаковці товару.
Професійні маски для волосся
Це високоефективні маски від професійних брендів косметики для волосся, які використовуються в перукарнях.
Як користуватися маскою для волосся?
Бажаєте скористатися потенціалом маски для волосся на повну? Дізнайтесь, як правильно використовувати маску для волосся:
Як наносити маску для волосся?
- Маску для волосся нанесіть на вимите із шампунем та злегка підсушене рушником волосся. Вода у волоссі може розбавити активні речовини й тим самим знизити загальну ефективність маски.
- Дотримуючись інструкції на упаковці, розподіліть маску по всій довжині волосся до самих кінчиків. Якщо ви використовуєте маску для шкіри голови, нанесіть її також на шкіру.
Яку кількість маски наносити?
- Кількість маски залежить виключно від густоти й довжини вашого волосся.
- Зайва кількість засобу жодним чином не посилить загальний ефект. Ба більше, ви матимете більше клопоту при змиванні маски з волосся.
Як довго залишати маску на волоссі?
- Рекомендований час застосування ви знайдете на упаковці товару.
- Зазвичай рекомендується залишати маску щонайменше на 10 хвилин. Потім ретельно вимийте волосся.
Як часто використовувати маску для волосся?
- Це залежить від того, наскільки ваше волосся потребує відновлення.
- Зазвичай рекомендується використовувати маску раз, максимум двічі на тиждень.
Наша порада: Чи знали ви, що завдяки теплу можна ще більше посилити ефект від маски для волосся? Усе, що для цього потрібно, – це на час дії маски загорнути волосся в харчову фольгу або рушник. Загорнуте волосся можна також злегка розігріти феном.
Нехай ваше волосся знову засяє! Ми на Notinо зібрали для вас засоби для волосся, що додадуть йому сили, блиску та об’єму, немов за помахом чарівної палички. Піклуйтеся про своє кучеряве волосся за допомогою спеціальних продуктів для підтримки форми локонів, захистіть своє волосся від шкідливого випромінювання за допомогою засобів для захисту волосся від сонця або спробуйте ніжну термічну укладку волосся за допомогою праски чи фена з іонізатором!