Перейти до основного вмісту

Що допомагає при підвищеній чутливості зубів

Однією з небагатьох стоматологічних проблем, яку ми можемо усунути самостійно в домашніх умовах, є підвищена чутливість зубів. Звичайно, важливо знати, як саме. Доглядайте за чутливими зубами належним чином! Ми маємо декілька чудових порад щодо того, як доглядати за чутливими зубами і які засоби використовувати.

Кожен принаймні раз стикався з неприємним відчуттям, коли зуб чутливий на дотик. Реагує на холодне, гаряче або солодке. Пройтися по ньому щіткою – справжній жах. Іноді це побічне явище після гігієни, відбілювання або занадто інтенсивного чищення зубів. Найбільш схильними до чутливості є оголені шийки (частина зуба, де відходять ясна) й власне самі ясна.

З професійної точки зору ця проблема називається гіперчутливість дентину. Ідеальний вихід – вирішити її зі стоматологом, але ми розуміємо, що не завжди на це є час. Не дивлячись вже на терміни запису до лікаря, що також не сприяє швидкому вирішенню проблеми.

 

Чутливість зубів доволі поширена проблема. вона виникає, коли відходять ясна й стирається емаль, оголюючи більш м’яку й чутливішу внутрішню частину зуба, відому під назвою дентин. Він знаходиться під емаллю і яснами, куди ведуть чутливі нерви. Достатньо незначного зовнішнього подразника, наприклад холодного напою, який подразнює нерви, й ми дізнаємося про надмірну чутливість через короткотривалий, але сильний біль.

весь текст скритий текст

Перша допомога при надмірній чутливості зубів

Без сумніву, найкращий спосіб запобігти підвищенню чутливості зубів – це ретельна й регулярна гігієна ротової порожнини за допомогою відповідної зубної та міжзубної щітки, зубної нитки й ополіскувача для ротової порожнини. Ви дотримуєтеся всього цього, але ваші зуби все одно чутливі?

Того, хто підготувався заздалегідь, ця проблема не заскочить зненацька. Кожен повинен знати, як зменшити раптову чутливість зубів і що потрібно завжди мати під рукою. У нас ви знайдете швидку допомогу у вигляді спеціальних засобів.

Як зменшити чутливість зубів

1. Змініть свою зубну щітку на найм'якшу, а отже найделікатнішу. Те ж саме стосується й електричних зубних щіток – ми пропонуємо змінні насадки для чутливих зубів. Наприклад, щетина в центрі насадки Sonicare Sensitive ультрам’яка й настільки ніжна до дуже чутливих зубів і ясен, що її оцінять навіть люди з оголеними й гіперчутливими шийками.

2. Зубна паста для чутливих зубів і зубна паста безпосередньо для чутливих шийок миттєво полегшать ваш біль. Окрім того, така паста регенерує й зміцнює зубну емаль, захищає зуби від карієсу й містить мінерали, необхідні для здоров'я зубів. У нас дійсно багатий вибір.

3. Підтримайте дію зубної пасти на чутливі зуби спеціальними гелями з підвищеним вмістом кальцію або фтору.

4. Зменшіть інтенсивність і не чистіть чутливі зуби надто агресивно. Якщо ви належите до тих небагатьох людей, які чистять зуби більше двох разів на день, на деякий час зменшіть частоту чищення.

5. Разом із зубами завжди чистіть зубною пастою для чутливих зубів ясна, які є розсадником бактерій.

6. Уникайте вживання надмірно холодних, гарячих і солодких напоїв. Це стосується й інших продуктів харчування. З'їсти десерт з морозива, а потім запити його горнятком гарячого еспресо, очевидно, буде не найкращим рішенням для ваших чутливих зубів.

Якщо чутливість зубів не проходить, незважаючи на дотримання всіх рекомендацій, пора записатися на прийом до стоматолога. За підвищеною чутливістю може ховатися, наприклад, карієс, з яким впорається тільки спеціаліст.