Перейти до основного вмісту

Що робити з попрілостями

Що таке попрілості?

Наукова назва попрілостей — інтертриго. Це червонуваті або дуже почервонілі ділянки шкіри, які недостатньо провітрювалися і внаслідок цього запарилися. Зазвичай від них страждають немовлята, але також ця проблема часто зустрічається у людей із надмірною вагою, в яких попрілості з’являються у складках шкіри. У немовлят попрілості найчастіше зустрічаються в паховій ділянці, на сідницях, під пахвами або під шиєю.

Позбавте свого малюка від цієї неприємної проблеми та ознайомтеся з порадами, як позбутися попрілостей і ефективно запобігати їх появі!

Чому в мого малюка з'явилися попрілості?

Багато матусь вважають, що можуть на 100 % розпізнати на малюку попрілості. У них в уяві є стійкий образ потворних червоних плям на шкірі. Правда полягає в тому, що будь-яке почервоніння не є нормальним. Навіть злегка почервоніла шкіра — це запарена шкіра, тому, якщо ви не впевнені, чи має ваш малюк попрілості, порівняйте колір ураженої ділянки з кольором шкіри, наприклад, на ручках.

Попрілості найчастіше виникають внаслідок поганої провітрюваності шкіри. Якщо ви використовуєте одноразові підгузки, міняйте їх часто, в ідеалі — відразу після того, як малюк помочився. Закакані сіднички не витирайте вологими серветками, а мийте під проточною теплою водою. І перед тим, як одягнути чистий підгузок, завжди дайте шкірі провітритися і ретельно, але делікатно висушіть її. Навіть злегка волога шкіра швидко запарюється.

 

Якщо ви використовуєте тканинні підгузки, періть їх регулярно в дитячому гіпоалергенному пральному засобі, який не містить ароматизаторів.

Причиною появи попрілостей також може бути невідповідний розмір підгузка. Можливо, вашому малюку потрібен більший розмір? Керуйтеся власним судженням, а не рекомендованими кілограмами на упаковці. Це також стосується одягу — більш вільний набагато краще пропускає повітря.

Синтетичні матеріали, які роблять одяг еластичним, також сприяють виникненню попрілостей. Обирайте одяг, до складу якого входить здебільшого бавовна або льон, і який містить лише близько 5 % еластану.

Зазвичай, при діареї в немовлят уникнути попрілостей дуже важко. У такому випадку доречно дотримуватися посиленого гігієнічного режиму, мити ділянки ймовірного виникнення попрілостей при кожній зміні підгузка та змазувати їх захисним кремом.

весь текст скритий текст

Як правильно лікувати попрілості

Не варто соромитися, якщо у вашої дитини з'явилися попрілості. Це може статися з будь-якою мамою. Було б соромно махнути на це рукою. Що робити, якщо ви розгорнули підгузок і виявили, що у вашої дитини є попрілості?

1. Ніжно, але ретельно помийте дитину теплою водою або з використанням мила, яке не містить ароматизаторів. У ванну можна додати олійку ромашки або календули, які допоможуть заспокоїти шкіру. Якщо у вас вдома є сушені трави, просто замочіть їх на кілька хвилин, щоб вони настоялися, а потім долийте у ванну.

2. Після цього висушіть шкіру, ніжно промокнувши її бавовняною або краще бамбуковою пелюшкою. Бамбукові та муслінові пелюшки дорожчі, але мають помітно м'якшу текстуру й ніжніші до шкіри.

 

3. Найбільш почервонілі ділянки обробіть маззю від попрілостей. Можливо, вам доведеться випробувати декілька, перш ніж ви знайдете ту, яка підійде саме вашому малюку. Ми не рекомендуємо використовувати дитячу присипку через суперечливі випадки з вмістом канцерогенних речовин. Багато мам також зазначають, що вона утворює грудочки у складках шкіри.

4. Ключовий момент! Не одягайте дитині підгузок, а дозвольте їй якомога довше бути без нього. Якщо холодно, надягніть шкарпетки, футболку і накиньте на неї легку ковдру. Якими б повітропроникними не були сучасні підгузки, без них шкіра дихає краще.

Щоб позбутися попрілостей, іноді потрібно кілька днів. Головне, щоб шкіра залишалася сухою, чистою та добре провітрювалася. Якщо ви боретеся з попрілостями більше тижня, зверніться до педіатра. Можливо, приєдналося грибкове ураження, позбутися якого вам допоможе мазь, що відпускається за рецептом.

весь текст скритий текст