Що робити з попрілостями
Що таке попрілості?
Наукова назва попрілостей — інтертриго. Це червонуваті або дуже почервонілі ділянки шкіри, які недостатньо провітрювалися і внаслідок цього запарилися. Зазвичай від них страждають немовлята, але також ця проблема часто зустрічається у людей із надмірною вагою, в яких попрілості з’являються у складках шкіри. У немовлят попрілості найчастіше зустрічаються в паховій ділянці, на сідницях, під пахвами або під шиєю.
Позбавте свого малюка від цієї неприємної проблеми та ознайомтеся з порадами, як позбутися попрілостей і ефективно запобігати їх появі!
Чому в мого малюка з'явилися попрілості?
Багато матусь вважають, що можуть на 100 % розпізнати на малюку попрілості. У них в уяві є стійкий образ потворних червоних плям на шкірі. Правда полягає в тому, що будь-яке почервоніння не є нормальним. Навіть злегка почервоніла шкіра — це запарена шкіра, тому, якщо ви не впевнені, чи має ваш малюк попрілості, порівняйте колір ураженої ділянки з кольором шкіри, наприклад, на ручках.
Попрілості найчастіше виникають внаслідок поганої провітрюваності шкіри. Якщо ви використовуєте одноразові підгузки, міняйте їх часто, в ідеалі — відразу після того, як малюк помочився. Закакані сіднички не витирайте вологими серветками, а мийте під проточною теплою водою. І перед тим, як одягнути чистий підгузок, завжди дайте шкірі провітритися і ретельно, але делікатно висушіть її. Навіть злегка волога шкіра швидко запарюється.
весь текст
Як правильно лікувати попрілості
Не варто соромитися, якщо у вашої дитини з'явилися попрілості. Це може статися з будь-якою мамою. Було б соромно махнути на це рукою. Що робити, якщо ви розгорнули підгузок і виявили, що у вашої дитини є попрілості?
1. Ніжно, але ретельно помийте дитину теплою водою або з використанням мила, яке не містить ароматизаторів. У ванну можна додати олійку ромашки або календули, які допоможуть заспокоїти шкіру. Якщо у вас вдома є сушені трави, просто замочіть їх на кілька хвилин, щоб вони настоялися, а потім долийте у ванну.
2. Після цього висушіть шкіру, ніжно промокнувши її бавовняною або краще бамбуковою пелюшкою. Бамбукові та муслінові пелюшки дорожчі, але мають помітно м'якшу текстуру й ніжніші до шкіри.
весь текст