Перейти до основного вмісту

Відгук: Наскільки ефективні натуральні дезодоранти?

14.08.2023

Jana Potuznik

Читання на 5 хвилин

Натуральні дезодоранти дивовижно ніжні, чудово пахнуть, але на ринку їх усе ще небагато, а про їхню ефективність говорять досить обережно. Які їхні найсильніші сторони? Як вони працюють насправді? Ми перевірили їх на власних пахвах!

Природних антиперспірантів не існує

Перш за все, скажімо відверто, – якщо ви шукаєте натуральний антиперспірант, тобто засіб, який пригнічує безпосередньо причину потовиділення і неприємного запаху, то ви лиш марнуєте час. Існують лише натуральні дезодоранти, які, завдяки відповідному складу, вміють перекривати неприємні запахи й усувати їх. 

Натуральні дезодоранти не містять солей алюмінію та силіконів. Вони обходяться без «хімічних» ароматизаторів і стабілізаторів, які в класичних дезодорантах мають продовжувати термін їхньої дії і покращувати ефективність. Про всі ці інгредієнти багато дискутують не лише з точки зору їхнього впливу на природу через довгий період розкладання силіконів та солей алюмінію, а й через їхній вплив на шкіру та здоров’я загалом. 

Натуральні дезодоранти 

У натуральних дезодорантах, у якості активних речовин, ви знайдете натрій або мінеральні солі (наприклад, магнію). Про аромат подбають натуральні ефірні олії. До складу твердих дезодорантів часто входять піклувальні олії та гліцерин. 

Багато натуральних дезодорантів випускаються у формі спрею або кулькових дезодорантів. Твердий натуральний дезодорант не завжди продають у висувному аплікаторі, він може йти в коробочці. А якщо він оснащений аплікатором, то зазвичай паперовим, адже з точки зору екологічності має значення і упаковка. 

Тож які відгуки натуральні дезодоранти отримали в нашій редакції? Чи знайшли ми найкращий натуральний дезодорант?

Weleda Citrus кульковий дезодорант   

Петро, контент-спеціаліст

Що мені сподобалось найбільше: Дуже приємний, свіжий цитрусовий аромат без штучних ароматизаторів.

Переваги: Як і всі продукти Weleda, кульковий дезодорант Weleda Citrus – це органічний засіб без хімічних добавок і солей алюмінію. Він не закупорює пори, тому жодним чином не обмежує регуляторні функції шкіри. При цьому я жодного разу не спостерігав навіть найменшого подразнення шкіри або свербежу. Великою перевагою я також вважаю відсутність білих плям на чорному або жовтуватих плям на білому одязі, що є проблемою багатьох дезодорантів.

Недоліки: Я можу допустити, що користувачам із більш інтенсивним потовиділенням цього дезодоранту буде недостатньо. Але він цілком задовольняє мій «пототип», і я із задоволенням продовжу ним користуватися.

Найкращі натуральні дезодоранти

Purity Vision Deo Krystal мінеральний дезодорант 

Влад, фотограф

Що мені сподобалось найбільше: Я люблю натуральні речі без запаху. Це був кращий варіант, ніж класичний дезодорант. Тому що класичні попросту не мають приємного запаху.

Переваги: Purity Vision Deo Crystal створює на шкірі таку собі природну захисну плівку. Він не залишає білих плям на одязі. Я також почав використовувати його для ніг і рук, коли дуже жарко. Рекомендую, це дуже приємно. 

Недоліки: Перед використанням його слід змочити водою. Він трохи пече після нанесення на щойно поголені пахви.

Soaphoria Innocence органічний крем-дезодорант

Аліса, завідувачка відділу контент-маркетингу

Що мені сподобалось найбільше: Він пахне зеленим чаєм. Але не надто нав’язливо. Мені також сподобалася веганська композиція з кокосовою та мигдалевою оліями.

Переваги: Я взагалі фанатка натуральних речей. Чудово, що дезодорант Soaphoria Innocence також діє як антиперспірант, що точно не є правилом для натуральних дезодорантів. Він не залишає жодних слідів на одязі.

Недоліки: Мене трохи напружував спосіб нанесення. Засіб необхідно втирати в пахви пальцями. Я також спробувала нанести його на стегна, як я це зазвичай роблю зі звичайним антиперспірантом, щоб не натирати стегна. Він не працював так, як мені потрібно. 

We Love The Planet You Love Staying Fresh Naturally Forever Fresh

Іван, фотограф

Що мені сподобалось найбільше: Екологічна упаковка, що підлягає переробці, екологічний процес виробництва.

Переваги: Склад дезодоранту We Love The Planet You Love Staying Fresh Naturally Forever Fresh створений на основі поєднання бджолиного воску, кокосової олії та кукурудзяного крохмалю, завдяки чому дезодорант легко наноситься і пом’якшує шкіру. Одного стіка вистачає приблизно на 2-3 місяці. Він має аромат унісекс, тож я можу ділитися ним зі своєю дружиною.

Недоліки: Я не помітив жодного.

Чи стане натуральний дезодорант саме тим, що вам потрібно, чи ви залишитеся прихильником класичних? Але в будь-якому випадку, дезодорант на літо – це маст-хев.