Перейти до основного вмісту

Як запобігти вростанню волосся? Допоможуть IPL, сечовина й напружування м’язів

23.02.2021

Notino

Читання на 3 хвилини

Красива, м’яка та гладенька шкіра без волосся? Так, будь ласка! Ми всі про це мріємо. Врослі волосини — річ не з приємних. Я поспілкувалася з професійною дерматологинею про те, як, власне, виникають ці міні-запалення, як їм запобігти та як їх лікувати.

Чому вростає волосся? 

«Це може статися як після гоління, так і природним шляхом — коли новий волосок, що росте, випадково загинається під шкірою», — пояснює дерматологиня Ніна Коутна з празької клініки GHC. Запаленню фолікулів і вростанню волосся також може сприяти депіляція цукровою пастою. Збільшенню частоти вростання може сприяти й інтенсивне потовиділення в тісному еластичному одязі — наприклад, під час занять спортом або при тривалому сидінні.

Зменшує проблему вростання волосся

Як запобігти вростанню волосся? 

Загальний стан організму (наприклад, вроджена схильність, гормони та психічний стан) впливає на міцність волосся та швидкість його росту, а також на потовиділення, мікробіом шкіри й імунітет. «У рамках профілактики я рекомендую інструментальну депіляцію — лазерну або IPL. При цих сучасних методах депіляції волосся вростає рідше, ніж після гоління, вищипування або депіляції цукровою пастою», — пояснює дерматологиня. 

Чому це так? Як під час депіляції, так і при використанні освітлювальних приладів відбувається поступове стоншення волосяного волокна й водночас сповільнюється ріст волосся та зменшується його кількість. Допомогти можуть також сповільнювачі росту волосся. 

Використовуйте гелі для душу з сечовиною, яка зволожує шкіру й обмежує утворення кератинових пробок у гирлах волосяних фолікулів. На ринку також є молочко для тіла з сечовиною. Вростання волосся також часто зустрічається в інтимних зонах. «Тут в якості профілактики можуть допомогти гелі для миття з пробіотиками»

- каже Ніна Коутна, дерматологиня

Профілактика вростання волосся

Як лікувати вросле волосся? 

На місці врослого волосся відразу виникає невелике запалення, яке ви можете навіть не помітити. Коли волосся ще не пробилося назовні, запалення може поболювати. «Якщо в цей момент розкрити невеликий прищик простерилізованою голкою або пінцетом і продезінфікувати місце, цього зазвичай буде достатньо для загоєння», — пояснює дерматологиня. 

Допомогти також може застосування розчинів з антибіотиком, якщо у вас вдома є подібні препарати, — наприклад, від акне. Гарним дезінфікувальним засобом у цьому випадку також є паста Silvertan, яку потрібно просто акуратно втерти на ніч. Удень використовуйте будь-який дезінфікувальний засіб без йоду у формі розчину або спрею.

Необережне видавлювання прища тільки на поверхні й занадто близько до його осередку може призвести до поширення запалення на прилеглу область. «Будьте обережні з осередками запалення на обличчі. При неправильному видавлюванні запалення шкіри може поширитися на глибші судини»

- Ніна Коутна, дерматологиня

Правильно обробіть запалення 

Запалення більш виражене, воно червоне й болить? На ніч нанесіть «чорну мазь» (Ichtoxyl®) і заклейте місце запалення. «Мазь усуне запалення, а якщо вранці на його місці з’явиться гнійничок, його можна розкрити простерилізованою голкою або пінцетом. Обережно видавіть гній, натискаючи з глибини (у жодному разі не лише з поверхні), захоплюючи область приблизно за три сантиметри від ранки», — радить дерматологиня. Місце продезінфікуйте, за необхідності знову обробіть маззю і заклейте

Що робити з врослим волоссям

Залежно від місця запалення допомогти може, наприклад, напруження (скорочення) м’язів відповідної частини тіла. «Наприклад, спробуйте напружити стегенні або сідничні м’язи принаймні п’ять разів. Це можна робити кілька разів на день. Головне — не забувати це робити», — каже Ніна Коутна. Скорочення покращать обмін речовин і кровообіг у цій зоні, що сприятиме загоєнню. 

Тепер ви знаєте, як запобігти вростанню волосся? Пориньте у весняні й літні місяці з красивою, гладкою та, що найголовніше, здоровою шкірою.