Перейти до основного вмісту

А як ви зберігаєте свої парфуми? 10 правил як це робити правильно

10.11.2016

Notino

Читання на 5 хвилин

Парфуми - досить делікатна річ. До їх складу входить спирт та ароматичні ефірні олійки, які можуть швидко та легко розкластися, кардинально змінюючи аромат та наносячи цим неабияку шкоду, головним чином більш дорогим парфумам.

 

Для того, щоб це не відбувалося потрібно всього-на-всього дотримуватися умов збереження парфумів. Якщо ми зберігаємо їх правильно, то справжній, аромат якісного парфуму не зміниться протягом декількох десятків років. Парфумовані та туалетні води збережуть свій аромат протягом року чи двох. Отже, яким же чином правильно зберігати парфум? Достатньо дотримуватися наступних 10 правил.

Не піддавайте флакон дії прямого сонячного випромінювання

Пряме сонячне випромінювання — найбільший ворог парфумів. Темний або непрозорий флакон частково перешкоджає цьому впливу. Але краще зайвий раз не ризикувати та зберігати флакон у темному місці.

Не піддавайте флакон впливу високих температур

Так, як і сонячне випромінювання, тепло порушує хімічні зв’язки у парфумі. А тому помірно висока температура може мати довготривалий негативний вплив. Краще не зберігати парфуми близько до радіаторів або інших джерел тепла.

Зберігайте парфуми при постійній температурі

Вам ніколи не приходило у голову помістити парфум у холодильник, який би врятував його від негативної дії високої температури. У цьому випадку, головною проблемою буде зміна температури, якій піддається парфум. Для довготривалого зберігання парфуму ідеальною буде кімнатна температура.

Не піддавайте парфум дії вологи

Більшість з нас, з практичних міркувань, залишають парфум у ванній кімнаті. Але там досить високий рівень вологості, а значить не зовсім ідеальні умови для його зберігання. Так, як і якість декоративної косметики, якість парфуму у вологому середовищі значно погіршується. Якщо у вас немає можливості придбати скриньку, яка б захистила флакон від дії пари, то зберігайте парфум у сухому приміщенні, наприклад у спальній кімнаті.

Не відкривайте флакон дуже часто

Повітря, вологість та тепло негативно впливають на якість парфуму. Тому намагайтеся не відкривати флакон зайвий раз. Деякі компанії використовують спеціальний тип флакону. У нього немає класичного ковпачка, він ізолює парфум від зовнішніх впливів. Моя порада: перенесіть невелику кількість парфумів в атомайзер, для того, щоб ви не відкривали та закривали флакон дуже часто.

Не струшуйте флакон

Ще й досі живе міф про те, що перед використанням флакон з парфумом необхідно потрусити. Але насправді все навпаки. Якщо виробник не звертає особливу увагу на це (як наприклад Jil Sander Sun Shake), то флакон з парфумом, перед нанесенням, не потрібно збовтувати. Струшування вкорочує вік парфуму та підвищує ризик розбиття флакону.

Не використовуйте занадто часто аплікатори

Якщо ваш парфум без пульверизатора, наноситься за допомогою roll-on або спеціального аплікатора, то потрібно враховувати те, що у нього потрапляють дрібні забруднюючі часточки та жири. Якщо вам подобається саме такий тип парфуму використовуйте одноразові аплікатори, або, якщо ви використовуєте спеціальні палочки для нанесення, то після застосування їх необхідно ополоснути та делікатно очистити.

Не зберігайте крихкі флакони на верхніх полицях

Дуже часто флакони — це справжні витвори мистецтва, створені відомими дизайнерами. Тому необхідно обережно поводитися з флаконом, щоб не розбити його і він довго радував свого власника. Зберігання на верхніх полицях не лише підвищує ризик розбиття, але часто парфум піддається впливу сонячного випромінювання, яке може пошкодити ваш улюблений Chanel No.5.

Помістіть парфум у шафу або коробочку

Яке найкраще місце для зберігання парфуму? Шафа. У ній темно, сухо та флакон не впаде, як наприклад з відкритої полиці. Це все буде працювати за умови, якщо у вашій шафі достатньо місця. Ще однією практичною можливістю зберігання парфумів є коробочки, які можна легко переміщувати з місця на місце. У будь-якому випадку, зберігайте флакони закритими, для попередження випадковій втраті обсягу.

Придбайте дорожній флакон

Якщо у вас є можливість придбати дорожній флакон — атомайзер, скористайтеся нею. Багато виробників пропонують свої аромати в міні флаконах. Також можна придбати порожні дорожні флакони, які ви зможете наповнити своїм улюбленим парфумом. Як це зробити показано у відео сюжеті нижче. Дорожні флакони зручно брати з собою у подорожі, мати завжди під рукою і користуватися коли буде необхідно.

Наталя для Parfumeria.ua