Як правильно годувати грудьми
Яке положення й техніку обрати? Як довго і як часто годувати? І що їсти в цей період? Дізнайтеся все про грудне вигодовування й все необхідне для нього.
Більшість мам, які народжують первістків, з нетерпінням чекають моменту, коли вони вперше прикладуть дитину до грудей. Водночас варто зазначити, що багато з них мають спотворені уявлення про грудне вигодовування. Вони часто почуваються розгубленими, якщо щось пов’язане з грудним вигодовуванням йде не за планом.
Початок
Новонароджену дитину слід прикласти до грудей відразу після народження. У цей момент у дитини дуже сильний смоктальний рефлекс і з великою імовірністю вона без проблем захопить груди. Не дивуйтеся, якщо в перші дні (а іноді й тижні) прикладання до грудей супроводжуватиметься больовими відчуттями. Груди просто не звикли до грудного вигодовування й потребують часу на адаптацію. Тому придбайте заживлювальний крем для сосків, або його дешевшу альтернативу – чистий ланолін, який можна купити в будь-якій аптеці.
Спочатку молочні залози виробляють молозиво – абсолютно унікальний вітамінний коктейль, спеціально створений природою для вашої дитини. Через кілька днів починається вироблення грудного молока, яке є найбільш природною їжею для дитини в перші місяці її життя.
весь текст
Як бути, якщо молока мало?
Яким би стресом не була для вас нестача молока, не панікуйте. Намагайтеся частіше прикладати й пестити дитину, оскільки саме контакт матері з дитиною часто є необхідним поштовхом до вироблення грудного молока. Крім того, не соромтеся звернутися за допомогою до консультанта з питань грудного вигодовування, який з радістю вам допоможе.
Проте іноді трапляється, що молоко взагалі не виробляється або його просто не вистачає. Сьогодні на ринку існує велика кількість якісних замінників грудного молока саме для таких випадків. Не переживайте з цього приводу без потреби й спробуйте підійти до ситуації по-спортивному. Адже найголовніше, щоб ваша дитина не була голодною.
Що можна й не можна їсти під час грудного вигодовування
Спершу спробуйте виключити продукти, які викликають здуття. Можливо, вашій дитині не зашкодить суп з броколі на перше й горохове пюре зі свіжим хлібом на друге, проте, швидше за все, після такого меню вас чекатиме безсонна ніч, сповнена плачу через здуття.
Продукти, які викликають здуття, включайте в раціон поступово, й таким чином ви швидко дізнаєтеся, що найкраще підходить саме для вашої дитини.
Перш ніж щось з’їсти, згадайте, що те, що ви їсте, образно кажучи, їсть i ваша дитина. Тому їжте якісне біле й червоне м'ясо, рибу, фрукти і овочі, рис, картоплю й вівсяні пластівці. Пийте чаї для лактації, негазовану воду і свіжий фреш.
Як довго годувати грудьми?
На це запитання вам ніхто не відповість. Ви можете зустріти думку, що з ростом перших зубів природа дає зрозуміти, що час переходити на тверду їжу й протягом року поступово припинити грудне вигодовування. Інші мами годують до трьох-п'яти років і вони теж задоволені.
Не менш важливо зазначити, що це цілком нормально, якщо ви не хочете годувати грудьми. Це виключно ваше рішення і ніхто не має права засуджувати вас за нього. Незважаючи на те, що грудне вигодовування є цілком природною річчю, воно також може бути джерелом меланхолійних чи навіть депресивних настроїв. Завжди керуйтеся власною думкою й не бійтеся її відстоювати.
Як полегшити грудне вигодовування
Перші дні й тижні з новонародженим можуть бути емоційно дуже напруженими. Це проявляється, зокрема, в тому, що щоразу, коли ви чуєте плач дитини (своєї чи чужої), слухаєте зворушливу історію про цуценя чи бачите сімейну ідилію в рекламі прального порошку, у вас відразу самовільно починає виділятися молоко. У такі моменти добре мати в бюстгальтері одно- або багаторазові лактаційні прокладки, які вбирають молоко й не дозволять замочити футболку.
Бюстгальтер для годування – це ще один чудовий винахід, який значно пришвидшить і полегшить грудне вигодовування. Як і накладки для годування, які здатні зменшити больові відчуття під час грудного вигодовування або допомогти при втягнутих чи плоских сосках.
весь текст