Побалуйте свою шкіру й волосся природним дивом із кокоса! Завдяки своїй універсальності й приємному аромату кокосова олія належить до найбажаніших рослинних жирів, які піклуються про наше тіло зсередини та ззовні. Завдяки її живильним і пом’якшувальним властивостям кокосову олію можна використовувати для боротьби з розтяжками, зморшками, для масажу та після гоління. Дізнайтеся, як скористатися всіма перевагами кокосової олії, та насолоджуйтеся б’юті процедурами з екзотичним ароматом!
Властивості кокосової олії
Кокосову олію (або кокосовий жир) віджимають із висушеної м’якоті кокосових горіхів або центрифугують із кокосового молока. При температурах нижче 25 °C вона тверда, вище 25 °C вона плавиться, стає рідкою і починає нагадувати типову олію, до якої ми звикли. В Азії цей жир використовується для щоденного приготування їжі. Ви також можете спробувати використовувати кокосову олію на кухні – при цьому обов’язково переконайтеся, що купуєте саме харчовий продукт. Косметична кокосова олія не придатна до вживання.
Кокосову олію також можна використовувати в косметичних цілях. Вона багата на антиоксиданти, містить вітаміни А, C, E, а також вітаміни групи В. Вона має антимікробні й антибактеріальні властивості, зволожує та живить шкіру. Ці властивості роблять кокосовий жир чудовим помічником у догляді за шкірою, волоссям і зубами.
Кокосова олія. Властивості
Кокосова олія для волосся
- Кокосова олія забезпечує відновлення сухого та пошкодженого волосся.
- Вона допомагає запобігати посіченню кінчиків, ламкості й розпушуванню волосся.
- Вона повертає пошкодженому волоссю блиск і пружність.
- Вона легко впорається із сверблячкою та сухістю шкіри голови, забезпечуючи її живленням і зволоженням.
Кокосова олія для обличчя
- Кокосова олія ідеально підходить для догляду за сухою та зрілою шкірою. Вона ефективно зволожує і розгладжує зморшки.
- Вона впорається зі зняттям навіть водостійкого макіяжу й туші для вій.
- Вона зменшує почервоніння та подразнення шкіри.
- Її також можна використовувати як натуральний бальзам для губ.
Кокосова олія для тіла та рук
- Кокосова олія підходить для догляду за сухою та атопічною шкірою, пом’якшуючи її і зменшуючи свербіж.
- Вона підходить для масажу шрамів і як профілактика появи розтяжок.
- Вона ідеально заспокоює і живить шкіру після приймання сонячних ванн і перебування на морозі.
- Кокосова олія чудово підходить для масажу, оскільки розслабляє тіло та розум.
Кокосова олія для зубів
- Завдяки антибактеріальним властивостям лауринової кислоти, що міститься в кокосовому жирі, його можна використовувати для чищення зубів і детоксикації ротової порожнини.
- Кокосова олія допомагає запобігти утворенню карієсу.
- Вона допомагає в лікуванні афт у ротовій порожнині.
Кокосова олія. Використання
Кокосова олія є абсолютно натуральним продуктом, вона легка у використанні і чудово всотується.
Для чого використовується кокосова олія для обличчя?
- Зняття макіяжу кокосовою олією. Розподіліть олію по обличчю і ніжно помасажуйте, доки не знімете всі залишки макіяжу. Потім обережно протріть обличчя теплим вологим рушником. Таким чином ваша шкіра буде готовою до очищення і решти процедур із догляду за шкірою.
- Кокосова олія для обличчя на ніч. Для інтенсивного живлення сухої або лупкої шкіри нанесіть кокосову олію замість нічного крему на ніч.
- Кокосова олія для вій і брів. Щовечора перед сном розчісуйте свої вії щіточкою, змоченою в кокосовій олії. Вона працюватиме як сироватка для вій, що підживить і зміцнить їх. Так само кокосова олія впливатиме й на брови.
- Природний пілінг для обличчя (та тіла). Змішайте кокосовий жир із цукром або кавою до утворення пастоподібної консистенції. Потім лагідно помасажуйте обличчя, щоб видалити відмерлі клітини шкіри.
Як використовувати кокосову олію для тіла?
- Як олію для тіла. Наносьте кокосову олію на шрами, розтяжки та сухі ділянки лише після приймання ванни або душу. Легкими рухами втирайте її в шкіру й залишайте до всотування.
- Кокосова олія для ванни. Достатньо додати одну-дві чайні ложки на цілу ванну, щоб отримати пом’якшувальний ефект.
- Кокосова олія після гоління використовується для заспокоєння чутливої та подразненої шкіри.
- Кокосовий жир для татуювань. При регулярному змащуванні він чудово відновлює шкіру в місці нового татуювання.
Кокосова олія для волосся. Як використовувати?
Кокосовим жиром іноді можна замінити свій улюблений кондиціонер чи маску для волосся. Усього за кілька хвилин він глибоко зволожить і зміцнить волосся, а також зробить його м’яким на дотик. Як його використовувати?
- Як кондиціонер. Розігрійте 1-2 чайні ложки в долонях і нанесіть кокосову олію на волосся після миття голови, доки волосся ще вологе.
- Як обгортання для волосся. Трішки розігрійте 3-5 ложок олії феном, дайте їй охолонути й нанесіть по всій довжині волосся. Потім загорніть волосся в старий рушник або шапочку для плавання і залиште на 2 години. Після цього ретельно вимийте голову шампунем.
- Якщо у вас жирне волосся, нанесіть кокосове масло лише від середини волосся до кінчиків.
Як використовувати кокосову олію для зубів?
Старовинний спосіб «oil pulling» (полоскання рота кокосовою олією) допоможе покращити щоденний догляд за зубами. Кокосова олія зв’язує бактерії, які потім легше виводяться з ротової порожнини. Водночас олія утворює на зубах тонку плівку, яка ускладнює осідання бруду й нальоту. Як полоскати рот методом «oil pulling»?
- Уранці натщесерце наберіть чайну ложку кокосової олії першого віджиму в рота й пополощіть нею рот протягом щонайменше 10 хвилин.
- Потім виплюньте олію і прополощіть рот теплою водою.
- Зуби і язик доочистьте зубною щіткою без пасти.
- «Oil pulling» служить лише доповненням до регулярної гігієни зубів, тому не пропускайте чищення якісною зубною пастою і зубною, міжзубною та монопучковою щіткою.
Чи варто використовувати кокосовий жир, якщо ви страждаєте від акне?
Для акнозної і жирної шкіри кокосовий жир – не найкращий варіант, оскільки він трішки комедогенний. Відповідно, він може закупорювати пори й викликати акне. Водночас він має антибактеріальні властивості, і деякі люди пробують лікувати акнозну шкіру саме з його допомогою. Тож саме від унікальних потреб вашої шкіри залежить, чи підійде вам кокосова олія. Але якщо ви не хочете ризикувати, зробіть свій вибір на користь некомедогенної косметики.
Чи безпечно використовувати кокосову олію для засмагання?
Кокосове масло не підходить для захисту від сонячні опіків – воно не має захисного фактору від ультрафіолету. Краще зробіть свій вибір на користь сонцезахисних засобів із SPF. При цьому кокосову олію можна наносити до та після приймання сонячних ванн, щоб пом’якшити виснажену сонцем шкіру.
Кокосова олія: органічна, первинного холодного віджиму, фракційна чи рафінована?
- Якщо ви шукаєте чисту кокосову олію універсального призначення, зробіть ставку на продукти найменшої переробки. До них належить кокосова олія першого холодного віджиму (Extra Virgin). Вона отримується зі свіжих і стиглих кокосових горіхів, а під час віджиму не використовуються високі температури й не додаються інші речовини.
- На противагу цьому, позначення «органічна» в назві кокосової олії не відіграє вагомої ролі, оскільки кокосові пальми піддають мінімальній хімічній обробці.
- Іншим популярним видом олії є фракційна кокосова олія (олія MCT). Це кокосова олія без запаху й смаку, котра не залишає жирної плівки, але зберігає всі корисні властивості. Вона ідеально підходить не лише для жирної шкіри, а й у тому випадку, якщо ви не любите запаху кокоса.
- Рафінована кокосова олія під час виробництва піддається термічній обробці. Вона має нейтральний смак і запах, менше димить, а також є доступнішою за інші варіанти. Однак термічна обробка позбавляє її більшості корисних інгредієнтів, тому вона більше підходить для приготування їжі, ніж для косметичного використання.
Ви точно заслуговуєте на ці лагідні пестощі з ароматом тропіків. Виберіть найкращу кокосову олію без запаху або кокосову олію, ароматизовану лавандою, цитрусовими чи квітами й побалуйте свою шкіру, тіло та волосся найкращими дарами природи!