- внутрішні фактори (генетика, гормональні зміни, стрес, уживання ліків)
- зовнішні фактори (спосіб життя, невідповідні шампуні, засоби для укладання, неправильне миття та сушіння волосся)
Суха шкіра голови й нескінченний свербіж
Зрозуміло, що суху й подразнену шкіру голови не помітно на перший погляд, але це однозначно неприємно й може призвести до інших проблем. Постійним чуханням ви подразнюєте шкіру й можете таким чином загострити проблему та спричинити випадіння волосся або, навпаки, викликати підвищене вироблення шкірного сала.
Чому, власне, свербить шкіра голови? Щойно шкіра втрачає природну вологість, вона вже не може захистити себе від шкідливих речовин та алергії. Таким чином виникають мікрозапалення шкіри, що можуть призвести до утворення лупи й вищезгаданого випадіння волосся. Тому необхідно правильно доглядати за волоссям, підтримувати шкіру голови зволоженою і чистою. Забудьте міф про те, що часте миття голови шкодить вашому волоссю. З точністю до навпаки. Правильно миючи голову, ви балуєте шкіру масажем і сприяєте її насиченню киснем, а також покращуєте мікроциркуляцію крові. Це сприяє здоровому й природному росту волосся. Вибирайте шампуні, які призначені для чутливої та сверблячої шкіри голови. Вони містять заспокійливі та зволожувальні речовини.
Лупа чи себорея?
Лупа і себорейний дерматит тісно пов’язані з сухістю шкіри. Чим вони відрізняються? Лупа – це дрібні сухі лусочки білого кольору, які утворюються через надмірне лущення шкіри голови й дуже люблять прилипати до плечей. Тоді як себорея характеризується жирними жовтими лусочками, які створюють цілі вогнища, що липнуть до шкіри голови. Основною причиною себорейного дерматиту є надмірне розмноження грибку. Відповідно, фактором ризику може бути як суха, так і жирна шкіра.
Якщо ви відтягували вирішення проблеми з лупою, саме час нею зайнятися. У більшості нескладних випадків допоможе правильне використання відповідної косметики для волосся. Мийте голову досить часто (принаймні 2-3 рази на тиждень), залишаючи шампунь на 3-5 хвилин. Вибираючи правильний шампунь, також зверніть увагу на те, призначений він для сухої чи жирної лупи. Акуратно вичавіть зайву воду з волосся. Краще забудьте про занадто тісні шапки й кепки, які загострюють проблеми з лупою.
весь текст
Жирне волосся
Уже наступного дня після миття ваше волосся втрачає свіжість, стає важким і виглядає жирним? Тоді у вас проблеми з надмірним виробленням шкірного сала. Шкірне сало дуже важливе для шкіри – воно має антибактеріальну дію і зберігає волосся здоровим. Однак його надмірне вироблення викликає акне, а також жирність шкіри та волосся. Найчастіше в цьому винні гормони та генетика, а також часте торкання волосся, використання невідповідних засобів або, хоч як це парадоксально, пересушування шкіри голови.
Що з цим робити? Мийте волосся так часто, як вам потрібно. Навіть щодня. Часте миття точно не загострює проблему, потрібно просто вибрати правильний шампунь. Правило номер два: ніколи не мийте голову гарячою водою – це активізує роботу сальних залоз, а вам це не потрібно. Якщо ви достатньо сміливі, наприкінці добре ополосніть волосся холодною водою. Ви зміцните свою імунну систему, а ваша шкіра голови подякує вам за це. Холодна вода звужує пори, завдяки чому волосся не жирнішає так швидко.
Надмірне випадіння або втрата волосся
Якщо хтось у вашій родині має зачіску а-ля Він Дізель, є велика ймовірність, що ваше волосся теж незабаром почне випадати. Хоча чоловіки з такою зачіскою мають успіх у жінок, більшість утрата волосся засмучує і аж ніяк не є приємною. Найпоширенішою причиною облисіння в чоловіків є андрогенна алопеція, яка трапляється в близько 95 % тих, хто бореться з надмірним випадінням волосся. Це спадкова річ, яка характеризується чутливістю волосяних фолікулів до чоловічих статевих гормонів. Чим більше у вас тестостерону, тим більше випадає волосся.
Перші симптоми включають формування скроневих залисин та порідіння волосся на маківці. Проте цей процес можна загальмувати або навіть зупинити. Почніть використовувати правильні шампуні та сироватки для волосся, які доглядають за волосяними фолікулами та шкірою й водночас живлять волосся. Приблизно через 3 місяці використання вони повинні зміцнити волосся настільки, що ви помітите нові «паростки». Однак вирішення проблеми слід починати вчасно, доки волосяні фолікули повністю не зникнуть. Жодні ліки та лікування не здатні відновити втрачені фолікули. Регулярно масажуючи голову під час миття, ви також сприяєте кровообігу в шкірі, зменшуючи тим самим інтенсивність випадіння волосся.
весь текст
Сивина в моді
Якщо це єдине, що вас турбує, маємо для вас хороші новини. Просто зараз сивина – це топ! Чого не скажеш про лупу та жирне волосся. Але чому ж насправді волосся сивіє, навіть якщо до пенсії ще далеко? Найчастіше у всьому винні стрес, вік і спадкова схильність. Стрес призводить до напруження і затвердіння м’язів, а також звуження кровоносних судин на голові, що погіршує живлення коренів волосся. З віком волосся втрачає пігмент меланін. Проте передчасне посивіння може бути викликане, зокрема, порушенням утворення пігменту (подякуйте генам), а також неправильним стилем життя, курінням і нестачею вітамінів. З-поміж іншого, допомогти може додавання вітамінів D і B12.
Якщо ви відчуваєте, що, незважаючи на це, у вас усе одно з’являється все більше сивого волосся, зробіть це своїм козирем. На ринку існує багато засобів, які додають сивому волоссю блиску, нейтралізують теплі та підкреслюють світлі, сріблясті, сірі та білі відтінки. Або, навпаки, виберіть чорний тонувальний шампунь для темного волосся, який наситить волосся темним пігментом, приховавши тим самим першу сивину. Подібні засоби підходять навіть для щоденного миття і, крім фарбування, забезпечують волосся необхідним живленням.
Перегляньте також інші косметичні засоби для чоловіків