Парфумерія

Фільтр
Цінова категорія

-

Бренд
Зобразити наступні
Подарунки та акції
Оцінка
 •   1738
 •   681
 •   157
 •   39
 •   32
Рекомендовано

Парфуми: цікаві факти та корисні поради

Аромати оточують нас упродовж цілого нашого життя. Вони здатні покращити настрій, нагадати про приємні миті та пробудити відчуття. Найкращий аромат подарує вам упевненість і створить невидимий ореол, який супроводжуватиме вас на кожному кроці. Оберіть найкращі парфуми для себе.

Вибір парфумів

Час на нові парфуми? Незалежно від того, чи обираєте ви аромат для себе чи на подарунок, вам точно варто знати кілька основних правил, які допоможуть зорієнтуватись у світі парфумерії.

Інтенсивність парфумів: туалетна vs. парфумована вода

Парфуми, парфумована вода чи туалетна вода? Різниця між ними полягає в процентній частці ароматичних складників. Простіше кажучи, чим вища концентрація, тим інтенсивніший і стійкіший аромат. Пам'ятайте, що на насиченість і стійкість аромату вливає також якість складників та інші фактори. Якісні брендові парфуми з нижчою концентрацією аромату можуть бути стійкішими за дешеві парфуми з високою концентрацією. Отож, якою є концентрація в різних видах ароматів?

  • Парфуми (Extrait de Parfum — P) містять 15–30 % ароматичних компонентів і являють собою найнасиченішу парфумовану композицію, яку лише можна знайти на ринку. Достатньо однієї краплини, й аромат триматиметься впродовж багатьох години.
  • Парфумована вода (Eau de Parfum — EdP) містить 8–15 % ароматичних есенцій і приблизно 85 % спирту. Поряд із туалетною водою є найбільш продаваним видом парфумерної продукції. На шкірі аромат тримається від 4 до 8 годин.
  • Туалетна вода (Eau de Toilette — EdT) містить 4–8 % ароматичних компонентів і приблизно 80 % спирту. Є найбільш продаваним видом парфумерної продукції для щоденного користування. Аромат тримається приблизно 3–4 години, а після цього його потрібно нанести повторно.
  • Одеколон (Eau de Cologne — EdC) містить 3–5 % ароматичних компонентів і приблизно 70 % спирту. Стійкість одеколону коливається в межах 2 годин, тому його потрібно наносити частіше. Зазвичай його пов'язують із чоловічими ароматами, однак існує ціла низка одеколонів для жінок.

Види парфумів за призначенням

Традиційно парфуми поділяються на жіночі, чоловічі, дитячі й унісекс. Для кожної з цих категорій характерний інший тип аромату.

   • Жіночим парфумам передусім властиві квіткові аромати, наприклад жасмин, троянда, цвіт апельсина або конвалія. Також у жіночих парфумах виразно проявляються фрукти, пудрові ноти, ваніль та спеції.
   • Чоловічі парфуми зазвичай вирізняються виразним ароматом деревини в супроводі свіжих цитрусів і спецій. Популярними компонентами чоловічих парфумів є також лаванда, східні інгредієнти, шкіра й тютюн.
   • Парфуми унісекс — це універсальні парфуми, які підійдуть як для жінок, так і для чоловіків. Аромати унісекс часто вирізняються цитрусовими компонентами, деревинним ароматом або водними і трав'яними нотами.
   • Дитячі парфуми зазвичай солодкі, з ароматом цукерок, жувальних гумок, кока-коли, карамелі та соковитих фруктів. До солодких ароматів може додаватися більш делікатний аромат квітів або кокоса.

Склад парфумів

Початкова нота, нота серця, базова нота

Чи помітили ви, що за деякий час аромат більшості парфумів змінюється? Парфумована композиція зазвичай складається з трьох послідовних частин, які утворюють так звану піраміду аромату.

   • Початкові (верхні) ноти ви відчуваєте одразу після нанесення парфумів. Зазвичай їх представляють цитрусові та трав'яні тони, завдання яких — зацікавити. Невдовзі початкова нота вивітрюється, а натомість розкривається нота серця.
   • Ноти серця (середні ноти) починають відкриватися за 15 хвилин після нанесення і тримаються впродовж 2–3 годин. Серце аромату найчастіше становлять тони квітів, фруктів, спецій і зелені.
   • Базові (кінцеві) ноти стають відчутними приблизно за півгодини, і зазвичай тримаються впродовж кількох годин. Найпоширенішими складниками основи аромату є деревина, мускус, амбра, а також східні акорди, як-от ладан або ваніль.

Відповідно до піраміди аромату створюються більшість парфумів, однак існують також лінійні аромати, які залишаються незмінними.

Типи ароматів

Залежно від аромату парфуми поділяються на альдегідні, ароматичні, цитрусові, деревинні, шипрові, пряні, шкіряні, квіткові, східні, фруктові, водяні та трав'яні. Ці основні групи ароматів у свою чергу поділяються на підвиди, а тому ви часто зможете зустріти квітково-фруктові, шипрово-деревинні, східно-пряні та інші типи парфумів. Пропонуємо вам відфільтрувати парфуми за вашим улюбленим типом аромату та вибрати серед нашого асортименту ті, які вам найбільше до вподоби.

Найпоширеніші складники парфумів

Хоча в складі парфумів зазвичай вказано лише декілька інгредієнтів, більшість ароматів містить їх від кількох десятків до сотні. Деякі з них відчуваються сильніше, інші зовсім не сприймаються людським нюхом. До найпопулярніших складників парфумів належить жасмин, троянда, ірис, дерево уд, ваніль і фіалка. Вам сподобався котрийсь із цих інгредієнтів, і ви бажаєте відчувати його аромат у своїх парфумах? Відвідайте нашу сторінку Аромати парфумів та обирайте парфуми за їхнім складом.

Унікальні нішеві парфуми

Ви хочете, щоб аромат виділяв вас із натовпу, підкреслюючи вашу унікальність? У такому разі запрошуємо до нашого відділу нішевих ароматів! Ці розкішні парфуми робить унікальними не лише якість інгредієнтів, а й незвичайні ароматичні поєднання, які залишають незабутні враження.

Як правильно пробувати парфуми?

Немає значення, де ви пробуєте пробник парфумів — вдома чи в парфумерній крамниці, ми рекомендуємо завжди дотримуватися основних правил.

   • Завжди пробуйте парфуми на власній шкірі. Аромат реагує на pH шкіри, тому на папірці чи шкірі когось іншого він може бути іншим. Папірець можете використовувати для первинного тесту, а відібравши парфуми, які вам сподобались, пробуйте їх безпосередньо на шкірі.
   • Не керуйтеся першим враженням. Дозвольте парфумам розкритися повністю. Початкові ноти парфумів вивітряться за кілька хвилин, а аромат має подобатись вам впродовж усього часу.
   • Пробуйте щонайбільше три аромати підряд. Більше ваш нюх розрізнити не спроможний.

Як правильно користуватися парфумами?

Найкращі парфуми обрано? Тоді давайте поговоримо про те, як носити їх у належний спосіб, дозволяючи їм якнайкраще розкриватися, а також як правильно зберігати парфуми, щоб їхній прекрасний аромат тривав якомога довше.

Як носити парфуми? Основні правила нанесення

   • Для того, щоб аромат повністю розкрився, нанесіть парфуми на пульсуючі місця: артерії шиї, зап'ястя, ліктьові та підліктьові ямки або шкіру за вухами. Наносячи парфуми на зап'ястя, не розтирайте їх, адже надмірне нагрівання робить аромат менш виразним, і він швидше вивітрюється.
   • Місця нанесення рекомендуємо спершу натерти вазеліном, кремом або олійкою. Це запобігатиме проникненню парфумів у пори і зробить аромат стійкішим.
   • Якщо ви бажаєте, щоб стійкість аромату була ще більшою, використовуйте парфуми в поєднанні з іншою парфумованою косметикою тієї ж колекції — парфумованим молочком для тіла, гелем для душу або дезодорантом. Придбайте подарунковий набір парфумів, який містить усі ці засоби в одній упаковці.
   • На теплих пульсуючих ділянках парфуми інтенсивно розкриваються, однак тримаються не надто довго. Тому їх варто нанести також на холодніші ділянки тіла, як-от мочки вух або коліна. Там аромат триматиметься довше.
   • Також продовжити стійкість парфумів можна, нанісши їх на волосся, однак робити це слід із відстані принаймні 15 сантиметрів. У разі частого використання парфуми можуть призводити до сухості волосся, тому краще користуватися спеціальним ароматизованим спреєм для волосся.
   • Якщо ви не хочете наносити парфуми безпосередньо на шкіру або не бажаєте, щоб аромат був занадто інтенсивним, можете розпилити парфуми в повітря перед собою, а тоді пройтись крізь хмарину розпиленого аромату.
   • Якщо ви знаєте, що ваша парфумована або туалетна вода недостатньо стійка й не триматиметься весь день, покладіть у сумочку мініатюру парфумів, мініфлакон, який можна повторно наповнювати парфумами, або пробник аромату, щоб мати змогу скористатися ними в будь-який час.

Парфуми для особливий подій та різних сезонів

Мистецтво носіння парфумів полягає не лише в їх належному нанесенні, але й у виборі правильного аромату для конкретної події або відповідно до пори року. Відносно періоду доби аромати слід обирати згідно з наведеними нижче правилами.

    • Аромат для денного користування має бути легким і свіжим. Наприклад, цитрусовий або квітковий аромат — те що треба для денної пори. За інтенсивністю найкраще підійде туалетна вода або одеколон.
    • Аромати для вечірнього користування можуть бути дещо важчими, більш виразними та чуттєвими. Чудовим вибором стане парфумована вода, яка зберігатиме інтенсивний аромат упродовж цілого вечора.

Правило про легші аромати для денного користування, а важчі — для вечірнього стосується і пір року. Прийнято вважати, що чим холодніша погода, тим більш інтенсивним, солодким та пряним має бути аромат і навпаки.

    • Типові весняні парфуми подібні до весни — такі ж легкі, свіжі та сповнені весняних квітів, наприклад конвалії або жасмину.
    • Найкращі літні парфуми мають освіжати та бадьорити під час літньої спеки. Чудово підійдуть цитрусові та свіжі аромати, а також водні та трав'яні тони.
    • Осінні парфуми представлені пряними, більш важкими та солодкими ароматами. Осінь асоціюється зі спеціями, наприклад ваніллю чи кардамоном, або унікальною деревиною — сандалом чи кедром.
    • Зимові парфуми — найважчі та найбільш чуттєві. У них поєднується подих сходу, солодкі фрукти та гурманські тони.

Найбільш підхожі парфуми можна підбирати також для особливих подій, відповідно до свого смаку та настрою. Головне, щоб обраний аромат дарував вам відчуття комфорту.

Як правильно зберігати парфуми, щоб вони не втрачали інтенсивності аромату?

Ваші улюблені парфуми стоять на поличці у ванній або на підвіконні? Це неправильно. Парфуми не люблять тепла, вологості та сонячного проміння. Найкраще зберігати їх у сухому, темному та прохолодному місці, бажано в оригінальній коробочці при температурі до 20 °C.

Лідери продажу на notino.ua:

 

Ми постійно знаходимо для вас новинки, а ще ми щотижня пропонуємо вам десятки акційних парфумів. У нас ви знайдете найвідоміші парфуми-бестселери від улюблених брендів: Calvin Klein, Hugo Boss, Yves Saint Laurent або Armani, а також унікальні нішеві парфуми, які оцінять навіть найвибагливіші знавці.

Ми максимально спростимо для вас пошук і вибір парфумів. У нас ви з легкістю відфільтруєте, наприклад, чоловічі духи окремо від жіночих парфумів чи навпаки, або оберете собі парфуми унісекс, що підходять для обох статей. Ви можете обрати парфуми, туалетну чи парфумовану воду в залежності від інтенсивності та стійкості аромату.  

Вам подобається конкретний аромат? Просто оберіть під час фільтрації продукції те, що ви шукаєте — квітковий аромат, водний чи, можливо, древісний аромат. Оберіть для себе саме те, про що ви мрієте. Для нерішучих замовників ми пропонуємо зразки парфумів, завдяки яким ви зможете обрати бажаний аромат. 

Разом із туалетними та парфумованими водами ми пропонуємо парфумовану косметику та гарно упаковані подарункові набори парфумів, які чудово підходять для подарунків жінкам і чоловікам.  

Ми  спеціалісти з парфумерії. Оберіть для себе найкращі парфуми з нашого широкого асортименту!