Проблемна шкіра – це клопіт не лише підлітків і молоді. Жирна й схильна до акне шкіра може турбувати нас і в дорослому віці. Підвищена жирність може мати багато причин: від гормональних змін, стресу й недосипання до невідповідної косметики. Блискуча жирна шкіра, а іноді комедони й вугрі, найчастіше спостерігаються на лобі, підборідді, щоках, шиї або спині.
Подбайте про свою проблемну шкіру за допомогою спеціального догляду, який пом'якшить її, належним чином зволожить і зменшить вироблення шкірного жиру. Ми розповімо, що найкраще підходить для проблемної шкіри!
Проблемна шкіра в дорослому й підлітковому віці – в чому причина?
Проблемна й схильна до акне шкіра зазвичай починає давати про себе знати в період статевого дозрівання, коли в організмі відбуваються серйозні гормональні зміни, які стимулюють сальні залози до надмірної активності. Якщо наша шкіра виробляє надмірну кількість шкірного жиру, а відмерлі клітини видаляються зі шкіри в недостатньому обсязі, вони накопичуватимуться у фолікулі, спричиняючи появу білих і чорних цяток на обличчі й тілі. Утім, щойно гормональні зміни завершаться, стан шкіри має стабілізуватися й покращитися.
Якщо жирна шкіра турбує вас і в дорослому віці, поява проблем, зокрема після тридцяти років, може бути спричинена кількома чинниками:
- Забруднення повітря й запиленість.
- Надмірне опромінення шкіри шкідливими УФ-променями.
- Дефіцит вітамінів і мінералів у раціоні.
- Надмірне вживання алкоголю й куріння.
- Неякісний сон, нервовість і стрес.
- Невідповідна косметика, жирні й агресивні засоби для очищення шкіри з високим рівнем рН.
- Часте торкання обличчя або вичавлювання прищів пальцями, що призводить до потрапляння бактерій у шкіру.
- Гормональні зміни під час вагітності, після пологів, після припинення використання контрацептивів або під час менструації чи менопаузи.
Наша порада: проблемна шкіра в підлітковому й дорослому віці – насправді лише одна з причин акне. Читайте на нашій сторінці як позбутися акне про інші причини жирності шкіри, появи комедонів і прищів.
Основи догляду за проблемною шкірою
- Зняття макіяжу й очищення проблемної шкіри. Ретельне зняття макіяжу й очищення шкіри від забруднень – це альфа й омега її оздоровлення. Для жирної шкіри підійде ніжний очищувальний гель для проблемної шкіри, тонік або міцелярна вода, при цьому бажано очищати обличчя щонайменше двічі на день (вранці та ввечері).
- Якісна косметика. Основою догляду за жирною шкірою, безумовно, є спеціальна косметика для проблемної шкіри, схильної до акне, яка містить активні компоненти, що сприяють заспокоєнню, зволоженню й живленню шкіри. До активних речовин, що ідеально підходять для жирної шкіри, належать, наприклад, цілюща олія чайного дерева, марокканська глина, екстракт равлика й ніацинамід.
- Інтенсивне зволоження. Однією з основних причин жирності шкіри може бути зневоднення. Обирайте зволожуючий догляд для проблемної шкіри або некомедогенні рослинні олії, які утримують вологу всередині шкіри й повертають їй втрачений баланс.
- Дотримання питного режиму. Для підтримки захисної функції шкірного бар'єра важливо отримувати зволоження ззовні.
- Якісний відпочинок. Недосипання й стрес впродовж дня можуть одразу ж погіршити стан нашої шкіри. Порушення балансу в організмі збільшує вироблення шкірного жиру. Подбайте про якісний сон, для підтримки якого існує цілий арсенал допоміжних засобів, наприклад шовкова маска для сну або шовкова наволочка, які сприяють природному зволоженню шкіри й не подразнюють її.
- Збалансоване харчування. Наш раціон також впливає на якість шкіри. Намагайтеся вибирати продукти з достатнім вмістом незамінних жирних кислот, вітамінів і мінералів, як-от селен, цинк, біотин, вітамін А й вітамін D. Уникайте продуктів зі значним вмістом вуглеводів і високим глікемічним індексом.
- Захисний фактор SPF. Може здатися, що сонячні промені корисні для шкіри, схильної до прищів, але в довгостроковій перспективі вони висушують шкіру й порушують шкірний бар'єр, що призводить до накопичення себуму під поверхнею шкіри. Завжди захищайте шкіру легкими кремами з SPF для проблемної шкіри.
- Консультація дерматолога. Якщо висипи на шкірі й надалі турбують вас навіть після зміни способу життя, ми рекомендуємо проконсультуватися з фахівцем, який порадить відповідні засоби для проблемної шкіри й косметичні процедури.
Найкраща косметика для проблемної шкіри
Як доглядати за проблемною шкірою? Аби стан шкіри почав поступово покращуватися, потрібно:
- обирати м'які засоби для очищення шкіри, бажано з нейтральним рівнем рН (5,5).
- підбирати лише такі препарати від акне, які враховують основні потреби жирної шкіри.
- регулярно користуватися зволожувальним кремом для проблемної шкіри. Ідеальний крем для проблемної шкіри має щедро живити жирну шкіру, ослаблену висушуванням, зменшувати недоліки, стримуючи вироблення шкірного жиру, а також сприяти розгладжуванню слідів і рубців після акне.
- стежити, щоб живильні олійки для шкіри, коректори й тональні засоби мали некомедогенний характер.
- регулярно обробляти шкіру засобами від чорних цяток, щоб очистити й звузити пори.
- підібрати в разі гострої необхідності місцевий догляд за шкірою, спрямований на лікування можливих прищів і вугрів, який заспокоює почервоніння й подразнення, а також сприяє природній регенерації.
Наша порада: практичний набір для проблемної шкіри зазвичай містить усе необхідне для ідеального зняття макіяжу, очищення й живлення шкіри. Подаруйте собі комплексний догляд і поверніть контроль над своєю шкірою!