Вологість, тепло, недостатня кількість повітря та неприємне подразнення шкіри. Середовище під маскою надзвичайно сприятливе для появи дерматологічних проблем. Маска вже стала символом нашого часу, а подібно до неї стає і масне – акне, спричинене носінням маски. Як боротися із маскне та запобігти його появі?
Що таке маскне та які причини його появи
Маскне – це стан шкіри, спричинений довготривалим носінням захисної маски або респіратора. Це найчастіша причина виникнення так званого acne mechanica – механічного акне.
Механічне тертя, тепло, поганий доступ повітря, вологість від потовиділення, дихання та говоріння під маскою спричиняють ідеальне середовище для розмноження мікроорганізмів і закупорення пор. Мікроскопічне пошкодження шкіри обличчя, яке виникає у результаті тертя, полегшує проникнення бруду та бактерій у шкіру. Пори забруднюються, сприяючи появі різноманітних форм акне – незначні прищики, чорні цятки або ж кістозні прищі.
Як запобігти появі маскне
Профілактика – це перший крок до успіху. Дотримуйтесь правил правильного носіння маски, що знизить ризик появи маскне до мінімуму:
- Носіть маску тільки у визначених для цього місцях. Під час перебування на свіжому повітрі, якщо ви не знаходитеся серед інших людей, зніміть маску, дозволивши шкірі дихати.
- Запобігайте розмноженню бактерій під маскою, регулярно міняючи її – кілька разів на день. Паперова маска швидко абсорбує вологу, тому її варто міняти кожних 20 хвилин. Якщо у вас є така можливість, дозвольте шкірі подихати, перш ніж одягнути нову маску.
- Якщо ви носите маску з тканини, її варто прати та прасувати після кожного користування. Обирайте делікатні засоби для прання, не користуйтесь ополіскувачем, що може спричинити подразнення шкіри, сприяючи закупоренню пор.
- Маска з тканини повинна бути з приємного матеріалу – найкраще зі 100% бавовни. Вона повинна ідеально прилягати до вашого обличчя, не тиснути, не натирати та не подразнювати шкіру. Перед першим використанням маску завжди виперіть та попрасуйте.
Як позбутись маскне
У вас вже утворились перші прищики під маскою? Тоді настав час замінити свій регулярний догляд за шкірою на спеціалізовану косметику проти маскне, створивши нове правило в догляді за шкірою.
Догляд за шкірою обличчя під маскою
Перш ніж одягнете маску, ваша шкіра повинна бути досконало чистою і захищеною від тертя. Під час регулярного догляду дотримуйтесь наступних правил:
- Помийте обличчя теплою водою і спеціальною піною, емульсією чи гелем проти акне. Очищення можете продовжити делікатним тоніком.
- Після очищення нанесіть зволожуючий крем – він створить тонкий захисний шар між шкірою та маскою, що запобігатиме механічному тертю.
- Обирайте некомедогенний крем на обличчя з делікатною текстурою, який не закупорить пори та надміру не обтяжить шкіру. Чудово підійдуть гелеві креми, або легкі сироватки для шкіри обличчя.
- Покладіться на догляд з антиоксидантами, що захищатимуть від негативних зовнішніх впливів.
- Навпаки уникайте користування густими поживними кремами, вазеліном, надто жирними засобами, або продукцією, яка сприяє виділенню шкірного сала.
- Протягом дня не користуйтесь засобами із вмістом ратинолу або інших потенційно подразнюючих речовин. Через оклюзію маска підвищує ефективність активних речовин, що може негативно впливати на шкіру.
- Нанесіть крем проти маскне принаймні за 15 хвилин до одягнення маски, щоб він стиг ввібратися і його залишки не втирались у маску.
Вечірній догляд проти маскне
Ввечері варто знову глибоко очистити шкіру обличчя, користуючись засобами проти маскне, що сприяють відновленню пошкодженої та втомленої від маски шкіри:
- Одразу повернувшись додому, очистіть шкіру обличчя. Протягом дня під маскою накопичився піт, жир і бруд, які необхідно якомога швидше видалити, щоб запобігти закупоренню пор.
- Додайте до свого вечірнього догляду за шкірою засоби проти маскне, до складу яких входять активні речовини для проблемної шкіри – перекис бензоїлу, саліцилова кислота й інші AHA кислоти. Під час нанесення варто бути обережними, особливо, якщо ваша шкіра значно подразнена. У такому випадку обирайте понижений рівень концентрації, або тимчасово перейдіть на делікатні, заспокійливі та зволожуючі засоби.
- Не користуйтесь одночасно кількома засобами з активними речовинами проти масне, таким чином ви запобігатимете подразненню. Інтенсивний локальний догляд проти акне нанесіть тільки на окремі прищики, не на ціле обличчя. Якщо ви звикли користуватись засобами з вмістом ратинолу, тоді один вечір нанесіть його, а наступний вечір локальний догляд, у жодному випадку не обидва одночасно.
- Хоча б раз на тиждень скористайтесь заспокійливою маскою, яка освіжить та відновить шкіру обличчя.
Для досягнення якнайкращих результатів, дотримуйтесь наступних рекомендацій, як позбутися акне: не видушуйте прищі, не торкайтесь обличчя брудними руками, пийте достатню кількість води, дотримуйтесь здорового способу харчування, і найголовніше – уникайте стресу та будьте спокійними.
Найкращі продукти проти маскне
Макіяж під маскою та масне
Дерматологи не рекомендують робити макіяж, якщо ви плануєте носити маску. Це може сприяти закупоренню пор, що погіршить стан масне. А тому під час носіння маски варто обмежити макіяж до мінімуму. Якщо вам все ж потрібно замаскувати маскне тональним кремом, пам'ятайте, що менше означає більше та дотримуйтесь кількох основних правил, що зменшать будь-які негативні наслідки:
- Тональний крем варто завжди наносити на очищену та зволожену шкіру обличчя, задовго до одягнення маски.
- Перед нанесенням тонального крему вимийте руки. Якщо ви користуєтесь пензликом або спонжиком, варто регулярно мити й очищати їх.
- Оберіть некомедогенний тональний крем зі складом, що не закупорює пори. Найкраще обирайте спеціальний тональний крем для проблемної шкіри від виробників дермокосметики, що своїм складом піклуватимуться про шкіру, уражену акне.
- На тональний крем нанесіть пудру для фіксації, що запобігатиме відбиттю макіяжу на масці.
- Якщо вам потрібно замаскувати лише делікатні прояви маскне, тоді вам цілком достатньо легкого ВВ крему, який значно менше обтяжує шкіру.
- Зніміть макіяж якомога швидше, щоб шкіра могла якнайшвидше знову дихати. Потім ретельно очистіть шкіру.