Епсомська сіль, або сульфат магнію, отримала свою назву від міста Епсом в Англії, поблизу якого її було вперше знайдено в 17 столітті. Цей унікальний мінерал, який також називають «гірка сіль», «англійська сіль», «сіль Епсома» або «епсоміт», у природному середовищі зосереджений в озерах чи вапнякових шахтах.
Що таке епсомська сіль і чому вона така популярна?
Епсомська сіль – це мінерал, що складається з кисню, магнію та сульфату. Її корисний вплив пояснюють наявністю іонів сірчанокислих сполук, що сприяють нормальному функціонуванню клітин, а також іонів магнію, дефіцит яких спостерігається у значної частини людської популяції. Постачання магнію в організм позитивно впливає на м’язи, серцево-судинну систему, а також сприяє зняттю стресу та якісному відпочинку.
Нехай вас не вводить в оману назва – на відміну від кухонної солі, епсомська сіль, або ще магнієва сіль, не вживається в їжу, адже має дуже гіркий смак. Але її можна використовувати в безліч інших способів – магнієва сіль чудово підходить для ванн, для волосся, як пілінг для тіла і навіть як добриво для рослин.
Англійська сіль – властивості для зовнішнього застосування
У разі зовнішнього застосування гірка сіль справляє значний позитивний вплив на людський організм. У чому ж він полягає?
- Детоксикація організму
- Розслаблення болючих м’язів і суглобів
- Регуляція серцевого ритму й артеріального тиску
- Протидія сухості й проблемам зі шкірою
- Знімання стресу й покращення сну
- Боротьба проти мігрені
Хоча наукові дослідження досі не дійшли згоди щодо того, чи поглинаються шкірою магній та інші корисні речовини епсомської солі, багато людей не збираються відмовлятися від її використання.
Варіантів використання епсомської солі – незліченна кількість
Для тіла
- Сіль для ванни: магнієва сіль допомагає усувати набряки й розслабляти м’язи, наприклад, після занять спортом. Також вона сприяє зняттю стресу й загальному розслабленню. Дозування для ванни: на 25-30 кг вашої ваги покладіть у гарячу воду приблизно пів склянки (або 1 дл) гіркої солі. Вона дуже добре розчиняється у воді. Для досягнення максимального ефекту рекомендовано приймати ванну з епсомською сіллю щонайменше 40 хвилин.
- Пілінг для тіла: гірка сіль знайшла застосування також у ролі пілінгу, що пом’якшує та освітлює шкіру всього тіла. Рецепт приготування суміші для пілінгу: змішайте епсоміт з оливою до утворення густої пасти – і чудовий натуральний скраб готовий! Акуратно нанесіть суміш круговими рухами, а потім змийте. Ваша шкіра очиститься і стане м’якою, наче в немовляти.
- Пілінг для обличчя: це працює аналогічним чином і для шкіри обличчя. Замініть оливу улюбленим гелем для вмивання – і отримаєте пілінг для обличчя, що глибоко очищує шкіру.
- Ванночка для ніг: ще одна процедура, для якої ідеально підходить сіль Епсома, – ванночка для ніг. Дозування для ванночки для ніг: розчиніть пів склянки (1 дл) солі Епсома в тазику з гарячою водою, опустить туди ноги й відчуйте полегшення від тяжкості, набряків і втоми. Магнієва сіль також нейтралізує та усуває неприємні запахи, тому вона ідеально підходить для догляду за вашими ступнями.
Для волосся
- Проти жирного волосся: Епсомська сіль має ще одне застосування. Додайте її в свій шампунь і використовуйте його як зазвичай. Так ви зможете запобігти надмірній жирності волосся.
- Для об’єму волосся: гірку сіль також можна домішати в кондиціонер – і вона допоможе отримати омріяну пишну зачіску.
Для дому й саду
- Як засіб для чищення: сульфат магнію також є чудовим мийним засобом для кухні й ванної кімнати. У суміші з милом він утворює грубу пасту, яка чудово видаляє бруд із поверхонь.
- Як органічне добриво: сульфат магнію також корисний для рослин, зокрема дерев. Це добриво зазвичай можна знайти під назвою «гірка сіль» і використовувати розчиненим у лійці з водою, у вигляді аерозолю або навіть підсипати в ґрунт. До того ж це цілком природний мінерал, тому навіть фанати екологічного садівництва залюбки використовують гірку сіль у саду – вона допомагає відлякувати слимаків.
Застосування всередину як проносного
- Проти закрепів. Увага! Для внутрішнього застосування слід обирати харчову епсомську сіль. Для полегшення симптомів закрепу розчиніть 2-6 чайних ложок харчової епсомської солі у великій склянці води й випийте. Проносний ефект має настати у проміжку від 30 хвилин до кількох годин. У разі перевищення дози або недостатнього вживання рідини епсомська сіль може мати побічні ефекти, тому завжди консультуйтеся з лікарем щодо її внутрішнього застосування.
На основі епсомської солі разом із трав’яними й іншими компонентами можна приготувати ванну своєї мрії
Сіль для ванни ідеально підходить для поєднання з травами, ефірними оліями або вітамінами. Спробуйте використати попередньо змішані суміші й насолоджуйтеся ароматною розслаблювальною ванною. Наприклад:
- Епсомська сіль із лавандою чудово ароматизує тіло. Ба більше, лаванда сприяє зняттю стресу й спокійному сну.
- Епсомська сіль із м’ятою може поліпшити прохідність дихальних шляхів.
- Епсомська сіль із вітаміном С сприяє оновленню шкіри й має омолоджувальний ефект.
- Епсомська сіль із ромашкою полегшує симптоми застуди, водночас дбайливо доглядаючи за шкірою.
Епсомська сіль – це просто універсальне природне диво, адже з нею можна приймати ванну, використовувати її для пілінгу або наносити на волосся. Відкрийте для себе корисні властивості епсомської солі!