Перейти до основного вмісту

Маскне: Як позбутись маскне, носячи маску

Вологість, тепло, недостатня кількість повітря та неприємне подразнення шкіри. Середовище під маскою надзвичайно сприятливе для появи дерматологічних проблем. Маска вже стала символом нашого часу, а подібно до неї стає і масне – акне, спричинене носінням маски. Як боротися із маскне та запобігти його появі?

Що таке маскне та які причини його появи

Маскне – це стан шкіри, спричинений довготривалим носінням захисної маски або респіратора. Це найчастіша причина виникнення так званого acne mechanica – механічного акне.

Механічне тертя, тепло, поганий доступ повітря, вологість від потовиділення, дихання та говоріння під маскою спричиняють ідеальне середовище для розмноження мікроорганізмів і закупорення пор. Мікроскопічне пошкодження шкіри обличчя, яке виникає у результаті тертя, полегшує проникнення бруду та бактерій у шкіру. Пори забруднюються, сприяючи появі різноманітних форм акне – незначні прищики, чорні цятки або ж кістозні прищі.

весь текст скритий текст

Як запобігти появі маскне

Профілактика – це перший крок до успіху. Дотримуйтесь правил правильного носіння маски, що знизить ризик появи маскне до мінімуму:

 • Носіть маску тільки у визначених для цього місцях. Під час перебування на свіжому повітрі, якщо ви не знаходитеся серед інших людей, зніміть маску, дозволивши шкірі дихати.
 • Запобігайте розмноженню бактерій під маскою, регулярно міняючи її – кілька разів на день. Паперова маска швидко абсорбує вологу, тому її варто міняти кожних 20 хвилин. Якщо у вас є така можливість, дозвольте шкірі подихати, перш ніж одягнути нову маску.
 • Якщо ви носите маску з тканини, її варто прати та прасувати після кожного користування. Обирайте делікатні засоби для прання, не користуйтесь ополіскувачем, що може спричинити подразнення шкіри, сприяючи закупоренню пор.
 • Маска з тканини повинна бути з приємного матеріалу – найкраще зі 100% бавовни. Вона повинна ідеально прилягати до вашого обличчя, не тиснути, не натирати та не подразнювати шкіру. Перед першим використанням маску завжди виперіть та попрасуйте.

весь текст скритий текст

Як позбутись маскне

У вас вже утворились перші прищики під маскою? Тоді настав час замінити свій регулярний догляд за шкірою на спеціалізовану косметику проти маскне, створивши нове правило в догляді за шкірою.

Догляд за шкірою обличчя під маскою

Перш ніж одягнете маску, ваша шкіра повинна бути досконало чистою і захищеною від тертя. Під час регулярного догляду дотримуйтесь наступних правил:

 • Помийте обличчя теплою водою і спеціальною піною, емульсією чи гелем проти акне. Очищення можете продовжити делікатним тоніком.
 • Після очищення нанесіть зволожуючий крем – він створить тонкий захисний шар між шкірою та маскою, що запобігатиме механічному тертю.
 • Обирайте некомедогенний крем на обличчя з делікатною текстурою, який не закупорить пори та надміру не обтяжить шкіру. Чудово підійдуть гелеві креми, або легкі сироватки для шкіри обличчя.
 • Покладіться на догляд з антиоксидантами, що захищатимуть від негативних зовнішніх впливів.
 • Навпаки уникайте користування густими поживними кремами, вазеліном, надто жирними засобами, або продукцією, яка сприяє виділенню шкірного сала.
 • Протягом дня не користуйтесь засобами із вмістом ратинолу або інших потенційно подразнюючих речовин. Через оклюзію маска підвищує ефективність активних речовин, що може негативно впливати на шкіру.
 • Нанесіть крем проти маскне принаймні за 15 хвилин до одягнення маски, щоб він стиг ввібратися і його залишки не втирались у маску.

весь текст скритий текст

Вечірній догляд проти маскне

Ввечері варто знову глибоко очистити шкіру обличчя, користуючись засобами проти маскне, що сприяють відновленню пошкодженої та втомленої від маски шкіри:

 • Одразу повернувшись додому, очистіть шкіру обличчя. Протягом дня під маскою накопичився піт, жир і бруд, які необхідно якомога швидше видалити, щоб запобігти закупоренню пор.
 • Додайте до свого вечірнього догляду за шкірою засоби проти маскне, до складу яких входять активні речовини для проблемної шкіри – перекис бензоїлу, саліцилова кислота й інші AHA кислоти. Під час нанесення варто бути обережними, особливо, якщо ваша шкіра значно подразнена. У такому випадку обирайте понижений рівень концентрації, або тимчасово перейдіть на делікатні, заспокійливі та зволожуючі засоби.
 • Не користуйтесь одночасно кількома засобами з активними речовинами проти масне, таким чином ви запобігатимете подразненню. Інтенсивний локальний догляд проти акне нанесіть тільки на окремі прищики, не на ціле обличчя. Якщо ви звикли користуватись засобами з вмістом ратинолу, тоді один вечір нанесіть його, а наступний вечір локальний догляд, у жодному випадку не обидва одночасно.
 • Хоча б раз на тиждень скористайтесь заспокійливою маскою, яка освіжить та відновить шкіру обличчя.

весь текст скритий текст

Для досягнення якнайкращих результатів, дотримуйтесь наступних рекомендацій, як позбутися акне: не видушуйте прищі, не торкайтесь обличчя брудними руками, пийте достатню кількість води, дотримуйтесь здорового способу харчування, і найголовніше – уникайте стресу та будьте спокійними.

Макіяж під маскою та масне

Дерматологи не рекомендують робити макіяж, якщо ви плануєте носити маску. Це може сприяти закупоренню пор, що погіршить стан масне. А тому під час носіння маски варто обмежити макіяж до мінімуму. Якщо вам все ж потрібно замаскувати маскне тональним кремом, пам'ятайте, що менше означає більше та дотримуйтесь кількох основних правил, що зменшать будь-які негативні наслідки:

 • Тональний крем варто завжди наносити на очищену та зволожену шкіру обличчя, задовго до одягнення маски.
 • Перед нанесенням тонального крему вимийте руки. Якщо ви користуєтесь пензликом або спонжиком, варто регулярно мити й очищати їх.
 • Оберіть некомедогенний тональний крем зі складом, що не закупорює пори. Найкраще обирайте спеціальний тональний крем для проблемної шкіри від виробників дермокосметики, що своїм складом піклуватимуться про шкіру, уражену акне.
 • На тональний крем нанесіть пудру для фіксації, що запобігатиме відбиттю макіяжу на масці.
 • Якщо вам потрібно замаскувати лише делікатні прояви маскне, тоді вам цілком достатньо легкого ВВ крему, який значно менше обтяжує шкіру.
 • Зніміть макіяж якомога швидше, щоб шкіра могла якнайшвидше знову дихати. Потім ретельно очистіть шкіру.

весь текст скритий текст