Перейти до основного вмісту

Різдво без стресу? Вимкніть плиту й соцмережі, увімкніть колядки й неквапливо фарбуйте нігті!

10.11.2022

Notino

Читання на 5 хвилин

Навіщо на Святвечір сидіти за столом втомленими, замученими й злими через всю цю клопітку підготовку до Різдва, якщо можна просто насолодитися цим чарівним святом, сповненим спокою? Якщо ви обираєте другий варіант, то спробуйте змінити свої звички й облаштувати усе трошки по-іншому. Як?

Казкова магія Різдва?

Уявлення про ідилію Різдва посеред засніженого світу у всій його красі, пишноті й щасті є чимось на кшталт «колективної мрії», яку ми почерпнули з казок, а згодом і з романтичних фільмів. Це так, ніби хтось поділився відредагованими фотографіями задовго до соціальних мереж і сказав, що так має бути. Не має. І не може. Тому що прагнення до влаштування ідеального Різдва виснажує нас, а стрес та ідилія – речі несумісні. 

Вимкніть Instagram, погортайте старі фото

«Припинити чутливо реагувати на прикрашену реальність соціальних мереж – це перший крок до того, щоб спокійно пережити передріздвяний період. Фото в Instagram змушують нас порівнювати себе з іншими й стають причиною нашого страху щось пропустити (FOMO – Fear of Missing out). Усе те, що завдяки фільтрам в інших виглядає ідеально, а в нас ні, гризе нас зсередини», – зазначає коуч і менторка Мартіна Фау. Тож забудьте на мить про соцмережі, вмикайте колядки, а замість гортання стрічки переглядайте фото зі свого дитинства, адже там радість Різдва була абсолютно чистою!

Нафарбуйте нігті й сідайте на санчата

Замість шопінгу приділіть час манікюру, а потім беріть своїх близьких і вирушайте в театр на різдвяні історії. Або гайда кататися на ковзанах чи спускатися на санчатах з гірки. Ні, і цьому немає нічого непристойного, навіть якщо вам вже давно не шістнадцять. А закупитися можна й онлайн, наприклад скориставшись нашими різдвяними порадами.

«Навчіться збавляти звичний темп, навіть якщо багато хто вже у вересні гарячково пише списки справ. Навіть якщо ви поставите всі галочки, це не зробить вас щасливими, навпаки –швидше призведе до душевного спустошення. Замість цього спиніться й подумайте про те, що в самих приготуваннях до Різдва вам приносить радість. Це залиште. А решти позбудьтеся. Це ваш час, ваша енергія, а отже, ваше право використовувати її так, щоб вам було добре», – радить коуч.

Ставтеся до свого часу чутливо

Згадайте, що Різдво – це, по суті, справа лише одного тижня. І тоді вам, можливо, стане смішно від того, що ми ліземо зі шкіри кілька місяців заради семи днів. Облиште традиції, про які ви вже навіть не пам’ятаєте, звідки вони взялися. Це не варте ваших нервів і точно не варте безсонних ночей через виснаження. 

Якнайбільше бувайте на свіжому повітрі й знаходьте час для творчості, читання, малювання. Ваша психіка, втомлена за рік шаленого темпу, це справді оцінить. Повністю відволічіться. Навіть за рахунок скромнішого оздоблення й не такого ретельного прибирання (адже щойно ви завершите пилососити, можна починати все спочатку!)

Якщо ви вирішили спекти щось, робіть це з келихом пуншу в руці

Влаштуйте щось на зразок вечірки, присвяченої випіканню, зваріть пунш, увімкніть нескінченні збірки колядок та щедрівок і розважайтеся. Або поділіть між собою приготування до святкового столу й домовтеся, що поки ви печете подвійну порцію імбирних пряників, ваша подруга/сусідка поріже все для олів’є. Бо навіть найсмачніша страва для вас буде гіркою, якщо біля неї доведеться витанцьовувати о першій годині ночі. 

Можна придбати готові страви або солодощі. Існує багато благодійних фондів, для яких різдвяна випічка є важливим джерелом доходу, тож це буде рішення в стилі win–win. А щоб вдома пахло різдвяними солодощами, достатньо запалити правильні ароматичні свічки!

Спробуйте, запаліть

Тримайте бюджет під контролем

У передріздвяний період ми зазвичай поспішаємо доробити незавершені справи й підбиваємо підсумки за цілий рік. Це часто супроводжується стресом і песимістичним настроєм, доповненим втомою. Тоді все здається гіршим, ніж насправді.

«У такі моменти ми, ослаблені втомою, накопиченою за весь рік, часто помилково вдаємося до необдуманих, радикальних рішень. Задовго до погідної хвилини оптимістичних вітань і мрійливих новорічних обітниць», – пояснює тренер Мартіна Фау й рекомендує утриматися від рішучих кроків до того часу, поки ви не відпочинете й не почуватиметеся краще. Спробуйте відкласти на деякий час те, що вас зараз турбує. Коли ви заспокоїтеся, все матиме інший вигляд. 

Позичати на подарунки – це зовсім не романтично

І витрачати більше, ніж потрібно, теж не слід. Позичати на подарунки в наш час вже не комільфо, особливо в умовах економічної кризи. Але якщо ви не можете інакше, зверніться до ідей дешевих подарунків (чимало з них справді чудові!) й, найголовніше, поговоріть про це безпосередньо з тими, з ким ви збираєтесь зустрічати Новий рік. Не жалійтеся, мовляв, «я не можу собі цього дозволити», просто перетворіть пошук подарунків на гру і встановіть ліміт у три сотні. 

А собі на Різдво подаруйте хороший настрій. Адже це лише сім днів, які потрібно не просто якось пережити, а навпаки – насолодитися ними!