Що таке УФ-випромінювання
Ультрафіолетові (UltraViolet) промені – це різновид сонячного випромінювання. Є три види: UVA, UVB та UVC. На щастя, нам не загрожують UVC-промені, оскільки їх затримує озоновий шар в атмосфері. Однак UVA- та UVB-промені – доволі проблемна парочка.
Вони можуть пошкодити шкіру, очі й імунну систему, спричинити сонячні опіки, рак шкіри й інші проблеми зі здоров'ям. Тому, хоч вони й необхідні для життя, краще убезпечити себе за допомогою якісних кремів для обличчя з SPF широкого спектра, які захищають і від UVA-, і від UVB-променів. Ви можете відрізнити їх за написом broad spectrum або UVB/UVA, або фактор SPF/PA+. Найкраще вибирати захисні креми PA+++ або PA++++.
Що означають рівні PA:
- PA+ = низький рівень захисту від UVA-випромінювання;
- PA++ = середній рівень захисту від UVA-випромінювання;
- PA+++ = високий рівень захисту від UVA-випромінювання;
- PA++++ = надзвичайно високий рівень захисту від UVA-випромінювання.
UVA-випромінювання
UVA-промені складають близько дев'яноста п'яти відсотків сонячного світла, яке ми отримуємо щодня. Так, щодня. UVA-промені завжди з нами. Навіть якщо хмарно, йде дощ або ви не бачите навіть свого носа через туман. Вони з легкістю проникають крізь скло. Оскільки як слід сховатися від них все одно не вдасться, налиймо собі доброго вина й розберімося, яку небезпеку несуть ці промені.
Підказка криється вже в самій абревіатурі uvA. A – це ageing. Тобто старіння. UVA-промені проникають у шкіру глибше, ніж UVB-промені, пошкоджуючи колагенові волокна й призводячи до передчасного старіння шкіри та тіла. Ви можете розраховувати на швидку появу зморшок і пігментних плям. Вони також можуть спричинити алергію на сонце й призвести до раку шкіри.
Тож так, якщо ви захистите своє обличчя й тіло від цих променів, то будете (майже) вічно молодими.