Ексфоліація, видалення відмерлих клітин шкіри, або, простіше кажучи, пілінг шкіри — один із найважливіших ритуалів, які зроблять вашу шкіру красивішою та молодшою. Якщо ви не часто відвідуєте салони краси, спробуйте домашній пілінг, який пропонує такі ж чудові результати. Існує 3 основних типи пілінгу шкіри — механічний, хімічний та ензимний. Який із них підходить для вашого типу шкіри та як часто ним користуватися?
Навіщо робити пілінг
- Пілінг ефективно очищає шкіру, видаляє надлишки шкірного сала та запобігає закупорюванню пор і утворенню акне.
- Запобігає лущенню шкіри, усуваючи відмерлі клітини, які накопичуються на її поверхні.
- Прискорює процес відновлення шкіри й утворення нових клітин, розгладжує шкіру та наповнює її сяянням.
- Надає шкірі змогу дихати та полегшує поглинання нею сироваток для обличчя, а також масок і кремів.
- Покращує кровообіг шкіри, стимулює вироблення колагену, омолоджує шкіру та запобігає утворенню зморшок.
Ензимний пілінг для шкіри обличчя
Якщо ви шукаєте делікатний пілінг для обличчя, обирайте ензимний пілінг. Це найкращий ексфоліант для чутливої шкіри, який підходить навіть для сухої шкіри. До його складу входять натуральні ензими фруктових кислот (наприклад папайї або ананаса), які стимулюють природне відлущування. Ензими самі знаходять і поглинають відмерлі клітини, а також зволожують та очищають шкіру. Результат зазвичай помітний після першого ж застосування.
Для яких типів шкіри підходить ензимний пілінг
Ензимний пілінг зазвичай підходить для всіх типів шкіри, однак завжди дотримуйтесь рекомендацій виробника. Особливо ефективно він бореться з почервоніннями, помітними венами, чорними цятками й ороговілою шкірою. Саме цей пілінг також найбільш підходить для зрілої шкіри після менопаузи.
Спосіб користування ензимним пілінгом для шкіри обличчя
- Наносьте ензимний пілінг на очищену та суху шкіру без макіяжу щонайбільше двічі на тиждень (або згідно з рекомендацією на упаковці).
- Нанесіть невелику кількість на долоню, розітріть пучками пальців по обличчю та залиште на рекомендований виробником час.
- Опісля змийте пілінг теплою водою та нанесіть подальший доглядовий засіб.
Хімічний пілінг для шкіри обличчя
Принцип хімічного пілінгу полягає в усуненні шару старих клітин. Пілінг містить фруктові AHA- та BHA-кислоти, які запускають процес глибинного відновлення й омолодження. Домашній хімічний пілінг делікатніший, ніж той, що проводиться в салоні. Ефекти ексфоліації проявляються поступово, дозволяючи уникнути інтенсивного лущення шкіри, почервоніння або утворення струпів.
Типи шкіри, для яких підходить хімічний пілінг
Цей пілінг підходить для жирної шкіри та шкіри, схильної до акне, і, навпаки, зазвичай не рекомендується для сухої й чутливої шкіри. Це чудовий помічник у боротьбі з дрібними зморшками, обвислою шкірою, розширеними порами, пігментацією та рубцями від акне.
Спосіб користування хімічним пілінгом для шкіри обличчя
Хімічний ексфоліант завжди слід наносити відповідно до вказівок виробника на суху, очищену від макіяжу та забруднень шкіру. Нанесіть невелику кількість засобу безпосередньо на шкіру, залиште на кілька хвилин, а опісля змийте водою. Зробивши хімічний пілінг, ніколи не забувайте про якісний подальший догляд за шкірою та її захист від сонця.
Механічний пілінг для шкіри обличчя
Механічний пілінг або скраб для обличчя має гелеву чи кремову консистенцію та містить дрібні частинки (наприклад каву, цукор або сіль), які механічно видаляють відмерлі клітини. Скраб для обличчя чудово підходить не тільки для шкіри обличчя, але й для ексфоліації шкіри шиї або усунення ороговілої шкіри з ліктів чи п'яток.
Типи шкіри, для яких підходить механічний пілінг
Обираючи скраб, враховуйте рекомендований тип шкіри, зазначений на упаковці. Скраб — бездоганний засіб для комбінованої, жирної та зрілої шкіри. Він неймовірно ефективний для усунення ороговілої шкіри та лусочок, а також для розкупорення закупорених пор. І, навпаки, він не дуже підходить для сухої шкіри. Для чутливої шкіри обирайте лише надзвичайно делікатний скраб для обличчя з найдрібнішими частинками. Підвищеної обережності вимагає також використання скрабу на шкірі з акне.
Спосіб користування механічним пілінгом для шкіри обличчя
Механічний пілінг слід робити один-два рази на тиждень. Нанесіть засіб на вологу шкіру та втріть його надзвичайно обережними круговими масажними рухами, уникаючи чутливої ділянки навколо очей. Особливу увагу приділяйте Т-зоні або проблемним ділянкам. Ніколи не натискайте занадто сильно.
Догляд за шкірою після пілінгу
Пілінг видаляє верхній шар шкіри, що безпосередньо після процедури може викликати її підвищену чутливість до зовнішніх впливів. Щоб уникнути ймовірних неприємних наслідків, не забувайте про правильний догляд за шкірою після проведення пілінгу:
- умивайте обличчя прохолодною водою;
- зволожуйте шкіру більш поживним зволожувальним кремом;
- більше пийте;
- захищайте шкіру від сонця та використовуйте крем із SPF 30 або більше;
- уникайте саун і пару.
- дотримуйтесь рекомендованого інтервалу між процедурами проведення пілінгу.