Перейти до основного вмісту

Нішевий парфум Chergui від французького бренда Serge Lutens

10.03.2016

Notino

Читання на 4 хвилини

Нішевий парфум Chergui від французького бренда Serge Lutens - великий аромат геніального парфумера. Представлений на ринку в 2005 році він дуже швидко підкорив серця як користувачів, так і критиків.

Наприклад, на це вказують результати голосування на сторінках Fragrantica, де Chergui потрапив у ТОП 3 нішевої парфумерії сучасності. Не виключенням стала і наша країна, парфум став одним з найулюбленіших і найпопулярніших серед безлічі нішевих парфумів. Отже, виникає запитання, в чому ж особливість даного аромату і чому він привертає таку увагу. Ми протестували Chergui і хочемо поділитися враженнями від нього.


На нашу думку, унікальною особливістю бренда Serge Lutens, є здатність поєднувати витонченість стародавніх арабських традицій з європейською, а точніше з французькою елегантністю та шармом. Serge Lutens вміло наближає східне світосприйняття до нас, європейців, робить його більш зрозумілим. І за цим всім стоїть геніальний парфумер, який вдало втілює свої почуття, спогади і ідеї в нотах ароматичних композиції - Serge Lutens. Він провів довгий час в Марокко і, напевно, саме звідси його досвід у гармонійному поєднанні декількох культур.

Chergui - це сухий гарячий вітер марокканської пустелі. Парфум Chergui інтерпретує саме цю тему. Таємничий еліксир захоплює з перших нот, кличе за собою, заволодіває вашими почуттями. Для створення аромату був запрошений один з найталановитіших парфумерів сучасності - Christopher Sheldrake.

Так що собою являє аромат?
Після першого нанесення нас захопить сильна хвиля солодких глибоких нот, серед яких, передусім, домінують мед та сухе листя тютюну, які поступово переходять у пахощі троянди. Серед цього розмаїття яскраво виділяється аромат камфори, яка часто нагадує запах шведських крапель, але триває недовго, і вже через 15 хвилин зникає.

З часом починає яскраво проявлятися тема сухості, тепла та солодощів. Аромат сухого листя тютюну (слід зазначити, що він немає нічого спільного з запахом сигаретного попелу), политого медом, разом з незабутніми пахощами сіна, створюють ефект приємного тепла та сухості. По мірі поступового розкриття всіх складових ви не знайдете ні найменшого натяку на вологі нотки. Відчуття сухості підсилюється завдяки пудровим відтінкам ірису, який довершує гармонію композиції, натякаючи на універсальний характер парфуму. І це ще не все, фінальне тепло, що пестить і обволікає, дарує вдале поєднання троянди і сандалового дерева. Оригінальність, магічну привабливість і надзвичайну силу несуть з собою нотки кадила та делікатні східні прянощі, які, в той же час, не намагаються зайняти домінантне положення в композиції. В Chergui можна з легкістю розпізнати кожен окремий компонент, які складаються в єдину гармонійну симфонію, розкриваючи свої таємниці поступово. Недаремно цей парфум вважається витвором мистецтва. Ароматна казка завершується обволікаючим шлейфом з пудрового ірису, сандалового дерева та білого мускусу.

До безперечних переваг цього незвичайного парфуму належить його приголомшлива стійкість - концентрація eau de parfum дозволить відчувати його мінімально 10 годин (це ми визначили при кожному тестуванні). Якби кожному аромату можна було відвести певний час пори року, то Chergui, безперечно, дісталась би осінь або зима. Це обумовлено східним характером композиції. В той же час, класичні риси парфуму дозволяють його використовувати як вдень, так і ввечері, а неоднозначність характеру композиції - в найбільш урочистих випадках. Christopher Sheldrake зумів втілити абстрактну тему сухості і тепла за допомогою оригінальних нот сіна, сухого тютюнового листя та меду, які уособлюють алхімію пустельного вітру Марокко. Рідкісна, багата, п’янка композиція, з благородним звучанням має свій власний характер, підходить як жінкам, так і чоловікам. Chergui від Serge Lutens - ідеальний приклад нішевого парфуму, якому притаманне використання натуральних інгредієнтів високої якості та ексклюзивний характер аромату. Більшість спеціалістів вважають Chergui справжнім шедевром. А ми, після інтенсивного тестування, можемо тільки погодитися з цим твердженням.

Наталя для parfumeria.ua