Перейти до основного вмісту

Парфуми, EdP, EdT чи EdC? Чи розумієтеся ви на концентрації ароматів?

24.06.2022

Notino

Читання на 7 хвилин

Ви обрали нові парфуми, але відчуваєте, що за якийсь час їхній божественний аромат, який вас так привабив, зникає без сліду? Можливо, ви придбали неправильний тип продукту! Адже в світі парфумів існує практичний поділ, який чітко визначає, будемо ми насолоджуватися ароматом довгі години, чи лише кілька митей...

Парфуми, парфумована вода, туалетна вода, одеколон... Ці поняття, напевно, відомі багатьом, але чи знаєте ви їхнє правильне значення? Згадану загальну класифікацію визначає співвідношення складників парфумерної композиції, а саме вміст ароматних компонентів у концентрованому спирті. Ця пропорція характеризує так звану силу парфумів, тобто те, як довго вони зберігають свій аромат.

Як обрати справді стійкий аромат?

Ви знайшли аромат, який вам сподобався, й хочете насолоджуватися його присутністю якомога довше? Перш ніж купити продукт, уважно роздивіться коробочку. Адже на ній точно написано, про який тип аромату йдеться! Сила аромату, тобто те, як довго ви й ваше оточення його відчуватимете, визначається часткою ароматних есенцій у концентрованому спирті – алкоголі.

Парфуми складаються з трьох основних компонентів – води, спирту й ароматних інгредієнтів. Взаємна пропорція цих речовин визначає силу парфумерного продукту, його стійкість і, до речі, ціну. Парфуми з найбільшою концентрацією ароматних складників, звичайно, найдорожчі!

Продукти

Наявність спирту в парфумах дуже важлива, адже він забезпечує поглинання аромату шкірою, а також його вивільнення в навколишнє повітря. До речі, саме контакт спирту зі шкірою змушує кожен аромат злегка по-різному звучати на різних людях. Це пов’язано з тим, що в кожного з нас є свій специфічний мускус, аромат тіла, на який інші духмяні речовини впливають доволі слабко.

Абревіатури EdC, EdT й інші – що вони означають?

Отже, вміст ароматних есенцій у парфумерних продуктах визначає, до якого типу вони належать. Також це впливає на кінцеву ціну. У цьому аспекті парфумерні продукти поділяються на п'ять основних груп.

  • Eau Fraîche – менше 3% ароматних есенцій
  • Eau de Cologne (EdC) – 3-5% ароматних речовин 
  • Eau de Toilette (EdT) – до 8% ароматних есенцій
  • Eau de Parfum (EdP, парфумована вода) – від 8 до 15% ароматних речовин
  • Parfum (P) – до 30% ароматних інгредієнтів

Продукти з позначкою «Eau Fraîche» містять найменшу частку ароматних інгредієнтів. Вміст есенцій у них зазвичай не досягає 3%.  Це дуже легкі аромати, ідеальні для природи, для дому... Вони додають відчуття свіжості, але не очікуйте від них довготривалого ефекту. У випадку з такими продуктами показовою є низька ціна.

Близько 3-5% ароматних інгредієнтів містять аромати з маркуванням EdC – «Eau de Cologne», тобто одеколон. Тут також йдеться про легкий тип аромату, яким ви не зможете насолоджуватися тривалий час, тому ідеально повторно нанести його через кілька годин.

Доволі якісним продуктом, якщо говорити про вміст ароматних інгредієнтів, можна сміливо називати той, що має на етикетці напис EDT, «Eau de Toilette». Так, це всім відома туалетна вода, де до 8% припадає на ароматні есенції. Ідеальний аромат для повсякденного використання, однак не надто насичений.

Якщо ви шукаєте приємну туалетну воду зі свіжим квітковим ароматом, можу вам порекомендувати Maison Margiela REPLICA When the Rain Stops! Її деревний аромат з тонами троянд і жасмину ідеально пасує до літа.

Якість, стійкий аромат і вигідна ціна – EdP або парфумована вода

Якщо ви шукаєте стійкий аромат, обирайте продукт із написом EdP – «Eau de Parfum», де частка ароматних есенцій становить від 8 до 15%. Інша назва – парфумована вода. Її достатньо нанести лише один раз на день, адже ви відчуватимете прекрасний аромат протягом багатьох годин.

Парфумовані води зазвичай користуються найбільшою популярністю серед ароматів. Вони обіцяють якість за розумну ціну.

Поради щодо цікавих парфумованих вод для жінок

Одним із бестселерів є парфумована вода для жінок Calvin Klein Eternity. Вона особливо сподобається романтичним шанувальницям квіткових ароматів!

Ще один дивовижний квітковий аромат – парфумована вода Lancôme La Vie Est Belle. У ньому поєднуються тони ванілі й пачулі з есенцією смородини й солодкої груші. Хіба це не бездоганне поєднання?

Просто ідеальна для літа, свіжа, трохи солодка й п'янка парфумована вода Novellista Summer Flare! Вас зачарує свіжий аромат м’яти в поєднанні з жасмином, перцем і деревиною кедра.

Моя улюблена парфумована вода Narciso Rodriguez For Her Musc Noir Rose, знаєте її? Досить характерним для цього аромату є насичений мускусний акорд, доповнений нотками бергамота й ванілі. Рекомендую усім, хто обожнює східні парфуми!

Парфумована вода Carolina Herrera Good Girl також неймовірно захоплює, це дуже інтенсивний, східний аромат для впевнених у собі жінок.

Вам безумовно сподобається й парфумована вода Chloé! Вона має чистий пудровий аромат, популярний серед багатьох жінок у всьому світі.

Продукти

Найкращі парфумовані води для чоловіків

Які парфумовані води варто обирати для чоловіків? Спробуйте, наприклад, Versace Eros Flame: це дуже виразний, навіть ексцентричний аромат, сповнений контрастів, характерний для цього бренду.

Ви точно не помилитеся з парфумованою водою Montblanc Explorer, що заворожує деревними тонами з нотками пачулі, перцю й какао.

Дуже елегантну й чуттєву композицію має  Lalique Encre Noire Sport

Парфуми, вершина мистецтва ароматів

Останній тип ароматів – це ті, що позначені літерою P, тобто «parfum»! Парфуми пасують для особливих нагод і небуденних ситуацій, де ви оціните унікальний, інтенсивний і захопливий аромат, який підкреслить вашу чарівність!

Вміст ароматних інгредієнтів у цьому разі сягає 30%! Тому достатньо нанести лише невелику кількість. Цей продукт неодмінно подарує вам відчуття власної унікальності.
Водночас він найдорожчий серед згаданих типів.

Дивовижні парфуми з надзвичайно стійким ароматом – це мої улюблені Paco Rabanne 1 Million Parfum. Йдеться про культовий аромат для чоловіків зі шкіряними й квітковими тонами. Вони підкреслюють неповторність свого власника!

Спробуйте також парфумовану косметику!

Стійкість парфумів подовжує й підсилює парфумована косметика!

Чимало брендів пропонують різні парфумовані товари, зокрема дезодоранти, лосьйони для тіла, гелі для душу або навіть добавки для ванн…

Ці продукти посилюють насиченість аромату ваших парфумів!

Поради та підказки – для стійкості парфумів

Наостанок у мене є для вас кілька рекомендацій щодо того, куди потрібно наносити парфуми, аби вони трималися якнайдовше!

Однозначно важливо: не перестарайтеся з нанесенням парфумерних продуктів! І добре подумайте, на які місця на тілі ви нанесете аромат. Найкраще наносити парфуми на ті частини тіла, де добре циркулює кров. На цих ділянках прекрасний аромат дуже добре й тривало вивільнятиметься в повітря. До цих місць належать зона декольте, ділянки навколо сонних артерій, зап'ястя або ліктьові ямки...

І навпаки, уникайте волосся, адже спирт, що міститься в парфумах, точно не принесе користі волоссю й шкірі голови.

Також остерігайтеся змішування декількох видів парфумів. Результат може виявитися не надто добрим.

Оберіть аромат, який вам подобається і звучатиме стільки, скільки вам потрібно. Особливо рекомендую парфумовані води, які залишаються досить насиченими протягом тривалого часу. І придбайте одну «коштовність» у вигляді парфумів. Використовуйте цей аромат лише для особливих випадків, він посилить враження від такого моменту!