Перейти до основного вмісту

Хвилясте й кучеряве волосся

Кучеряве й хвилясте волосся – мрія багатьох жінок, але його власниці знають, що догляд за кучерявим волоссям дещо вимогливіший, аніж за прямим. Це пов'язано з тим, що кучеряве волосся від природи сухіше й пористіше, загалом має жорсткішу текстуру й менше блищить. Тому хвилі й локони бувають неслухняними, схильними до швидкої втрати вологи, ламкості й посіченості. Дізнайтеся, як правильно доглядати за кучерявим волоссям, що таке метод curly girl і відкрийте для себе разом з нами найкращі продукти для кучерявого волосся, які перетворюють позбавлене енергії сухе волосся на потік блискучих і м'яких хвиль або локонів!

Типи хвилястого й кучерявого волосся

Перш ніж почати шукати найкращі засоби для кучерявого волосся, визначте, який саме у вас тип хвилястості або кучерів. Якщо ви добре знаєте своє волосся, то завиграшки впораєтеся з укладанням і доглядом за кучерявим волоссям.

На хвилястість волосся впливає форма фолікула (мішечка в шкірі голови), з якого росте волосся. Таким чином, чим плоскіший й овальніший фолікул, тим кучерявіше волосся, тоді як круглий фолікул продукує пряме волосся. Досить часто волосся має кілька різних видів хвиль і завитків. За типом хвилястості волосся й діаметром завитків розрізняють: 

Хвилясте волосся (позначається як тип 2), яке зазвичай характеризується більш-менш прямими пасмами на маківці голови й легкою хвилястістю від вух до кінчиків волосся. Отже, волосся не є ні повністю прямим, ні кучерявим. Хвилястість може набувати таких ступенів:

 • ледь помітні хвильки (2А),
 • виразніші хвилі з пасмами S-подібної форми (2В),
 • чітко виражені хвилі, що починаються від самих коренів (2C).

Кучеряве волосся (тип 3) чітко виражене в порівнянні з хвилястим волоссям і зазвичай має більший об'єм на голові. Кучеряве волосся густе, а його текстура зазвичай дуже жорстка. Кучері можуть бути:

 • чітко виражені S-подібної форми (3A),
 • невеликої окружності, що нагадують пружні спіралі (3B),
 • найменшої окружності, схожі на штопори, саме про такі кажуть curly-coily (3C).

Афрозачіска (тип 4), яку ще називають kinky hair – ідеально тугі спіралі, волосся має великий об'єм. Воно жорстке на дотик і схильне сильно кучерявитися. Ми розрізняємо:

 • S-подібні густі локони (тип 4A),
 • закручені зигзагоподібні локони без чіткого малюнка (тип 4В),
 • найщільніший тип кучерів, які після висихання скорочуються до 50 % своєї довжини (4С).

весь текст скритий текст

Наша порада: якщо ви не впевнені, яке у вас волосся – хвилясте чи радше кучеряве, спробуйте цей простий трюк. Хвилясте волосся можна випрямити під час звичайного сушіння феном за допомогою круглої щітки, й воно залишиться прямим. Кучеряве волосся, навпаки, дуже важко висушити феном до прямого.

Догляд за кучерявим і хвилястим волоссям

Основою догляду за хвилястим волоссям, безумовно, є достатнє зволоження й живлення. Хвилясте й кучеряве волосся зазвичай містить менше кератину (протеїну), аніж пряме волосся. Крім того, через закручену форму волосин знижується постачання вологи й шкірного жиру від шкіри голови до кінчиків, тому волосся стає ламким і схильним до розпушування на кінцях. Регулярне зволоження волосся під час миття й щоденного укладання допомагає запобігти ламкості й сухості, аби ви могли насолоджуватися блискучими, здоровими локонами.

Які продукти для кучерявого волосся варто обирати?

Бажаєте приборкати неслухняне «цунамі» на голові й насолоджуватися красиво окресленими кучерями й локонами? Щоб правильно вибрати засоби для волосся, зверніть увагу на його пористість, яка є індикатором того, чи потребує ваше волосся щедрої дози зволоження або протеїну. По суті пористість означає здатність волосся поглинати й утримувати вологу й істотно залежить від стану волосся й ступеня його пошкодження. Простий тест допоможе вам зрозуміти стан вашого волосся. Візьміть одну волосину за кінчик і проведіть великим і вказівним пальцями вгору до кореня:

Волосина гладенька на дотик, отже, вона має низьку пористість, а для догляду за волоссям достатньо звичайного зволоження.

 • Шампунь для кучерявого волосся для підтримки гідратації наносьте в невеликій кількості завбільшки з лісовий горіх.
 • Завершуйте кожне миття зволожувальним кондиціонером і засобом, що не потребує ополіскування.
 • Зволожувальну маску для кучерявого волосся слід наносити у вигляді обгортання не рідше одного разу на два тижні.
 • Між процедурами миття оздоровлюйте волосся кремами й сироватками для кучерявого волосся або легкими олійками для волосся (аргановою, жожоба чи з виноградних кісточок).
 • Для укладання кучерявого волосся обирайте легкі гелі й пінки для волосся, які його не обтяжують.

весь текст скритий текст

Волосся дуже нерівне й шорстке, отже, воно має підвищену пористість. Тут настає черга засобів для кучерявого волосся, що забезпечують гідратацію й постачання протеїну. Протеїн сприяє зволоженню волосся, заповнюючи прогалини у волосяній оболонці, щоб волога не могла легко випаровуватися з волосся, й усуваючи таким чином пористість.

 • Достатньо, щоб протеїн містився лише в одному з продуктів (протеїновий шампунь або протеїновий кондиціонер для кучерявого волосся) або в масці для волосся, яку слід наносити один раз на тиждень. Інші засоби для кучерявого волосся повинні бути спрямовані передусім на зволоження.
 • Найкращі засоби для кучерявого волосся, які постачають необхідну дозу протеїну пошкодженому волоссю, повинні містити, наприклад, колаген, протеїни шовку й пшениці, кератин або пептиди.
 • Після миття ідеальним варіантом буде кондиціонер, що не потребує змивання, адже він допомагає утримувати вологу всередині волосся тривалий час.
 • Забезпечте волоссю інтенсивне живлення для цього чудово підійдуть масла для волосся й олійки для кучерявого волосся (кокосова, рицинова).
 • Регулярні обгортання хоча б один раз на тиждень з інтенсивно живильною маскою для кучерявого волосся допоможуть прискорити регенерацію волосся.

весь текст скритий текст

Найкращі маски й кондиціонери для кучерявого волосся

Як правильно мити й сушити кучеряве й хвилясте волосся?

 • Завжди мийте кучеряве волосся, проводячи по шкірі голови легкими круговими рухами.
 • Для останнього ополіскування використовуйте холодну воду, щоб закрити поверхню волосин.
 • Ніколи не тріть волосся рушником після миття, краще обережно промокніть його бавовняним рушником.
 • Не залишайте волосся загорнутим у тюрбан або рушник надовго.
 • Кучеряве й хвилясте волосся можна розчісувати лише у вологому стані або не розчісувати взагалі. Під час розчісування дотримуйтесь правильної послідовності, тобто від кінчиків до коренів й окремими пасмами.
 • Якщо необхідно повністю розчесати волосся, використовуйте лише гребінець для кучерявого волосся з широкими зубцями.
 • Можна закрутити ще вологе волосся пальцями в спіралі, щоб краще сформувати локони. Перед цим варто нанести крем для укладання кучерів, який підтримає їхню форму.
 • Якщо маєте достатньо часу, сушіть волосся феном лише біля шкіри голови, залишаючи решту вільно сохнути на повітрі.
 • Якщо для сушіння волосся необхідно використовувати фен, встановіть його на холодний або середній тепловий режим і надягніть дифузор.
 • Завжди наносьте на волосся термозахисний засіб перед сушінням феном.
 • Подальше укладання кучерявого волосся, свіжість хвиль і локонів між процедурами миття забезпечать легкий спрей для хвилястого волосся, віск для кучерявого волосся, що допомагає пасмам залишатися гладенькими, або пінка для волосся, що гарно підкреслить форму хвиль, не обтяжуючи волосся.

Наша порада: після нічного сну ваше хвилясте волосся буває скуйовдженим і неслухняним? Спробуйте на ніч так званий «ананас» або збирання волосся шовковою гумкою на маківці в пальму. Цей трюк допоможе вам прокидатися з красивими й слухняними локонами.

весь текст скритий текст

Що таке метод CGM або Curly Girl method?

Метод Curly Girl (скорочено CGM) дуже популярний серед власниць кучерявого й хвилястого волосся. Це метод догляду за кучерявим волоссям, який має на меті оздоровлення хвилястого й кучерявого волосся й може слугувати практичним посібником, як підібрати правильні засоби для вашого волосся і яким методам укладання віддати перевагу. Хоча цей метод не зробить хвилястим пряме від природи волосся, він чудово підходить для волосся з текстурою, причому в діапазоні від хвилястої до афро.

Які головні принципи методу Curly Girl?

 • За цим методом бажано мити голову не частіше трьох разів на тиждень.
 • Волосся не можна розчісувати в сухому стані, адже це може спричинити його пошкодження й розпушування.
 • Метод Curly Girl рекомендує уникати термічного пошкодження волосся (сушіння феном на максимальному режимі, прасування, завивка або миття в гарячій воді).
 • Згідно з методом Curly Girl засоби для кучерявого волосся не повинні містити парабенів, сульфатів або спирту в значних кількостях.
 • Для миття й живлення волосся важливо підібрати кондиціонер і шампунь без силіконів.
 • Для жорсткого, дуже сухого або дуже кучерявого волосся бажано замінити шампунь для кучерявого волосся на так званий cowashing або очищення за допомогою мийного кондиціонера.
 • Після миття голови доцільно загорнути волосся в бавовняну футболку замість рушника.
 • Для різних зачісок або на ніч метод Curly Girl рекомендує передусім шовкові гумки, пов'язки на голову й шовкові хустки.
 • Догляд за хвилястим волоссям за допомогою CGM також передбачає захист волосся під час сну, а саме спання на шовковій наволочці або в шовковій шапочці для запобігання розпушуванню й сухості.

весь текст скритий текст

Найкращі продукти CGM

Як отримати кучеряве волосся з прямих пасом?

Якщо природа не наділила вас кучерявим волоссям від природи, не варто впадати у відчай. Є кілька способів зробити волосся кучерявим або невимушено хвилястим у стилі бохо як мінімум до наступного миття:

 • Щипці для завивки волосся допоможуть вам створити природні хвилі, незалежно від того, чи хочете ви отримати витончені локони, чи кокетливі кільця. Вибирайте з класичних щипців для рівних хвиль, конічних щипців для завивки для різноманітних хвиль або автоматичних щипців для завивки, які накручують волосся замість вас.
 • Випрямлячі для створення хвиль із закругленими краями також формують красиві хвилі в найкоротші терміни за умови невеликої практики.
 • Бігуді досі популярні. Це найкращий спосіб отримати кучеряве волосся без щипців і випрямлячів, тобто без впливу гарячого повітря на волосся.
 • Коса, яку ви заплітаєте з вологого волосся перед сном, – ідеальний метод зробити волосся кучерявим за ніч і прокинутися вранці з головою, вкритою м'якими хвилями.

весь текст скритий текст