Перейти до основного вмісту

Як позбутися акне?

30.07.2018

Notino

Читання на 3 хвилини

Відверто кажучи, якщо ви прагнете отримати чудодійну інструкцію, щоб за одну ніч позбутися акне, то ця стаття, скоріш за все, розчарує вас. Лікування акне вимагає часу та терпіння.

 Ефект з'являється щонайменше за декілька тижнів. Якщо такі перспективи вас не лякають, зробімо це!

Найпоширенішими причинами, що призводять до появи акне, є спадковість, гормональні зміни, хвороби та стрес у поєднанні з неправильним способом життя.

Лікування лише двох останніх факторів відбувається швидше. Саме тому перший крок під час лікування акне — здоровий спосіб життя. Уже давно не секрет, що споживання алкоголю, кофеїну, смаженої їжі та солодощів (загалом шоколаду) шкідливе, навіть якщо всі вони не є прямими факторами, пов’язаними з виникненням акне. Окрім шоколаду, решта позицій у нашому списку шкідливої їжі слугують яскравими доказами нездорового способу життя, які безпосередньо призводять до проблем зі шкірою. Отже, це й буде нашим першочерговим завданням.

Основне меню

Потрібно робити акцент на свіжих фруктах та овочах, що збагачують наш організм необхідними ензимами — основними елементами кожної клітини, які сприяють регенерації шкіри. Також не варто забувати про антиоксиданти (вітамін A, C, E), що захищають шкіру від окислювального стресу. Якщо ви відмовитесь від солодких газованих напоїв і заміните їх водою (щодня потрібно вживати 30 мл води на 1 кг маси тіла), то це стане першим кроком. Сама вода не усуне проблеми, але вона сприяє кращому обміну речовин, тобто виведенню мертвих клітин і збудників запалення в організмі, до яких і належить акне. У свою чергу цукор сприяє розвитку запалень, а тому потрібно обмежити споживання всього солодкого (окрім справді якісного шоколаду).

Вітаміни та мінерали

Що стосується інших продуктів, то проблемній шкірі потрібні також вітаміни групи B (банани, вівсянка, висівки, кіноа, якісне червоне м'ясо, насіння), цинк, який допомагає підсушувати та сприяти загоєнню ран на шкірі (насіння, морепродукти, риба, бобові, зелень), ненасичені жирні кислоти (горіхи, риба). Корисними будуть очисні чаї із кропиви, кульбаби. Лікування акне часто пов’язане з обмеженням споживання класичних молочних продуктів і заміноють їх кислими, які покращують мікрофлору кишечника й імунітет.

Самостійний косметичний догляд

Як би це дивно не звучало, але основою самостійного лікування акне є сон, під час якого відбувається боротьба зі стресом, а також регенерація шкіри. Крім цього, вам потрібен якісний крем для догляду за шкірою, тональний крем і засоби для макіяжу. Отож, які саме засоби є найкращими в боротьбі з акне?

■ Вам може допомогти Affaclar від La Roche Posay. Цей крем усуває сліди акне та зменшує ймовірність його подальшого утворення.

■ Щоб ви могли якісно нанести макіяж і впевнено вийти в люди, вам потрібен такий засіб, який замаскує та надасть матового ефекту та водночас дозволить шкірі дихати, не закупорюючи пори. Саме на це здатний Vichy Dermablend або Vichy Dermablend 3D Correction s SPF 25. Перший засіб піклується про дрібні недоліки, а другий — мінімізує видимі наслідки акне.

■ Влітку особливо стережіться сонця та вибирайте сонцезахисні засоби з найбільшим фактором захисту!